Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за спортен филтър


Recommended Posts

Искам да попитам има ли голяма разлика във мощността на колата ако си сложа спортен филтър? Казаха ми че ускорява по-бързо, но за да съм сигурен реших да питам вас. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно дават от 5 до 7% увеличаване на мощността,в зависимост от филтъра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз доколкото знам такъф филтър без ТУРБО няма никакъв ефект,не че съм сигурен дали има и с ТУРБО,но е вероятно :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи много от двигателя, за TDI може да се получи и обратния ефект

виж тук има полезно четиво http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=8000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако комбинираш чип тунинг + спортен филтър ще има ефект и ще можеш да усетиш разликата ! иначе само с филтъра можеш на високи обороти над 5000 да усетиш минимален приток на мощност защото ще се вкарва повече въздух които да подобри горенето ! тоест може би ше имаш налични с около 1 - 1,5 конски сили повече но как ше ги усетиш толкова не знам

 

поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,спомени поне модел,двигател и тн.

Дай малко подробности!

1 може би ще се промени със сигурност -а това е звученето!

(пак зависи с къв двигател си)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писано е доста и преди по тази тема - сперед мен за да има ефект от филтъра първо трябва да е марков и качествен, но това си има подобаващо висока цена - от китайско менте за 10-15 лв. може да очакваш по-скоро обратен ефект. Второ, трябва да го монтираш на такова място, че да се осигури добър приток на хладен въздух към него. Моят съвет е ако искаш някакъв положителен ефект, купи си марков филтър и не се стряскай чак толкова от цената - тези филтри се перат и имат дълъг живот, не като обикновените за 10 лв, ама ги хвърляш след 5000 км

 

п.п. не очаквай чудеса, като гледам си с Фаворит 1.3, който си е по принцип слабичък - помисли добре дали си струва играчката по монтажа и парите, дето ще ги дадеш заради 2-3 магаренца отгоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,ми аз съм със спортен филтър на 120-ката и не знам може и да си внушавам,но ми се струва че има някаква разлика.върви някво по-гладко колата и естествено звука ми е по различен,но има вероятност да вдигне разхода на гориво с 200 грама максимум.ПОЗДРАВИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах да се разубеждавам. Ако сложа ще има съвсем малка разлика. Само звука ще се промени. При този слабия двигател едва ли ще се усети разликата. Според мен ако е на някой по-мощен двигател(например 2.0 150 к.с) трябва да има по-голям ефект. ;)

 

ПОЗДРАВИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми слага се разпр. вал от 1,3 GLX - 136 и е готов, само дето трябва да се разглоби половината мотор за тая цел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докъде може да стигне човек от един филтър :) колкото по малко пипаш по добре финансово ама пък не си чешиш достатъчно крастата ! така че сменяи смело колега филтъра пък докъдето стигнеш

 

успех и поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре,като искаш да тръгне колата-да налепиш няколко лепенки-белким вдигнат 20-30 кончета.

Това в рамките на шегата разбира се!

От филтър,че дори и чип на атмосверка -разлика много малка!

Трябва вал,изпускателна система и тем подобни още работи да се барнат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докъде може да стигне човек от един филтър :) колкото по малко пипаш по добре финансово ама пък не си чешиш достатъчно крастата ! така че сменяи смело колега филтъра пък докъдето стигнеш

 

успех и поздрави

 

то така се почва зарибявката :D днеска филтърче утре валче после генерация и накрая нова кола, че таз не бяга вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докъде може да стигне човек от един филтър :) колкото по малко пипаш по добре финансово ама пък не си чешиш достатъчно крастата ! така че сменяи смело колега филтъра пък докъдето стигнеш

 

успех и поздрави

 

то така се почва зарибявката :D днеска филтърче утре валче после генерация и накрая нова кола, че таз не бяга вече.

:lol: аз им сменям енджините така с друга кола много лесно

по добре с порите за филтъра си слагаи някви добовки към горивото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докъде може да стигне човек от един филтър :) колкото по малко пипаш по добре финансово ама пък не си чешиш достатъчно крастата ! така че сменяи смело колега филтъра пък докъдето стигнеш

 

успех и поздрави

 

то така се почва зарибявката :D днеска филтърче утре валче после генерация и накрая нова кола, че таз не бяга вече.

:lol: аз им сменям енджините така с друга кола много лесно

по добре с порите за филтъра си слагаи някви добовки към горивото ;)

:P

бих предложил това:

http://www.capa.com.au/eaton_m45data.htm амааааа много бие през пръстите. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,и с турбо и без не,само може да ти връмчи повече под капака и това да ти дава внушение че мноо въри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,и с турбо и без не,само може да ти връмчи повече под капака и това да ти дава внушение че мноо въри

 

мисля да си поръчам нещо такова. то се знае само с него нестава ама те и валовете са толкоз пари и бега на поне 70кс. нагоре + чипа и генерацията и бута едни 200 от 130 и няма дупка. в ланча навремето ползваха ел. за ниските об.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не,и с турбо и без не,само може да ти връмчи повече под капака и това да ти дава внушение че мноо въри

 

мисля да си поръчам нещо такова. то се знае само с него нестава ама те и валовете са толкоз пари и бега на поне 70кс. нагоре + чипа и генерацията и бута едни 200 от 130 и няма дупка. в ланча навремето ползваха ел. за ниските об.

 

какво би казал за променливо газоразпределение + това турбо?

http://www.youtube.com/results?search_q ... arch_type=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Камене, аз сложих на Голфа един филтър от евтините и в момента съм с него, ама разлика не виждам.Мисля че стана малко по-тих в ниските обороти даже :D Иначе разлика усетих аз със "спортното гърне". намери от някой за 1 ден да ти го даде, пробвай и ако ти хареса си земай. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.