Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кой двигател е най добър на газ


blagomir

Recommended Posts

Още не съм щастлив притежател на Шкода фелиция но съм си я харесал. Понеже искам да я карам на газ може ли някой да ми каже кой или кои от двигателите на Фелиция 97-99 г е най подходящ за газ. Важно е и че газовата ще ми бъде обикновена а не газов инжекцион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изборът не е много голям. Определено ще да е 1,3-литровият, 1,6-литровият е с пластмасови колектори (не, че е невъзможно да сложиш обикновена газова на него, но си е сериозен риск). Освен това само 1,3 го има във версия карбуратор, което е определено най-лесният вариант за газифициране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегата каза 1.3 карбуратор. Със всички останали ще имаш много повече главоболия след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

1,3 моно инжекцион също е много лесен и малорисков за газова :!:

1,3MPI карах около 8 месеца с обикновена газова и също нямах никакви проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

На моно- задължително с емулатор на ламбдасондата или ламбдаконтрол. Иначе проблемите с работа на бензин са много.

Правят газова и с изпарител при пластмасови колектори - слагат едни кихалки за 25 лв като при експлозия кихалката се отваря и предпазва колектора от спукване и филтъра от изтърбушване. Първата дума на газаджиите обаче е "газов инжекцион". Според мене защото оборота им е *2 че и *3.

Ако запалването е многоточков инжектор- има малко проблеми със съхненето на бензиновите дюзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.