Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отново проблем с чистачките


SaiLor

Recommended Posts

Здравейте. Миналото лято имах проблем с чистачките - маханизмът им беше клеясал, тогава го оправих сравнително лесно. Днес сутринта се качам на колата пускам чистачките и пръсвам малко препарат, още преди да са направили 1 оборот спряха и не помръднаха въобще. Тъй като имах спешна работа във Варна тръгнах с Двете чистачки пред очите ми.

Този път имам съмнение че може да е бушон.Ако някой знае кои е номера на бушона и какъв ампераж е нека каже че книжката ми е на немски и нищо не разбирам,или някакъв линк към схемата с бушоните. Колата е Octavia I

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж 24 бушон (първия от големите, най в ляво).

Ако пръска вода значи не е изгорял. Защото и помпичката е на него според схемите.

Ако не си намазал механизмите с грес/вазелин има огромна възможност пак да са кородирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи с спринцовка малко спирачна течност и напои около стеблото на чистачката остави го за 2-3 часа.Ако се раздвижат капни пак само че масло.Това е слабо място на тоя механизъм.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен. Отново беше раждясало но го оправих. Сложих хубава грес -"водоустойчива". Не мога да си обесня защо само при лявата ос се появява.

Ако решът модераторите може да заключат темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем преди година някъде с моите чистачки - бяха клеясали и не се движеха, иначе и аз съм карал с чистачки посредата на стъклото.... :lol: Но проблемът се разреши след като изпръсках почти едно флаконче с WD 40, за сега нямам проблем с тях....

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Два пъти това лято ми се случва подобно нещо. Вчера както си карам заваля лек дъждец, по скоро ръмеше. Натиснах ръчката на чистачките да пусне течност и да изчистя стъклото и те застанаха точно пред очите ми. Беше страшно неприятно да карам така около 50-60 км. След 1 час ми се наложи отново да карам, пуснах чистачките - работеха безпроблемно. Днес също изпробвах - всичко е ок. Но така или иначе това ме притеснява, защото може да ми създаде пак проблем.

 

Може ли да споделите къде точно се напръсква с WD 40 и се смазва с грес механизма на чистачките за да се оправи този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз разглобих целия механизъм. Първо махаш рамената за да можеш д амахнеш пластмасовата кора под тях. След като я махнеш се вижда моторчето и механизма, махаш механизма и ако решиш пръскаш със спрей. Аз извадех оста и гресирах :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръсках обилно с удължителя на WD 40 около двете оси на чистачките, след един час посредством спринцовка вкарах масло. Изпробвах веднага дали работят - всичко беше нормално. На следващия ден пак, днес сутринта отново беше ок. Работеха всички степени за разлика от преди, когато независимо от това какви обороти задаваш, работеше само бавно. Дано на този етап да съм решил проблема. След месец-два ще напръскам отново с WD 40 за да не се получава пак подобно нещо. В краен случай ще разглобявам механизма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, легендарния WD40 има вече много по-успешен заместник - POLYTRON проникваща смазка. Пробвано е!!!

Там където WD40 не помага, това работи успешно.

Между другото, за да не пускам друга тема - продуктите на POLYTRON са великолепни - поразровете за инфо в нета.

Тука в службата правихме експерименти със спрея, литиевата грес и добавката за масла.

Който не вярва, да пробва :!: .

Ако искате допълнителна информация за експериментите, ще пусна отделна тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате допълнителна информация за експериментите, ще пусна отделна тема.

 

Ами пускай де. Ще е интересно да прочетем. :D:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "chavdarlk" - Да, раздухай информация, Моля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.