Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Износени гуми от вътрешната страна на Фабия 1.9 ТДИ


rsof

Recommended Posts

Честит празник на всички ! Вчера направих странна покупка на Фабията - странна защото знам много малко за Шкода а офертата за мен беше добра и я купих.Като цяло колата ми харесва много води се Елеганс , подържана е добре , мотора си пали от раз , работи равномерно на 900 об., добре си набира , съединител и скорости са добре ! Единствения проблем който забелязах , е че износва гумите от вътрешната страна и то отдясно повече ! По време на движение при по-рязко даване на газ и итнемане на газ се усешта притропване като от тампон на двигател ! Опитах да разклата двигателя с ръка но не мърда ,а и вкупето няма странни вибрации всичко е ОК.Жената която продаваше колата каза , че това тропане било от нещо отпред по окачването което трябвало да се смени , и за това износвало и гумите ! Бихте ли ми казали какво е за смяна ? Ако може малко инфо като цяло за този модел кола , нищо не знам :oops:

Благодаря ви предварително !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е най-добре да идеш на реглаж на предницата. Дано не е удряна и да е изкривено нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗАДНИ ТАМОНИ НА ПРЕДНИ.НОСАЧИ.ако при по рязко натискане на спирачка рпри изключена от скорост кола движеща се с 30-40км ,се чува -100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е удряна нито един път всичко си е оригинално !Имам обещание от собствениците , че първо ще оправят колата чак тогава ще си я вземя ! Просто ми стана интересно дали само тампони се сменят или цял носач !Задължително ще е закарам на реглаж понеже ще и купувам и нови гуми , че тук техническите преглидите на колите са много стриктни в това отношение!

П.П.

ЗАДНИ ТАМОНИ НА ПРЕДНИ.НОСАЧИ.ако при по рязко натискане на спирачка рпри изключена от скорост кола движеща се с 30-40км ,се чува -100%

Мерси ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е удряна нито един път всичко си е оригинално !Имам обещание от собствениците , че първо ще оправят колата чак тогава ще си я вземя ! Просто ми стана интересно дали само тампони се сменят или цял носач !Задължително ще е закарам на реглаж понеже ще и купувам и нови гуми , че тук техническите преглидите на колите са много стриктни в това отношение!

П.П.

ЗАДНИ ТАМОНИ НА ПРЕДНИ.НОСАЧИ.ако при по рязко натискане на спирачка рпри изключена от скорост кола движеща се с 30-40км ,се чува -100%

Мерси ! ;)

 

ако при преминаване бавно през дупка и при спиране както каза бат Сами усещаш тропане в краката лево или дясно са за смяна. Май бяха 17лв/бр в ЕТ. Но сменяй комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само тампоните се сменят/задните/ Ако са разбити и предните/селенови втулки/,те се продават с носача-няма ги като резервна част.ТОГАВА СИ КУПУВАШ ОТ ПАСАТ 2-КА втулки и ги слагаш на твойте носачи.Успех и честито за придобивката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за поясненията ! Както казах , преди да е взема от собствениците съм се разбрал с тях да си стегнат предницата на колата както трябва ! Иначе за 1 км. проба на колата останах много доволен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само тампоните се сменят/задните/ Ако са разбити и предните/селенови втулки/,те се продават с носача-няма ги като резервна част.ТОГАВА СИ КУПУВАШ ОТ ПАСАТ 2-КА втулки и ги слагаш на твойте носачи.Успех и честито за придобивката

Вече ги има и предните тампони на пр. носач за FABIA - проверете по магазините за авточасти на ШКОДА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Така. Ако е дизел колата от пред е доста тежка това също може до доведе до неправилно износване на гумите ако не са точни по размер. При описания случай бих те посъветвал да провериш първо предницата на автомобила. Тампона може да не скъсан но тъй като той е изработен и с гумени съставки с времето те омекват и не създават нужното качество на работа. Дори и най-малката хлабина която води до променяне на ъгала на сходимост или ъгъла на наклон на колелата може да доведе до износване на гумите. Същото може и да е с тампоните на амортисьорите или самите амортисьори ако са "уморени". Така че намери си добър сервизен механик и я повери в ръцете му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито много добър избор а за проблема може би са втулките защото

и аз имах подобен проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да напиша какво се оказа ! Тук на техническия преглед нещата не стоят като в БГ просто гледат колата там кадето и слънцето не е огрява и разбира се не те пускат да минеш прегледа и с най-малка неизправност :evil: Според мен имаше много слаб луфт на малките тампони (предните) на носача понеже големите (задните) бяха сменени от предишния собственик и то от А3 и са бетон :? Та така направих уговорка в един сервиз на V.A.G поръчах нови носачи и тампони и като отидох да си ги сменям заедно с майстора (приятели сме) той силно се учуди защо да ги сменям като всичко за него е ОК .Смених ги заради леката ръждичка по тях :roll: Втория опит за минаване на прегледа мина успешно след обстойна проверка на цялата предница поне 15 мин.и дълго клатене на цялата кола на някакъв тестов стенд на ляво и дясно (хванах морска болест) и една забележка че имам цъкалче и пукнато на стъклото на халогена :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като проблема е разрешен,мисля утре сутринта по някое време да ударя канинар на темата!

 

Ако колегите имат коментари или добавки по нея-да пишат! :mrgreen:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.