Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулиране на карбуратора


skoda 120L

Recommended Posts

Здр колеги искам да ви питам как мога да си регулирам карбуратора защото нз точно къде се намират винтовете ,но четох че са два даже един за вуздуха и втория за горивото колата е skoda 120L 87 г. понеже зацапва свещи има и едното пукане и мисля че карбуратора или ако знаете някъде където може да се направи регулирането понеже момента на запалването е центрован не мисля че ще е от това проблема мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи от кой град си като за начало? Относно регулирането - в зелената книга(в раздел Литература) го има обяснено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от София съм ами гледах в раздел литература но поне аз нищо не немарих и затова питам а колегата m.5kov кой ти прави центровката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се две места, където правят центровки на карбуратори, от които съм останал доволен. Едното е сервиз "Полмо" в Орландовци, другото е един карбураторджия на ул. Козлодуй(до бирената фабрика, дето я събориха).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се две места, където правят центровки на карбуратори, от които съм останал доволен. Едното е сервиз "Полмо" в Орландовци, другото е един карбураторджия на ул. Козлодуй(до бирената фабрика, дето я събориха).

Ами аз съм близо до козлодуй да ми дадеш някакви кординати ако може или ако си по довелен от тези в орландовци на тях няма проблем и там да ида ,но да се направи добре, че ми предстои дълъг път и не смея така да тръгна :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

координати на майстора на козлодуй не мога да ти дам, намира се по диагонал на вече съборената бирена фабрика - няма как да не го видиш. Иначе от пича в Полмо съм по-доволен и те съветвам там да отидеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) а иначе да ми кажеш на пича името кой да търся

 

Еми той е само един, който се занимава с това. Не му знам името. Няма как да го объркаш, над халето където работи пишеше "Диагностика" или нещо от сорта. Можеш да звъннеш в полмо(926 70 35 или 926 70 40) да си запазиш час също така, там ще ти кажат как се казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) а иначе да ми кажеш на пича името кой да търся

 

Еми той е само един, който се занимава с това. Не му знам името. Няма как да го объркаш, над халето където работи пишеше "Диагностика" или нещо от сорта. Можеш да звъннеш в полмо(926 70 35 или 926 70 40) да си запазиш час също така, там ще ти кажат как се казва.

Ok мерси много колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм доволен от Симо и Ники на зоопарка.
- От ухомера ли си им доволен колега. Защото газ-анализатор нямат и не ползват.

 

На колегата дето пита за центровката така му бяха направили други "майстори" центровка на запалване по субективни признаци, че го бяха докарали на 20градуса @idle. Блажени са вярващите, които се доверяват на центровки на ухо и око.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми,откакто я направиха центровката и реглаж на карба и с електронното запалване вече нямям проблеми с паленето дори и зимата при големите студове ;) Та няма причина да съм недоволен от тях.Правиха ми я "на ухо" , но не съм проверявал на колко градуса е,защото останах доволен от резултата :mrgreen: иначе не е проблем по белега на шайбата и с лампа горе долу да видя на колко градуса е,но ме мързи :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи днеска ходих до сервиза където ми препоръча gogata :) обясних на майстора за диагностиката какво се случи и той имаше коли неможа да ми обърне голямо внимание но ми каза да я дръпна пред врата малко да ми увеличи обротите понеже и те са доста ниски и като я оставих той поглена и каза да дръпна смукача дърпам смукача и колата изгасва :( и той каза приятел смукача явно ти е проблем донеси я утре да я видя и да пробвам да я регулирам и ако смукача не работи ще мога да го оправя след празниците :cry: а аз ще имам събота пътуване извън София и нз мн яко ще треперя да не ме остави някъде вие как мислите дали ще е голям проблем ако е той :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе не е проблем по белега на шайбата и с лампа горе долу да видя на колко градуса е,но ме мързи
- Иначе с пробната лампа ще си по-далече в показанието и от ухомера на Симо, защото изпускаш някой моменти свързани с наличието на електронното запалване и проверката на центровката с пробна лампа.

 

той поглена и каза да дръпна смукача дърпам смукача и колата изгасва и той каза приятел смукача явно ти е проблем
- ПРоблема е в мозъка на майстора ти щом ти е казал, че е проблем загасването на двигателя при дърпане на смукач когато двигателя е топъл.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при електронното вече не е като при обикновеното :roll: Моя грешка,не знаех :oops: Имаше някакви разлики,май че заместваше кондензатора и там още нещо друго беше,но не помя :oops: Мерси за информацията ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема не е в местенето на кондензатора а в това, че ако правиш центровка и има електронно то имаш и отклонение 5 градуса.

 

Всеки го знае номера с пробната лампа ама колкото и добре да го направиш пак няма да е същото като със стробоскопа. При мен разликата от единя до другия реглаж стигаше към5-6 градуса, но въпреки това и при 2те цетровки колата си работеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като се сетих за карбуратора... Имам проблем със смукача...Като го дръпна оборотите се повишават за около 10тина секунди и после си се връщат на нормалните?! Някаква идея от какво може да е? Все още не съм го отварял да проверя дали не се е запушило нещо и да го по прочистя точно там където е смукача, но все пак се чудя от какво може да е ? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.