Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Олюляване на двигателя...


vpop

Recommended Posts

Имам следния проблем с моята Октавийка 1,9/110:

Когато намалявам преди свтофар и изключа от скорост и спра (преминаване от високи към ниски обороти) двигатела нещо се олюлява и след няколко секунди си влиза в равни обороти на празен ход.

Та въпросаът ми е някой знае ли от какво може да е?

Едни ми казват дюза, други електроника, трети слаба компресия на един от цилиндрите???

Дайте идея, ако някой се е сблъсквал с този проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретизирай малко това олюляване,ако е възможно.Неравномерна работа или плаващи обороти?! Какво точно имаш предвид? Няма да е лошо и да напишеш от къде си,за да могат колегите да те ориентират към правилния майстор:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а тампони на двигателя???

 

 

ПП защо започвате хората винаги от "най-дебелите" неща ? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

здравейте, аз имам същия проблем. Ще се радвам някой да сподели мнение, от какво може да се получава. Проблемът при мен е, че 2 пъти съм ходил в "оторизирани сервизи", и ми казват комп. не показва никакви грешки. Т.е. остава ми варианта да търся сам решение на въпроса, на принципа на пробата и грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е дебитомер, защото при мен изпробваха да го сменят с нов, но проблемът си остана!!!! А описанието на колегата vpop e много точно. Не е и тампон на двигателя, защото ако е тампон тресенето ще е постоянно, а това е само за няколко секунди, след като освободиш от скорост и натиснеш съединителя, или го пуснеш. В един немски форум четох, че това може да се получава от датчик на коляновия вал. Някой чувал ли е за такъв датчик? Къде се намира? Колко струва и т.н. Този датчик регулирал оборотите и подавал инфо към комп на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един немски форум четох, че това може да се получава от датчик на коляновия вал. Някой чувал ли е за такъв датчик? Къде се намира? Колко струва и т.н. Този датчик регулирал оборотите и подавал инфо към комп на двигателя.

 

чували сме и даже сме виждали и пипали такова 'чудо'. Този датчик не регулира оборотите, а той ги измерва и подава информация с колко оборота се върти двигателя посредством белег сложен на кол. вал. На шкодата не съм се завирал да го гледам къде е, но на доста коли е от страната на ремъчната шайба. Запретни ръкави огледай трябва да се види и не пречи да се почисти, а и не отнема никакви средства това почистване.

 

Цена незнам, нямам магазин, звънни 3-4 телефона на по известните магазини и ще ти кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...от датчик на коляновия вал. Някой чувал ли е за такъв датчик? Къде се намира? Колко струва и т.н. Този датчик регулирал оборотите и подавал инфо към комп на двигателя.

 

Датчик на Хол се казва. Не той регулира оборотите, а компа. Датчикът казва на компа всъщност КОЛКО са оборотите в момента.

 

 

 

Мен лично ми звучи като заминал дебитомер...

И на мен така ми звучи...

 

 

А за дебитомера - и на мен ми го смениха (временно) и казаха, че не е от него. После АЗ си го смених - оказа се точно от него. На коя програма ти тестват колата за грешки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.