Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Книжка за Skoda Octavia 1.9 TDI 2008 Classic


veazel

Recommended Posts

Здравейте,

 

Тази седмица си купих нова Октавия на лизинг. Много яка кола, вече съм й навъртял 500км. Тръгнах да разучавам по-подробно мануала, но той е универсален и някои неща ги няма на моя автомобил, може би защото е базов:) Главния ми въпрос, който забравих да задам при получаване на автомобила, дали имам данни за разход на гориво и т.н. на бордовия компютър и ако 'да', то къде са бутоните А и В за превключване на функциите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новата кола!

 

Предполагам, че е Октавия 2, щом е Classic, поправи ме ако греша. Бутоните, с които се управлява компютъра са на лоста от дясната страна на волана - този, с който се управляват чистачките. Отстрани е бутон, който може да се натиска нагоре или надолу и така да се избира функцията на компютъра. А от долната страна на лоста е третия бутон, който сменя режимите - например средния разход не е само за деня, ами за последните Х на брой колометри.

 

Но не съм сигурен, че Classic има такъв компютър, защото Борд компютър като екстра се появява от Ambiente нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, май нямам бордови компютър, защото тези копчета ги видях в менюъла, но ги няма на въпросния лост. Ще го меря по стария начин- напълни до горе резервоара:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, май нямам бордови компютър, защото тези копчета ги видях в менюъла, но ги няма на въпросния лост. Ще го меря по стария начин- напълни до горе резервоара:)

90-120км/ч - около 5л на 100...

120-180км/ч - около 6.5л на 100...

Просто горе доло да те ориентирам... И все пак си го засечи... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Шумен - 400км от вкъщи до вкъщи:

 

София - Ябланица (магистралата) - 130км/ч средна скорост

Ябланица- Шумен (първокласен път) - 90км/ч средна скорост

 

Разход на гориво засечено от пълен резервоар до напълването му отново 5.5л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Шумен - 400км от вкъщи до вкъщи:

 

София - Ябланица (магистралата) - 130км/ч средна скорост

Ябланица- Шумен (първокласен път) - 90км/ч средна скорост

 

Разход на гориво засечено от пълен резервоар до напълването му отново 5.5л/100км

За да направиш 130км/ч средна скорост...трябва да караш с доооста повече в повечето време...Смисъл понятието средна май не е на място...просто да отбележа не че нещо :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vср- средна скорост

S- разстояния от точка А до точка Б

t- време на пътуване

 

Vcр=S/t;

 

Където:

 

а) не съм се регистрирал във форума за да се фукам:)

б) едно време в гимназията имах 6 по физика:Р

в) каквото и да е, много съм доволен от покупката си.

 

Да отбележа, че е много трудно да държиш 130км/ч, защото постоянно иска още и още, а тази количка върви, не е като да не върви:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vср- средна скорост

S- разстояния от точка А до точка Б

t- време на пътуване

 

Vcр=S/t;

 

Където:

 

а) не съм се регистрирал във форума за да се фукам:)

б) едно време в гимназията имах 6 по физика:Р

в) каквото и да е, много съм доволен от покупката си.

 

Да отбележа, че е много трудно да държиш 130км/ч, защото постоянно иска още и още, а тази количка върви, не е като да не върви:)

 

Брех...трябва да ме повозиш някой път... ;) peace...

 

Колега, честита покупка с пожелание дълго време да и се наслаждаваш...колата наистина е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Пак си има бордкомпютърче - само няма голям дисплей! Но тъкмо да не се отвличаш от пътя! :D

Иначе всичко можеш да си го гледаш - колко часа си пътувал, среден разход, средна скорост..... Както и на големия дисплей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.