Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ШКОДА OCTAVIA1 ПРОБЛЕМ С РАЗТОВАРВАНЕТО НА ТУРБОТО-Решено!


bebelekov

Recommended Posts

ИМАМ ПРОБЛЕМ С РАЗТОВАРВАНЕТО НА ТУРБОТО НА OCTAVIA 1 TDI 110КС. УЖ ГО РЕМОНТИРАХА ПОЧИСТИХА СМЕНИХА РЕГУЛАТОРА . КОЛАТА ВАРВИ МНОГО НО ЗАБАВЯ РАЗТОВАРВАНЕТО НА ТУРБИНАТА ПРОСТО КАТО ПОДАДЕГ РЯЗКО ГАЗ И ПУСНЕ6 ГО ЧУВА6 ДА ПРОДАЛЖАВА ДА СЕ ВАРТИ 3 4 СЕКУНДИ СЛЕД КАТО УБОРОТИТЕ СА УТИХНАЛИ . ИНАЧЕ НА ТЕСТЕРА НЕ ОТЧИТА ГРЕ6КИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не отчита грешка, какъв е проблема? Че продължава да се върти ли? Разтовари я с blow-off клапанче ако те притеснява толкова :mrgreen:

 

П.П. Писането с голями букви изобщо не е желателно /освен ако не ти е блокирал "caps lock"-а/, както и ползването на 4 и 6 - имаме си правилните букви :idea: За грамотност...няма изисквания :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за големите букви. Каде се намира точно това клапанче? Между другото при набиране на 2ра при рязко подаване на газ се получава едно престъргване за момент и колата придърпва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не отчита грешка, какъв е проблема? Че продължава да се върти ли? Разтовари я с blow-off клапанче ако те притеснява толкова :mrgreen:

 

П.П. Писането с голями букви изобщо не е желателно /освен ако не ти е блокирал "caps lock"-а/, както и ползването на 4 и 6 - имаме си правилните букви :idea: За грамотност...няма изисквания :mrgreen:

няма смисъл от такъв клапан тя няма дросел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако найстина се чува стържене от турбото го сваляи веднага защото работата след това става много дебела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл дебела? Може да блокира турбото ли или джигателя ? Преди три месеца ми блокира двигателя и то точно такова стържене се получаваше но от ЕУРОТЕК се произнесоха че е воден удар от гарнитура на глава в движение с 3000об. в сухо време без преди това да ми губи антифриз . Смениха всичко в двигателя и го направиха нов глава,бутала,биели,лагери основни и биелни , колянов вал ремонт,всички видове ролки и ремъци , маховик феродоф и претискател. И сега пак ме е страх да не стане нешто такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Щом са го гледали и е ок това е добре четох по нагоре че са ти сменили феродоф диск притискател .Маховика нов ли сложиха или стария.Питам защото на един колега в работата сменяха в 1 сервиз същото без маховика и се оказа след това че и той е за смяна.Неговата кола имаше подобно поведение когато се превключва на скорост на по високи обороти се чуваше едно леко стържене и на празен ход се усещаха вибрации в купето.Смениха тампоните на мотора но проблема не се оправи докато не смениха маховика.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.При това положение мога само да ти пожелая много без авариини километри.Ако ти се наложи нещо за сравнение или проба на някоя част аз съм със същия мотор може да ме търсиш няма проблем.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.