Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Сълзят" ли Ви Гумените Водни Съединения


Recommended Posts

Бързам да поясня, че това ми е леко вманиачаване от моя страна. Всяка сутрин намирам едно "петаче" неизпарил се антифриз под колата, лятото надали би се задържало там повече от минута. Та, смених всички гумени съединения, скобите, тръбата само и само да не ми сълзи :D Просто го приемете като каприз. Два месеца нямаше "петачета" и хоп, пак се появиха. Става въпрос за незначителни загуби, чисто хипотетични, но мен си ме дразни. Има ли някой "индиански трик" за справяне на "проблема"...чувал съм за червен пипер и яйце. Кажете и при Вас ли е така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затегни скобите на гумените съединения когато колата е достигнала работна температура, иначе протичат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама точно тогава не тече. Разширява ли се, опъва ли се, с боклуци ли се уплътнява, не знам, но не тече топла или току-що изгасена. Трябва да престои известно време и кап, кап....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намажи тъничко с грес маркуча отвътре и самия щуцер, където се надява маркуча. След това не трябва да капе изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...червен пипер, яйце и сол на вкус - с препечена филийка задължително!

извинявай, ма не се стърпях! :lol::lol::lol:

а иначе - погледни горе-долу къде ти се намира петното, за да се ориентираш от къде може да е... виж дали не подлизва отнякъде и като се стече по някоя ламарина, тогава да образува петното. Не е маркуч - от налягането би трябвало да се увеличи течът, някъде по скобите е - ако не е затегната хубаво. Другата идея, която ми хрумва е, ако някоя скоба е презатегната може да е скъсала малко маркуча на мястото на стягане и да сълзи оттам. Идеята с греста не е много лоша, ма ако не се увличаш с количеството, че ще стане една...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай хубаво от къде тече и отстрани проблема. Иначе номера с яйцето наистина става, навремето тъкмо продавах стария фавор и му протече радиатора, загрях го хубаво да отвори термостата,откачих горния маркуч от термостата , чукнах едно яйце и го изсипах през маркуча в радиатора.После закачих маркуча и запалих и теча изчезна буквално пред очите ми, после го карах 4 месеца така докато го продам и не течеше ама после какво е станало, незнам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай хубаво от къде тече и отстрани проблема. Иначе номера с яйцето наистина става, навремето тъкмо продавах стария фавор и му протече радиатора, загрях го хубаво да отвори термостата,откачих горния маркуч от термостата , чукнах едно яйце и го изсипах през маркуча в радиатора.После закачих маркуча и запалих и теча изчезна буквално пред очите ми, после го карах 4 месеца така докато го продам и не течеше ама после какво е станало, незнам..

 

да му мисли оня после. яйце,пипер и боза се слага преди да набуташ на някого кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, дето ти го пиша беше подробно описано в книгата на Марио Рене Цедрих за Шкода.

Аз естествено го пиша в доста съкратен вариант. Струва ми се, че идеята е доста добра и лесна за изпълнение. Взимаш капачка (от туба или нещо подобно, ако искаш дори оригинална - още една купуваш), пробиваш я в горния край и я даваш на гумаджии да и "надянат" отгоре един вентил за гума. Навиваш я, закачаш един компресор (от китайските) ако искаш крачна или ръччна помпа и надуваш системата до 2.8-3.0 атмосфери. !!!СТУДЕНА!!! Пушиш една цигара и се навеждаш под колата да видиш точно от къде е течът. Лесно и бързо...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.