Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови гуми за Фабия


andrei

Recommended Posts

Здравейте,

 

От скоро съм тук и имам няколко въпросчета. Имам Skoda Fabia 1.4 MPI Elegance от 2001. Днес установих с изненада ( тъй като вечерта нямаше нищо ), че една от задните гуми се е спукала. И сега май трябва да я сменям. Искам да попитам някой знае ли добър сервиз за тази цел, който по възможност да работи в събота и неделя? Какви гуми ( летни ) ще ми препоръчате? В момента съм си с оригиналните с размери 185 / 60 / 14. Също така, каква е добрата практика в този случай : къде да се сложат новите гуми - отпред или отзад?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Първо - добре дошъл!

 

Второ - не виждам смисъла да сменяш гумите за това че едната била спукана! Гуми се пукат често и се лепят без проблем. За целта слагаш резервната и до най-близкия гумаджия (ако беше писал от къде си можеше да помогнем и с адрес) за поправка на старата. Най-вероятно има пирон и е спадала доста бавно. Затова и не си забелязал по-рано че е спукана.

 

Иначе гуми всякакви. Има от ниския клас за по 80-100лв, има и от високия клас (200+). Аз лично съм доволен от Kleber. Matador и Barum ги избягвам от далеч (първите са абсолютно дърво, вторите с идея по-добри, но определено не са за Октавия). Изобщо всеки ще ти даде различен съвет относно гумите. Единственото задължително е да караш с еднакви гуми на всеки мост (т.е. двете предни да се еднакви, както и двете задни).

 

Поздрави

 

PS: По погрешка пуснах първоначално пост за друга тема ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Първо - добре дошъл!

 

Второ - не виждам смисъла да сменяш гумите за това че едната била спукана! Гуми се пукат често и се лепят без проблем. За целта слагаш резервната и до най-близкия гумаджия (ако беше писал от къде си можеше да помогнем и с адрес) за поправка на старата. Най-вероятно има пирон и е спадала доста бавно. Затова и не си забелязал по-рано че е спукана.

 

Иначе гуми всякакви. Има от ниския клас за по 80-100лв, има и от високия клас (200+). Аз лично съм доволен от Kleber. Matador и Barum ги избягвам от далеч (първите са абсолютно дърво, вторите с идея по-добри, но определено не са за Октавия). Изобщо всеки ще ти даде различен съвет относно гумите. Единственото задължително е да караш с еднакви гуми на всеки мост (т.е. двете предни да се еднакви, както и двете задни).

 

Поздрави

 

PS: По погрешка пуснах първоначално пост за друга тема ...

От София съм. Малко съм лаик в това отношение и затова питам. Мен ме притеснява, че в момента съм с оригиналните ( тъй като я купих наскоро и си бяха там ) и все пак са доста старички вече. Не съм сигурен и може да прозвучи глупаво, но някой знае ли дали съм с лети джанти или не :lol: И отново като на лаик каква е основната разлика между двата типа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така, каква е добрата практика в този случай : къде да се сложат новите гуми - отпред или отзад?
А относно това?

 

Относно това... Не се излагай, а си вземи 4 нови гуми!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така, каква е добрата практика в този случай : къде да се сложат новите гуми - отпред или отзад?
А относно това?

 

Относно това... Не се излагай, а си вземи 4 нови гуми!!!

Да, нещо такова и аз обмислям. А знаеш ли къде утре мога да ида и да се извърши всичко : покупката, смяната, монтажа?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диана на околовръса, срещу прегледите на КАТ и други места. Най-важното е да провериш какъв е DOT-а на гумите. Той ще е нещо от типа на DOT0720 (примерно), което означава 20 седмица на 2007ма година (ако не се лъжа, ако се съм разменил 07 и 20 :) ).

 

Велко,

Ако гумите не са износени и не са стари няма никакъв смисъл да сменя 4те! Затова че съм спукал гума на 10к км да се бутна за 4 нови си е глупост. Друг е въпроса ако гумите са на 50к или 4-5 години...

 

Относно джанитете:

 

Алуминиеви (лети)

alloy%20rims%202.JPG

 

Железни (нормални):

Rims_powder_coated.jpg

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам, че колата е от 2001 и момчето пише за оригинални гуми - за това 4 нови според мен е по-добра идея! Ясно е, че за спукана гума на няколко К няма смисъл нов комплект ;)

@ andrei Колкото до сервиз и покупка - мога да ти дам предложение за Манхатън /че нещо позаседнах тук за 3 дни.../, но не и за Бг в момента ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за информацията. Утре се надявам да го оправя това нещо.
Днес смених и 4-те гуми. Старите ми остаха и сега се чудя как да ги продам. Те са 185 / 60 / R 14 Kleber с DOT 2404. Имате ли идея къде мога да пусна някаквя обява и за колко горе долу вървят такива гуми? В добро състояние са.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил какви гуми сложи, че ми стана интересно!

 

Що се отнася до старите, едва ли ще можеш да ги продадеш за повече от 20-25лв./бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил какви гуми сложи, че ми стана интересно!

 

Що се отнася до старите, едва ли ще можеш да ги продадеш за повече от 20-25лв./бр.

Пак 185 / 60 / R 14 Kleber от магазина на Диана на околовръсното - 86 лв за бройка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.