Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питанка за изтекъл срок на техническия преглед


Recommended Posts

Знаете ли дали има глоба или някакво наказание при явяване за технически преглед, след като срокът на техническия преглед ми е изтекъл преди около година?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, стига да не те хванат кукте по пътя докато стигнеш до сервиза ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ФИлия" - Проблем може да имаш само с "КАТ"-аджийте. Карай си бавно и ако видиш "КАТ"-аджия заобикаляй :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МнениеПуснато на: Сря Май 14, 2008 22:54 Заглавие:

До "ФИлия" - Проблем може да имаш само с "КАТ"-аджийте. Карай си бавно и ако видиш "КАТ"-аджия заобикаляй Smile

не, стига да не те хванат кукте по пътя докато стигнеш до сервиза

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да питам - кога се приема, че е изтекъл прегледа, когато е прехвърлена датата, на която е бил предишния преглед или когато е прехвърлен месеца.

 

Т.е. ако прегледа ми изтича на 15 април - на 16-ти април в нарушение ли съм или чак от 1-ви май ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си. До края на месеца важи. Преди време гледах в наредбата заради подобен спор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "orange!" - Противно на мнението на "ikonoma" аз знам, че от няколко годинки, си е от дата до дата. Преди беше от дата, до края на същия месец следващата година. Най-добре вземи питай някой Полицай като видиш по улиците. Само ако си със същата кола, на която е изтекло "ГТП"-то, паркирай в страни и иди пеша да го питаш да не стане комична ситуция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да питам - кога се приема, че е изтекъл прегледа, когато е прехвърлена датата, на която е бил предишния преглед или когато е прехвърлен месеца.

 

Т.е. ако прегледа ми изтича на 15 април - на 16-ти април в нарушение ли съм или чак от 1-ви май ?

 

Най-вече зависи от полицая, който те е спрял.

Ако реши да се заяжда ще каже, че си без преглед, ако ли не ще те пусне и ще ти обесни че до края на месеца трябва да го направиш.

Така че за по сигурно бегай и мини на преглед от колкото да тръпнеш в очакване :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно е от дата до дата и съдя по това, че миналата година именно затова, че 5 или 6 дена бях закъснял с прегледа ми писаха акт. Но дали е така или наистина искаха да се заядат с мен-не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм минал на преглед, но просто датата ми беше в началото на Април, а минах в средата и много се чудех дали мога да имам проблеми.

Преди беше до края на месеца, но сега вече не съм сигурен.

Полицаи, може и да питам, ама е много вероятно те да не знаят повече от мен :D Иначе те могат да се заяждат и в двата случая, ама въпроса е закона на чия страна е, за да знам дали аз да се заяждам :D

Ще разгледам закона и наредбите, като имам време и ще пиша :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

А аз да ви светна тъй като бях в комисия по извършване на технически прегледи. Важи до последния ден от месеца и годината която са дупкани на контролния талон. В пункта за годишен преглед си минавате като светец все едно не е станало нищо. Ако ви спрат полицаи кофти. Това от дата до дата. Ами погледнете на гърба на талона и ще видите че се вписа само и единствено дата на издаване (извършване на прегледа) никъде и по никакъв начин не е вписана конкретна дата за следваш преглед. И в самия протокол даже се вписва дата на настоящ преглед ХХ.ХХ.ХХХХ а за следща преглед се вписа ХХ.ХХХХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Следете си "ГТП"-тата, освен заради органите на "КАТ" и заради Застрахователите. Нали знаете, че никой Застраховател не носи риск, ако нямате валиден "ГТП".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.