Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 110R си има нов собственик


Turbinee

Recommended Posts

Прави ми впечатление че предишните линкове към отделните снимки в албума ми на снимка.бг вече не работят като хората. Различните линкове препращат към началната страница на албума...но това е поносимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Turbinee

    25

  • Хашек

    5

  • Krankenstein

    5

  • malkiq

    4

Най-много писали в темата

Привет,

 

Качих малко снимки от чертежите за новия под, това са тестови чертежи и някои от размерите не са точни. Идеята ми е да подсиля до колкото може пода без да отежнявам конструкцията, като по този начин елиминирам поне малка част от усукването на купето.

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10370989

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10370990

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10370988

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10370991

 

На последната и предпоследна снимка се вижда допълнителната греда която изкам да поставя до вътрешния ръб на средната греда.

 

В чертежа липсват част от компонентите, както и кръглите дупки за олекотяване и странично подсилване при усукване, тях ще ги добавя на края. Също така липсва и оребряването по пода, още не съм савсем сигурен как ще превъзмогна тоя проблем, тъй като за тяхната направа трябва инстромент (имам идея но трябва да я пробвам парво). :smt019

 

Надеждата ми е да имам готови чертежи скоро (до месец-два) за да мога да поръчам тенекията за направа. За зглобката където мога ще използвам точкова заварка както е при оригинала, а на по-трудните места стария номер с симулираното точково заваряване (сиреч дупка в едната плоскост и заварка отгоре).

 

Отворен съм за вашите идей, предложения и помощ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здр. отдавна не съм чел в тази тема, виждам доста си напреднал с работата, браво!

Относно ключалката, тя е "занитена" към колонката посредством едни болтове с откъснати глави и трябва да се разпробиват, най-добре занеси на ключар да ти я разглоби, а после ще сложиш нови болтове.

За тунела, ако беше казал по-рано щяхме да измислим нещо, както знаеш миналата год. нарязахме и сдадохме за скрап поне 2 100с-ки, но дори аз чак сега забелявам и се сещам за някои дребни елементи, които ще ми трябват за проекта РС, ама къснооо...

За предната маска евентуално мога да ти помогна с комплект чисто нови гривни за малките фарчета, които преди време купих за "дълбокия резерв", но както върят нещата едва ли ще се сдобия с такава маска скоро, та май няма да имам нужда от тях.

Интересно ми е за ламарините, докарани от Полша единични бройки ли са, или от някаква фирма, която ги произвежда? Също така колко ти излезе цената с доставката, че вече не помня като се видяхме последния път дали говорихме за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Ами за частите, аз ги купих с помоща на приятелче от Чехия, и бяха последните такива. Тези части са единични бройки от хора които са ги продали по някаква причина и не са ново производство (демек почти оригинал са). Цифрата дето платих хич не беше скромна, излезе някъде около 600 лв части и 80 лв пощенски, ама си струваше.

За гривните съм много навит, кажи кога да мина да ги събера ако още са за даване.

Спешно ми трябва предния тунел, скоро гаража ми ще си има врата и започвам с работата по купето. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предната маска евентуално мога да ти помогна с комплект чисто нови гривни за малките фарчета, които преди време купих за "дълбокия резерв", но както върят нещата едва ли ще се сдобия с такава маска скоро, та май няма да имам нужда от тях.

 

човек ни кога нищо не знае smile169 на колегата ще му свършат работа. ще има нови. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.