Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Антифриз ли е?


Tafkata

Recommended Posts

Днес за втори път си спирам Фабията пред нас и след около час два, виждам петно от течност точно пред нея. Петното се намира на нивото на фаровете, около 15см. в дясно от емблемата. Пипах го и е съвсем леко мазно. Не различавам цвят /тази вечер ще сложа бала салфетка/, няма миризма и много ме плаши. Аз си мисля, че е антифриз, защото е близо до радиатора. Той антифриза ми редовно заминава и аз му доливам по 1 литър на 2-3 месеца.

Смятам скоро да отида да сервиз, но ще ми е полезна всякаква информация, която можете да ми дадете, за да не се изложа максимално.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми антифриз трябва да е. Махни кората на двигателя(тази върху него дето е, стига да имаш такава) и огледай гумените съединения за евентуален теч. Огледай и около казанчето за антифриз. А това къде точно капе не е особено меродавно, заради кората под мотора - имам предвид, че може да тече на съвсем друго място, просто там където виждаш петното ти, течността да си намира пролука и да изтича. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от датчика за включване не вентилатора. Когато вдигнеш предния капак се вижда в дясно на самия радиатор, влизат кабели в него, ако е порозовяло около него направи опит с притягане.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.