Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на гуми


van_persie

Recommended Posts

Може ли някок притежател на Фелиция да ми каже какъв е най-подходящият размер гуми за 1.3 LX, защото моите са 175/70/13 и ми се струва, че колата се тормози с тях, а плачат за смяна и не искам отново да й сложа грешния размер. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-добре е 165/70/13, най-малкото с такъв размер са излизали от завода преди време. Аз съм с такива и съм доволен, с такъв мотор толкова :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен добра комбинация за лятото е 165/70/13 предни и 175/65/13 задни, чувствителна разлика в завои, иначе зимни даже 155ци бих си купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай 175 на по нисък профил доста по стабилна е от колкото с 165
Да кажем 175/65 или 175/60 може би ще е добре а? :-k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай 175 на по нисък профил доста по стабилна е от колкото с 165
Да кажем 175/65 или 175/60 може би ще е добре а? :-k

Ако сложиш по-ниски гуми рискуваш да си изкривиш джантите по-лесно в хубавите ни дупки по пътищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай 175 на по нисък профил доста по стабилна е от колкото с 165
Да кажем 175/65 или 175/60 може би ще е добре а? :-k

Ако сложиш по-ниски гуми рискуваш да си изкривиш джантите по-лесно в хубавите ни дупки по пътищата.

 

Факт, но споменатите по-горе размери далеч не са чак толкова ниски и риска да кривнеш джанта не е особено голям според мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай 175 на по нисък профил доста по стабилна е от колкото с 165
Да кажем 175/65 или 175/60 може би ще е добре а? :-k

Ако сложиш по-ниски гуми рискуваш да си изкривиш джантите по-лесно в хубавите ни дупки по пътищата.

175/65/13 не са по-ниски от 165/70/13. Тези 65 или 70 мисля, че са проценти от ширината на гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай 175 на по нисък профил доста по стабилна е от колкото с 165
Да кажем 175/65 или 175/60 може би ще е добре а? :-k

Ако сложиш по-ниски гуми рискуваш да си изкривиш джантите по-лесно в хубавите ни дупки по пътищата.

175/65/13 не са по-ниски от 165/70/13. Тези 65 или 70 мисля, че са проценти от ширината на гумите.

Според мизерните ми познания широчина(165)/височина(70)/цолаж(13). Ако не е вярно, светнете ме. :idea:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

175/65/13 не са по-ниски от 165/70/13. Тези 65 или 70 мисля, че са проценти от ширината на гумите.

 

Няма какво да го мислиш - така е! Височината на гумата е % от ширината! На сайта на клуба има калкулатор за гуми, който е там, за да се ползва бре, момци! Намира се под двете търсачки /за гуми и джанти/ вдясно на страницата, която се отваря, като кликнете на линка от сайта!

175/65/13 сравнено с 165/70/13 дава разлика от + 4mm в полза на 165/70/13

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от този калкулатор разбирам, че показанието на километража никога не може да е абсолютно точно, както и да нагаждам размерите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от този калкулатор разбирам, че показанието на километража никога не може да е абсолютно точно, както и да нагаждам размерите

 

Принципно, скоростомера не отчита точно, независимо от размера на гумите, особенно при по-висока скорост :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спазвайте заводските размери-инж.са ги изчисл-ли ;)
Правилно !!! Крайно и окончателно 165/70/13 е най-добрият размер за Фелиция (е за зимата може да се поспори) ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си знае най-добре за мен 175/65 е по добрия вариант от гледна точка че колата става по стабилна, но пък малко по мудна и може една идея по висок разход...ако я караш предимно градско слагай 165 и не го мисли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

195/50 R 15 :D С такива карам лятото. Става доста по - стабилна, като карам с 13 ските имам чувството че ще излетя от пътя :D:D С над 130 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, малка корекция..............търся гуми 165/70/13 зимни със или без джанти. Предния мой пост е грешен. Ако някой има или знае къде да си намеря, може да ми се обади 0887699267, скайп:ilian_il или на мейла ми :ilian_il@yahoo.com.

Благодаря предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм със 165/80/13"

Карал съм със 165/70/13" и 155/80/13"

 

На мен ми харесва най-много със 165/80/13" Висока е. И колата и гумата. Съвсем друга е возията. Особено по паваж. smile159

 

А, иначе. Самата кола най-добре се чувства със 155/80/13" Няма по-леко от тези гуми. Само дето трудно спира с тях... smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема! Моят Фаворит е със 155/80/13". За мен това е перфектният размер, карам само с летни гуми, имам и зимни, пак със същия размер, но не ги слагам. С този размер, волана е перце и разхода е различен, иначе в книжката на производителя препоръчват зимни 155 и летни 165, но аз карам само със 155. Недостатък е, че по "прекрасните" български пътища, дупки и нерваности се усещат повече, но пък иначе 155/80/13" правят колата доста по- висока и я превръщат в нещо, като all terain vehicle, защото и без това я карам повече по планински черни пътища. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

165/70/13 летни и 155/75/13 зимни. Яд ме е, че не успях да си купя зимни Wanli с моя размер, а ги бяха пуснали по 39 лв. бройката ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.