Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Много ми харчи Октавията!


andriuh

Recommended Posts

Видях подобни теми във форума, но не открих отговор на моя въпрос.

 

Октавия1 1.9ТДИ 74kW 4x4 комби

 

Имам чувството, че много харчи 11-12л/100км- вярно е голяма и тежка- 1300 кг. и е 4x4. Но за дизел толкова много!!!

Карам я предимно градско сутрин и вечер в големите задръствания с пуснат климатик и съм сам в колата-т.е не е натоварена с много кила.

 

Карал съм фабия комби със същия двигател и дава 8-8.5л/100км при същите условия.

 

Вашите коли толкова ли харчат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, хора, модератори,

Въведете малко ред в къщичката ни/ви!

1. Заглавията на темите са ужасни! Нито се разбира кое за какво/как е, да не говориме за тъпизмите в тях.

2. Еднакви теми има по 20 пъти.

 

Конкретно по тази тема:

Колко ми гори колата?! Последния път като карах нафтова октавия ми даде 21л/100 !? Преди това като я карах ми даде 7/100, след това ми даде 4.8/100 (последното е извън града).

 

Като карам бензиновата фабия ми дава : 12/100, 10.6/100, 15/100, 17/100 и последно, но не по важност - 7.6/100.

повечето беше в задръстване. от време на време с пуснат климатик. от време на време със свалени прозорци. от време на време с тежките обувки. по някой път с маратонки. веднъж-дваж в кофти настроение с надута рок музика.

 

ПП. Започвайте да ме плюете за негативното мнение и критиката, но преди да си напишете мнението помислете 10 минути дали няма истина в това, което написах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с trimata.

 

А по темата - скоро ли започна или винаги е било толкова? Ако не винаги е било така не е зле да я закараш в ЕТ за диагностика - може да има нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е до хора със същия модел Октавия или такива, които имат представа!

 

до trimata:

Вярно е това за многото теми!

Но както казах в началото НЕ СЪМ ВИДЯЛ нещо написано да се доближава до моя случай.

Отговора ти=Мнооооооого сарказъм!!!

 

 

Не си чеша езика само да пускам теми - някой ако може да ме насочи къде да търся проблема в колата ще е добре-за сведение пускал съм търсачка.

 

до izov:

Мерси за съвета. Сам си правя диагностика - установени повреди.

 

17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus

 

P1256 - 35-10 - - - Intermittent

 

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

 

37-00 - Faulty

 

Може ли да е от темп. сензор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, има сарказъм. не към теб като човек.

 

Високия разход може да е от много неща.

Аз съм забелязал генерално правило (general rule): Като има грешка - оправяш, щото с тези електроники в колата и най-малката и на вид несзначителна гре;ка може да скапе всичко. оправи гафовете като за начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е повреден температурния датчик много трудно разхода ще влезе в норми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще сменям темп. датчик.

 

Това е ел. схемата - мисля, че е B24.

http://www.imagebam.com/image/ce40786519855

 

Мисля, че е това като част за сменяне:

http://www.imagebam.com/image/b8fae96519860

 

А това му е мястото при двигателя:

http://www.imagebam.com/image/a64f906519857

 

Сега ще проверявам колко струва и дали мога сам да си го сменя.

 

НЯКАКВИ ПРЕПОРЪКИ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На средната снимка , двигателя който си избрал за пример е 1.8Т бензинов!!! Така че, по този каталожен номер няма да вземеш датчика който ти е нужен ;) А за препоръка, ако не си уверен, че ще се справиш, иди на сервиз (за още по голяма сигурност в ЕТ) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех, че датчика е еднакъв за всички типове двигатели. Знаеш ли откаде да видя какъв датчик ми трябва?

За грешката от диагностиката за темп. датчик пише "intermittent" демек прекъсващ. Предполагам, че трябва да го сменя - ана знае ли човек:!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли откаде да видя какъв датчик ми трябва?

 

Отиваш в ЕТ, казваш си типа на двигателя, година производство и каквото още ги интересува и ти дават датчика точно за твоя автомобил ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отидеш в ЕТ е хубаво да имаш твоя датчик в джоба, защото на мен по ноимера на двигателя се опитжаха д ами продават части (запалка), които нямат нищо общо с моята кола.....

 

Купих си ламбда сонда от човека до сточна гара. провери първо при него, може да го има, на по-ниска цена отгоре на всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно съм намерил частта за сменяне да се е... в тъпата кратуна.

 

От диагностиката ми излезе, че трябва да търся това чудо:

http://www.imagebam.com/image/1c82116651541

Това е вярната позиция.

http://www.imagebam.com/image/9f1b056651542

Мястото му е тук:

http://www.imagebam.com/image/aa45036651544

Датчика:

http://www.imagebam.com/image/34a23e6651543

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

мерси за съветите!

Имам приятел с магазин за авточасти и той ми търси нещата.

Нещо за ЕТ съм предубеден.

НО СТЕ ПРАВИ - НАЙ ДОБРЕ Е ПРИ ОФИЦИАЛНИЯ СЕРВИЗ-АМА ДА СМЕ В НОРМАЛНА ДЪРЖАВА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-голяма сигрурност може да го премериш с мултицет (за да елиминираш евентуална причина прекъснат кабел или лош контакт). Съпротивлението при различни температури трябва да го има в Autodata. Датчика е двоен - два кабела за датчика на таблото и два кабела за към компютъра. Последните два са по-важните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте, днес прочетох тази тема и понеже скоро си купих Octavia 1.9 TDI, 75kW; 4х4 - имам същия проблем с разхода на гориво. Ходих в ЕТ беше ми дала грешка за температурен датчик (антифриз). Смених го, но разходът е същия. Карам я по възможно най-икономичния начин, но не мога да сваля разхода под 10,5 - 100 км. andriuh, имаш ли някакво решение на този проблем? Моля пиши ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Здравейте, днес прочетох тази тема и понеже скоро си купих Octavia 1.9 TDI, 75kW; 4х4 - имам същия проблем с разхода на гориво. Ходих в ЕТ беше ми дала грешка за температурен датчик (антифриз). Смених го, но разходът е същия. Карам я по възможно най-икономичния начин, но не мога да сваля разхода под 10,5 - 100 км. andriuh, имаш ли някакво решение на този проблем? Моля пиши ми!

 

Има ли развитие по случая?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.