Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сериини номера на нашите автомобили


Turbinee

Recommended Posts

Привет,

 

Чудя се дали има начин да се проследи историята на нашите автомобили? Би било интересно да знаем от кой са били купени първо, в коя държава са били продадени оригинално и тнт. Мисля да пиша на Чешките сайтове за съдействие.

Ако някой има инфо за моята да пише, ще съм страшно признателен да знам в кой квартал е живяла и какви ги е вършила. Интересно дали в КАТ може да се намери такова инфо?

Моята е била оригинално оранжева.

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=246528&photo=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно можеш да получиш информация от архива на Шкода за твоята кола. Пиши на адрес: Lukas.Nachtmann@skoda-auto.cz

Това е служител в архива на Шкода. Прати му номера на рамата и на мотора на твойта кола и евентуално може да ти прати подробности - кога и къде е произведена (ако изобщо 110-ки са се произвеждали на повече от едно място), вероятно какъв цвят е била, кой е бил първия собственик и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер супер супер, мерси за инфото. Ако получа някакви резултати ще ги

пусна веднага във форума.

 

Ако някой знае историята на моята кола в БГ да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам колите са били 2 бр. притежание на някакъв тенекеджия, който ги е "тунинговал" а после ги е продал поотделно. Най-добре питай Павел, нали той си е купил колата от същия човек. Втората едно време беше синя, с раздувки отпред и отзад и 2-те имаха спойлери на капака. В момента въпросната синя е вече черна и с предница от 1000 Мб - пунтира Порше карера :mrgreen: Важното е, че всички те попаднаха в ръцете на фенове, които ги ценят и се грижат за тях подобаващо. Синята навремето замалко да я плячкосам и разкулача за части, понеже купето и беше дори по-зле от твоето, добре че момчето ме изпревари и я спаси ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих инфото от жената в Чехия. Каза че номерата съвпадат и че колата е била боядисана с цвят който липсвал в каталога им от 1974 година. Кода за цвета е 7850, а в каталога от тази година има 7845. Цвета пак е оранжев, но чвно малко по-различен. Колата е била с 4ри фара и е била доставена до България. Само това ми даде като инфо, не е кой знае какво. Според вас каде са били доставяни тези Шкоди в БГто?

Мототехника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, Сега гледах каталозите с цветовете за 1974 година и тая булка нещо се е пообъркала. Май е гледала каталога за 1978 година а не този от 1974, защото там цвета фигурира #7850 Coral Red. Ама и историците на Шкода са едни :lol::lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги цветовете:

http://www.skoda110r.com/view.php?cisloclanku=2005091103&stromhlmenu=2

7845 - 1979, 1980

7850 - 1973, 1974

 

Инфото според мен е много добро - вече знаеш, че това е оригиналния мотор, знаеш и кой е оригиналния цвят.

В Мототехника надали е имало такива. По скоро някоя единична бройка в Кореком или нещо такова, но не съм живял тогава и не съм в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.