Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сложих газов инжекцион най-после!


Recommended Posts

Здравейте.

Искам да се похваля с новата си придобивка към колата. Преди 10 дни ми сложиха газов инжекцион Simgas. Навих се да сложа точно такава заради малко по - ниската цена ( 1260 лв с бутилка "резервна гума") и за това, че майстора ми е познат и му имам доверие. Тук във Варна общо взето цените са смразяващи в сравнение с други градове на страната ( доста проучвания направих :) ).

Така, реших се и сложих джаджата. Още първия ден, веднага след регистрацията на цялата система, заредих за 20 лв около 18 литра газ и изминах 230 км. Тогава бензина беше на чудната цена от 2,18 за литър. Зарадвах се много, защото се оправда едно от очакванията ми - еднакъв разход с този на бензин, съответно ИКОНОМИЯ.

По отношение на мощността бях малко разочарован - колата не вървеше както трябва, на баир се налагаше да включвам на по- ниска предавка ( докато на бензин - не ), нямаше я оная пъргавина при изпреварване и т.н. Реших, че икономията на гориво ми е достатъчна, за да преглътна това с мощността и ако искам пъргавина - включвам на бензин. Да ама от толкова четене по форуми и сайтове и афиширане на това, че с ГИ се запазва изходната мощ на колата - мен взе да ме човърка. Нали се сещате, както когато усещате че сте прецакани само вие, а другите са си добре :)

Освен това след преминаване на газ оборотите на колата ставаха нестабилни, доста вибриране се усещаше в купето, а за капак на всичко вечер на светофарите от тази игра на обороти премигваха фаровете и ми прекъсваше касетофона.

 

И така, завчера отивам при майстора. Той казва - имаш проблем с работата на двигателя на бензин - наистина, едва доловимо колебаене на оборотите на празен ход ( на компютър показва вариация от 3,2 до 3,8 милисекунди ). Затова той се опрадва с този проблем и с това, че газовата уредба е по- чувствитвелна и съществуващите проблеми се засилват.

Оттам отивам на друг майстор да ми гледа оборотите, който ме препрати към компютърна диагностика. Хакерът откри доста проблеми, от които - неправилен сигнал от ламбда сондата, въздухомера прекъсва, ламбда сондата не се отоплява. В това време двигателят работи и се чува нестабилният му звук и клатенето. Човекът се разрови нещо из компютъра, отвори таблото с бушоните и се оказа, че липсва един бушон ( по - късно ще напиша номера му). В момента в който сложи новия бушон - двигателя заспа :) След това отново тестове - всичко е ок. При работа на газ, обаче, компютърът показа, че ламбда сондата не работи правилно. Предположението беше - бедна горивна смес. Обратно при газ-майстора. Той увеличи налягането на мах и сега колата е перфектна - точно както при бензин. Майстора каза да покарам малко така и евентуално да преценим дали да сменим инжекторите с по големи ( сегашните ми инжектори за за коли до 100 коня, а моита е 101 :) . Притеснява ме малко това, че инжекторите са настроени на пълно налягане, но ще видим другата седмица какво ще измислим.

 

Важното е , че от два дни карам колата с голямо удоволсвие и въобще не намирам разлика газ- бензин.

 

Ще пиша по - нататък за да споделя как вървят нещата.

 

Безнина днес стана 2,32 :( Това ускорява много процесът на "избиване " на ГИ. Но така или иначе е тъжно как се гаврят с хората.

 

Искам да изкажа сърдечни благодарности на Bobi Doctora, който ми даде ценни съвети и ме "донави" да се газифицирам.

 

Желая късмет на всички , които ще тръгнат по моя път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.