Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подмяна на контролен талон


Recommended Posts

Понеже съвсем ми се скъса контролния талон към книжката искам да си го подменя, а и нали имало някакви нови талони, които трябва да се подменят до края на 2008. Да знаете дали в интернет мога да намеря молба за подмяна на талона, за да не вися два пъти на опашка в кат - веднъж за молба, веднъж да я подам. А при подмяна само на талона не е необходимо медицинско, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наредбата, която определя какво се прави в твоя случай е "НАРЕДБА № I-157 от 1.10.2002 г. за условията и реда за издаване на свидетелство за управление на моторни превозни средства, отчета на водачите и тяхната дисциплина", разделът е този:

"Раздел IV

Контролен талон

Чл. 25. (1) Към всяко свидетелство за управление се издава контролен талон въз основа на платена такса.

(2) Издаване дубликат на контролен талон се извършва в случаите на:

1. повреждане;

2. унищожаване;

3. изгубване;

4. кражба.

(3) Издаването на дубликат по ал. 2 се извършва въз основа на подадено заявление по образец (приложение № 3) от водача, документ за платена такса и приложена декларация за твърдяното обстоятелство. В случаите по ал. 2, т. 1 и 2 се представя старият талон."

 

Приложение 3 съм ти го записал тук.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Значи само попълвам приложението и с него отивам в КАТ.

Понеже досега не съм ходил при тази система с номерата - първо трябва да мина на гише с номер, или мога първо да платя на касата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и да ги "хвана" че обслужват този или онзи без номера какво ще им направя? Просто системата е скапана.

В колко часа най-късно може да се вземе номер за да си сигурен че ше минеш?

Голяма лудница в този КАТ, чудя се не може ли в КАТ Перник да се мине или е само по местоживеене?

 

Първо взимаш номер после ще плащаш. Но следи защото обслужват тоз и онзи без номера, ако се сещаш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и да ги "хвана" че обслужват този или онзи без номера какво ще им направя? Просто системата е скапана.

 

Ами аз повдигнах въпроса на гишето и номерата потръгнаха бързо. Отиди по-рано, че не се знае дали няма да има откази на системата. Аз в понеделник чаках 4 часа + 1 час поради отказ на системата.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.