Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia на метан


fabia_man9353

Recommended Posts

Здравейте,Колеги имам Fabia 1.4MPI и при тези цени на бензина започвам да си мисля за газ или метан.Споделете мнения, ако някой кара на метан газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя за Fabia 1.4MPI съвсем не е икономичен. Напротив. От четене в този форум разбирам, че разход на бензин от 10/100 съвсем не е изненада за притежателите на кола с този двигател (аз дълго не можех да повярвам) и трябва да се старае човек за да го понамали....и то незначително. И аз обмислям да сложа газова и в момента сондирам мнения. Благодаря предварително за изпратените препоръки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би вашата да е 1.2 HTP. Аз от както започнах да пиша и да чета тука започнаха да карам съвсем мизернически. ...за да се уверя какво може да се постигне...

- не пускам климатика

- на светкам фарове...когато може

- гумите сам ги надул...ще се пръснат

- не натискам газта рязко (околоните шофьри се нерват справедливо..)

- на задръствания гася двигателя (да не замърсявам и да не харча)

И ефекта е едва забележим...паднах под 11 ...10.1 - с цената на яко мизерстване...

Така просто не може да се кара. ...ще взема да се побъркам....а и околните справедливо недоволстват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Зависи от мотора. 1,4 са няколко варианта като мощност. Този в подписа ми е достигал и 12/100 в много тежък градски трафик с вкл. климатик и т.н. А по католог го даваха 8,7 по памет.

А за метана, поразрови с търсачката, мякой беше писал, че Фабията прави проблем на метан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фелиция 1,3 96год. е на метан.Купих я заедно с газовото BRC (2 бутилки-74л.) внос от Италия.Като монтаж ми харесва Италиянците си разбират от работата.Сложили са му и компютър.Разхода на метан в градски условия(Варна)на 160км е 11-12лв(при 1,36лв/кг).Като вървене е малко тромавичка все пак е малък мотора.ина4е влезе ли в по-високи обороти добре върви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
Здравейте,Колеги имам Fabia 1.4MPI и при тези цени на бензина започвам да си мисля за газ или метан.Споделете мнения, ако някой кара на метан газ.

 

Слагай газов инжекцион без да му мислиш. Най-добре е за мотора от другите варианти, добър ще е разхода и колата ще върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.