Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за нова Шкода Фабия 1.6 МРІ/105к.с.-автоматик


Dee

Recommended Posts

перфектният мотор!!!!!

Ако не му беше толкоз висок данъка щях да си поръчам моята със същия....

Страхотна динамика, много тих, набира се страхотно с това купе и дава идеален разход за бензинова кола....

Карах такава преди 3месеца и щях да умра от кеф докато я карах, пък и с този автоматик с два съединитля не разбираш кога превключва, нали е супер тих мотора, чак като влезне в спортен режим тогава разбираш че двигателя работи.

 

Поздрави! smile068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай какво точно те интересува?

Аз съм насреща.... ;)

Правя проекта на Шкода сервиз на Автолукс ЕООД Благоевград и съм карал всички нови Фабии като модификации без 1.2 70кс, за период от по около 1 седмица на всеки модел + Октавия 2 с двигатели 2,0 TDI PD и 2,0 FSI и SUPERB 2.5TDI V6(върха на сладоледа) за около 2 седмици, както и OCTAVIA2 L&K 2.0 TDI PD 140hp(много добра кола).......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакам от ЕТ да ми се обадят да си я взема

Нова Фабиа с този двигател ниво Амбиенте + цвят брилянтен металик и МР3

затова много ще се радвам преди да я взема някой да ми сподели това онова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф доста имам за питане а и за трансмисията аз съм фен на автомата но досега съм карала 4степенен а тази ще е 6типтр. не знам казвай каквото се сещаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си уцелил 6ца от тотото с тази колица. Ще се чувстваш прекрасно в ная!

Пожелавам ти много безаварийни километри и да ти забравят физиономията в сервиза ;) .

За трансмисията не се притеснявай - капсулована е и нищо не се долива и налива, пък ако има проблем - нали е гаранционна все пак.

.......Карай си джета.......... и да не ти пука!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се надявам всичко да е ОК че с такъв мерак я чакам тая кола ;)

Данъка мисля че е около 241лв. но кво пък той се плаща веднъж на 1год.Какъв разход горе-долу дава в реални условия колицата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм Фабия 1.6 автоматик във вариант комби за 20-30 километра, и честно казано бях приятно изненадан. В смисъл че аз никак не съм фен на комбинацията малък двигател-автоматична скоростна кутия, тъй като най-често наред с удобството при градско движение такова съчетание предполага компромиси с динамиката. В интерес на истината 1.6 бензин е предостатъчно мощен за Фабия и комбинирането му с тази забележително модерна за класа си трансмисия се оказва добро решение - автоматикът превключва бързо и доста неусетно, държи се повече от адекватно независимо от стила на каране. Функцията типтроник в случая ми се вижда леко излишна предвид факта че едва ли нормален човек ще кара екстремно точно този автомобил, но пък като я има налична, не виждам нищо лошо. Комфортът на един добчър автоматик е налице, липсва характерната за използваните все още в този клас старомодни четиристепенни автоматици. Въобще - чудесен избор за градски автомобил, особено за дама ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви че сте така отзивчиви много се радвам на този форум и се надявам след като ми мине еуфорията около колицата да имам време и аз да се включвам тук пък и на някоя среща да дойда да ви се покажем на живо 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

И аз като теб съм нов и още чакам моята ЕСТЕЛ, но мога да ти кажа че хората в този форум са страшни ПИЧОВЕ....

Евала ФЕНОВЕ! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Дядо ми, Бог да го прости казваше, че една критика струва колкото 100 похвали. Затова ще се опитам да съм полезен:

- Уплътненията на вратите на тази кола са отвън. Показват се едни гумички, които аз съм сигурен че за 3-4 години ще изгорят от слънцето ...а и не съм виждал подобно нещо на никоя друга кола

- имам съмнения относно колко икономичен е този 1.6 МПИ двигател. Не вярвайте на каталога...потърсете инфо отвън

Иначе за форума - защо не прочетох тук малко преди да си избера кола. Много ценни неща има.

 

Успех. И безаварйино каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи как го караш и от къде минаваш. Октавията ми с 1,6 двигател в топлото време и ненатоварен трафик дава 8-8,5/100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Лагуната са също отвън и досега 13години няма проблем с уплътненията....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готина е но не е пълен автоматик и автоматика вдига разхода с 2 литра може би от 10l/100 12 :lol:

 

PRR: Кирилицата е задължителна! Следващия пост на маймуница се трие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gotina e no ne palen avtomatik i avtmatika vdiga razxoda s 2litra moze bi

ot 10l/100 12 :lol:

 

Готино изказване - айде, за разхода отчасти си прав, макар че не е толкова голяма разликата при модерните автоматици (какъвто е случая с този), но понятието "пълен автоматик" нещо май не ми е ясно - да не е обратното на празен автоматик? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя е типтроник,скоростите се сменят ръчно само дето няма съединител!

 

Blackpearl:преведох ти поста.Пиши на кирилица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те, пиши на кирилица :!:

Типтроник е режим за ръчна смяна на степените на автоматична скоростна кутия и няма нищо общо с това, което говориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR: Прочети правилата на форума! Лични нападки не се толерират. Приеми го като предупреждение.

Темата е позачистена от спама. Моля по-малко off-topic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей мошморок аз ли не знам аз карам октавиа тди дсг ако знаеш какво

е то :) ва

 

Карайки DSG, би следвало да правиш разлика между него и автоматичната трансмисия с режим типтроник ;) . Очевидно не я правиш обаче... Тъй като не ми се пишат цели фермани по темата, ето ти два линка да се ограмотиш малко. Със здраве!

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Direct-Shift_Gearbox

http://en.wikipedia.org/wiki/Tiptronic

 

И между другото, "мушмурока" разбира от автомобили доста повече от теб...нищо лично ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

И аз като теб съм нов и още чакам моята ЕСТЕЛ, но мога да ти кажа че хората в този форум са страшни ПИЧОВЕ....

Евала ФЕНОВЕ! smile126

всички Шкодаджии са готини и интелигентни хора smile188

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така благодаря ви още веднъж че сте така отзивчиви :D

Относно това "пълен" автомат е типтр. не винаги автоматика харчи повече от ръчката :roll: колицата вече е в мен и съм повече от доволна направо адски и се кефя.Страхотна малка количка много динамична и удобна за каране и изобщо не гори много smile103

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все така и занапред да си с хубави впчатления и много доволна от колата и автоматика, радвам се, че ти харесва и отговаря на очакванията ти.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла при Нас!

Дано новата рпидобика ти донесе само пожителни вълнения и емоций! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.