Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спешна помощ


_v_

Recommended Posts

Колеги, помагайте, моля

Тази вечер след като се прибирах реших преди да се кача да пребера колата в гаража. Качвам се аз в колата, паля си двигателя, не съм свалял стъклата или люка, вкарах колата и заключвам с дистанционното и....... люка се отвори!!!!!

Отключих колата и пробвах да го затворя с копчетата отвътре, но не стана :( , мъчих с заключване и отключване ( при заключване ми се затварят попринцип вс. стъкла и люка ), но пак нищо. Заключих колата и се прибрах, мисля да я мъча пак утре, но и идея си нямам от какво може да е станало..... :roll: Дали може да се е намокрило нещо от дъжда, знам ли :roll:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва да махнеш клемата на акумулатора може да се оправи.

Грешка в компа всичко става.На мен като ми сменяха жилото на вратата явно беше дал на късо нещо та след като се прибирах си отварям дясния прозорец и какво...отваря се до средата и не мога да го затворя...опитвам се да го кача но тои се качва до горе и после пак се смъква в същата позиция.Махнах клемите за малко и се оправи!Така ако компютъра е събрал няква грешна информация за нещо ти пази стъклото или люка примерно!

При мен се оправи пробвай...а след това на диагностика за грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като махнеш плафона, 100% трябва да има вариант за ръчно затваряне отдолу. Това в краен случай, де.

 

Прав е Karaibrahim за ръчното затваряне, но ако е оригинален "джама на тавана". Махаш панела с копчетийте и отдолу има манивелка с която чакъррр-чакъррр, затваряш прозорчето ;) Иначе, както сам си разбрал /видях писаното от теб в други ел.теми за Октавията/, колите имат проблем с ел. инсталацията...за съжаление. Моят люк също се ебава и от крайно отворено положение отказва да се затвори с едно връткане на копчето, а требе или да го бъзикам лека-полека или да му помогна с ръка, защото се връща до откат, все едно нещо натиска и му сработва "safe" функцията... Пробвай с разкачане на тоците - може да се е бъгнало нещо...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за съветите

Ще пробвам с всичко за което споменахте. До сега само люка не ми беше правил проблем, но ето че и той се обади :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ок!!!

Сега бях до гаража за да мъча да оправям люка, но след като отключих колата, пробвах да затворя люка и.....о чудо всичко си тръгна! :) Какъвто и да е бил проблемът явно се е оправил от самосебе си, което е страхотно :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ок!!!

Сега бях до гаража за да мъча да оправям люка, но след като отключих колата, пробвах да затворя люка и.....о чудо всичко си тръгнаю! :) Какъвто и да е бил проблемът явно се е оправил от самосебе си, което е страхотно :)

Поздрави!

 

Водичка, сигурно. Провери околните уплътнения, възможно е да пропуска вода от някъде този шибедах, което би създало далеч по-сериозни проблеми в бъдещето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.