Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.4 MPI-недоволен от разхода!


new_

Recommended Posts

Здравейте,

От пет месеца карам Fabia 1.4 MPI Sedan. Взех си я нова с надеждата да е икономична и сравнително ефтина. Изключително неприятно съм изненадан от огромния разход (11.5/100). Затова и се регистрирах в този форум и пиша това съобщение. Не очаквах подобно нещо, а преди това четох каталозите. Дали това е нормалбата ситуация? Благодаря предварително за коментарите и отзивите които ще ми изпратите. Доп. Информация:

- 1.4 MPI 80 конски сили

- мисля, че не карам спортно(няма дефиниция)

- карам предимно градско и в натоварен трафик

-колата няма 5000 километра пробег

- всичко е оригинално

-сипвам гориво от Шел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

До към 10к км колата все още се разработва. Не очаквай реален разход до първата смяна на масла (т.е. 15к км). Тогава двигателя си влиза в режим и разхода вече ще е по-нисък. Освен това не забравяй, че той зависи и от това колко ти е тежък десния крак.

 

Иначе честито за придобивката и много безаварийни.

 

PS: Мойта до към 10к харчеше над 6.5 средно. Сега е 5.6-5.7 а крачето ми е доста тежичко :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря за бързия отговор. Дано да сте прав и разхода да слезе в нормалните граници. В действителност аз избрах Фабия-та, защото една година карах Octavia II 1.9 TDI. Страхотна кола. Добра динамика, нисък разход (не ми се е налагало да мина първа смяна на масло за да се оправи разхода), никакви проблеми. Очаквах нещо подобно (по слабо разбира се) и от Фабиа-та. Уви не. Моля колеги които карат същата Fabia 1.4 MPI Sedan да си кажат мнението. Става въпрос на за 1.2 HTP а за 1.4 MPI 80 KS. Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Не искам да те разочаровам, но след дизелова Octavia е малко трудно да очакваш "нисък" разход от бензинов двигател! Разхода ще падне, в това спор няма, но няма да е като на дизела. Независимо, че бензиновия двигател е 1.2 или 1.4. Просто КПД-то на дизела е по-високо и разхода поне с 30% по-нисък.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От пет месеца карам Fabia 1.4 MPI Sedan. Взех си я нова с надеждата да е икономична и сравнително ефтина. Изключително неприятно съм изненадан от огромния разход (11.5/100). Затова и се регистрирах в този форум и пиша това съобщение. Не очаквах подобно нещо, а преди това четох каталозите. Дали това е нормалбата ситуация? Благодаря предварително за коментарите и отзивите които ще ми изпратите. Доп. Информация:

- 1.4 MPI 80 конски сили

- мисля, че не карам спортно(няма дефиниция)

- карам предимно градско и в натоварен трафик

-колата няма 5000 километра пробег

- всичко е оригинално

-сипвам гориво от Шел

 

 

И като се разработи не очаквай да усетиш намаление на разхода. Просто това е положението. Изхода е газов инжекцион или метан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от Задкормилното Устройство ;)

Може да я свали и под заводските показатели, ако се напъне.

 

Тежък крак

+ високи обороти

+ фарове

+ музика

+ клима

+ неизползване на инерция по наклон

.----------------------------------------------

= По-често отбиване в бензиностанцията

Поздрави!

и не забравяйте:

КАРАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО, ТАКА СЕ СПЕСТЯВА НАЙ-МНОГО!!!(къде от гориво къде от нерви......) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разделил съм темата от предишната-все предната дата с пост беше 13 Фев. 07,а е подновена 06 Юни 08!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не можеш да очакваш нисък разход в града от бензинова кола. Това, че е малка не гарантира нисък разход, даже някога обратното. По принцип разхода задължително ще падне след 10-12хил. км., но не очаквай чудеса. Провери си гумите и евентуално пробвай да сипваш от Еко. По принцип под 8 градско не виждам как можеш да паднеш, дори в София 10. С тези цени на горивата май газ му е цаката, особено на MPI се монтира по-лесно газовия инжекцион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От пет месеца карам Fabia 1.4 MPI Sedan. Взех си я нова с надеждата да е икономична и сравнително ефтина. Изключително неприятно съм изненадан от огромния разход (11.5/100). Затова и се регистрирах в този форум и пиша това съобщение. Не очаквах подобно нещо, а преди това четох каталозите. Дали това е нормалбата ситуация? Благодаря предварително за коментарите и отзивите които ще ми изпратите. Доп. Информация:

- 1.4 MPI 80 конски сили

- мисля, че не карам спортно(няма дефиниция)

- карам предимно градско и в натоварен трафик

-колата няма 5000 километра пробег

- всичко е оригинално

-сипвам гориво от Шел

 

особенно с тая форма не чакай икономия, а за моторетката още повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тая кола я намирам като 75 коня и то ако е с 16 клапана, дават й 8.6 разход в града. Мисля, че задръстванията оказват огромно влияние върху разхода, а също и това, че не е разработен двигателя. Но все пак отиди на диагностика, може да има някой дефектирал датчик, обикновено температурния оказва такъв ефект като не е в ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да поделя и мойто мнение по въпроса. Карам чат пат една служебна Астра ( полицейските) с двигател 1.4 и смятам че този двигател не е изобщо икономичен, даже напротив - моя 1.6 ми дава къде къде по-добър разход от астрата...... Общо взето не харесвам такива " малолитражни" двигатели защото нито икономията им е икономия, нито вървенето - вървене!

В този ред на мисли и на мен ми се струва че няма да ти падне сериозно разходът на гориво, просто самия тип двигател си е такъв. Съжалявам ако съм те разочаровал.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам същия мотор, но комби, от 1 година; на 8400 км е;

водя си подробна статистика и до момента средния разход е около

6.7 л/100км - карането е смесено (много малко в натоварен трафик, предимно в покраините на града, чистото извънградско каране е около 3000-3500км)

Забелязах че колата е най-икономична в интервала 80-100 км/час (с постоянно използване на двигателя за намаляване и спиране постигам разход 5.3-5.5 л/100км); над 100 км/час разхода осезаемо се вдига с 1-1.5 л особено ако колата е натоварена.

Използването на климатика вдига извънградския разход с около 1 л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след като ми сдадоха колата в ЕТ, която е 1.4 86кс Комби ЕЛЕГАНС със всички екстри допълнителни, заредих до горе и газ до Благоевград.

 

И така през цялото време съм карал под 110км/ч (Препоръчително), като поддавах плавно газ и през повечето време карах с темпомат, като гледах да поддържам около 80-90км/ч средна скорост.

След като спрях пред блока борда беше отчел 5,1л/100км ср.разход! smile076

Ползвах КЛИМАТРОНИКА през цялото време....

И това е кола на 2 км само!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след като ми сдадоха колата в ЕТ, която е 1.4 86кс Комби ЕЛЕГАНС със всички екстри допълнителни, заредих до горе и газ до Благоевград.

 

И така през цялото време съм карал под 110км/ч (Препоръчително), като поддавах плавно газ и през повечето време карах с темпомат, като гледах да поддържам около 80-90км/ч средна скорост.

След като спрях пред блока борда беше отчел 5,1л/100км ср.разход! smile076

Ползвах КЛИМАТРОНИКА през цялото време....

И това е кола на 2 км само!!!

Покарай малко градско...там му е майката да видим какво ще ти покаже ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така през цялото време съм карал под 110км/ч (Препоръчително), като поддавах плавно газ и през повечето време карах с темпомат, като гледах да поддържам около 80-90км/ч средна скорост.

 

Честито колега. Много безаварийни километри.

 

Сега малко за разработването. Препоръчва се първите 3-5к км да не поддържаш дълго време постоянни обороти. С други думи ускорявай, намалявай, сменяй предавки. На магистралата карай със 110-130km/h. Желателно е да забравиш за темпомата (точно защото поддържа постоянна скорост). Освен това не натоварвай двигателя на повече от 70-80% (т.е. избягвай да натискаш газта до дупка). Не превишавай и повече от 60-70% от максималните обороти (3500-4000). Постепенно към наближаване на края на разработването (аз мойта я жалих до 15к км, но нормално след 5к би трябвало да е напълно разработена) почни да я понатоварваш от време на време и повечко.

Ако спазваш тия правила би трябвало колицата да ти се отблагодари прилично :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така през цялото време съм карал под 110км/ч (Препоръчително), като поддавах плавно газ и през повечето време карах с темпомат, като гледах да поддържам около 80-90км/ч средна скорост.

 

Честито колега. Много безаварийни километри.

 

Сега малко за разработването. Препоръчва се първите 3-5к км да не поддържаш дълго време постоянни обороти. С други думи ускорявай, намалявай, сменяй предавки. На магистралата карай със 110-130km/h. Желателно е да забравиш за темпомата (точно защото поддържа постоянна скорост). Освен това не натоварвай двигателя на повече от 70-80% (т.е. избягвай да натискаш газта до дупка). Не превишавай и повече от 60-70% от максималните обороти (3500-4000). Постепенно към наближаване на края на разработването (аз мойта я жалих до 15к км, но нормално след 5к би трябвало да е напълно разработена) почни да я понатоварваш от време на време и повечко.

Ако спазваш тия правила би трябвало колицата да ти се отблагодари прилично :mrgreen:

 

Поздрави

 

smile119

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

http://pigov.multiply.com/

Друго няма да кажа, просто гледайте клипа... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

колега позаинтересуваи се колко ти събира резервоара; отиди на шел и напълни догоре(ще останеш краино изненадан) при полойение резервоара ми събира 55 литра и налично гориво около 5-6 литра на колонката пощова изключи на 64 литра и смених бензиностанцията(т'ва беше по времето на промоцията "познаи колко ще ти събере резервоара..."). От тогава зареждам от ЛУКОЙЛ/доволен съм/!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след като ми сдадоха колата в ЕТ, която е 1.4 86кс Комби ЕЛЕГАНС със всички екстри допълнителни, заредих до горе и газ до Благоевград.

 

И така през цялото време съм карал под 110км/ч (Препоръчително), като поддавах плавно газ и през повечето време карах с темпомат, като гледах да поддържам около 80-90км/ч средна скорост.

След като спрях пред блока борда беше отчел 5,1л/100км ср.разход! smile076

Ползвах КЛИМАТРОНИКА през цялото време....

И това е кола на 2 км само!!!

 

 

Колега браво за ентусиазма!

По принцим машината от София до Благоевград ще ти изхарчи по-малко отколкото в обратна посока. Просто е по надолното - караш повече по инерция.

Иначе градското е разтегливо понятие. Градско в София е едно, в малък град друго. В софия има задръстване, но пък колата е загряла, в малкия град няма време да загрее.

Моята Шкода за 5000 км отчита ср.разход 8.7 - карано е навсякъде но извънградското е около 2500 км. Градското е в малък град на кратки разстояния със студен двигетел.

Иначе миналото лято чисто извънградско Благоевград - Бургас - Благоевград - ср.разход 5.7 с климатик / по магистралата скорост 120-130 км/ч/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко зависи и от "градското"

Прди пътувах от Х.Димитър до Младост 1 - не повече от 7л/100км с климатик.

Сега от Х.ДИмитър до Лозенец показание под 10 ме радва.

Просто задръстванията разказват играта на всичко

 

иначе извънградско с климатик и нормално каране (не бързам) 5.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега позаинтересуваи се колко ти събира резервоара; отиди на шел и напълни догоре(ще останеш краино изненадан) при полойение резервоара ми събира 55 литра и налично гориво около 5-6 литра на колонката пощова изключи на 64 литра и смених бензиностанцията(т'ва беше по времето на промоцията "познаи колко ще ти събере резервоара..."). От тогава зареждам от ЛУКОЙЛ/доволен съм/!

това е обсъждано до болка

можеш да разбереш какво става ако използваш търсачката

Ако не го намериш пиши ми на лично да не разводняваме темата и да повтаряме дъвкано дъвкано та предъвквано нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...
Колега,

 

До към 10к км колата все още се разработва. Не очаквай реален разход до първата смяна на масла (т.е. 15к км). Тогава двигателя си влиза в режим и разхода вече ще е по-нисък. Освен това не забравяй, че той зависи и от това колко ти е тежък десния крак.

 

Иначе честито за придобивката и много безаварийни.

 

PS: Мойта до към 10к харчеше над 6.5 средно. Сега е 5.6-5.7 а крачето ми е доста тежичко :mrgreen:

Махлиии, ама това дизел ли харчи толкоз малко? Да не караш само извънградско???? :-k Фабията под 7 градско дизел не пада през деня, с климатика 10 през лятото... фабия 1.9 ТДИ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бях забравил за темата....а и цените на горивата паднаха до поносими нива....Наскоро смених маслото за първи път. Има съвсем минимален положителен ефект...който се заличава от по-бруталното ми каране. :D:D:D ...тъй като мотора вече е разработен.

Вярно, карам само градско, в натоварения трафик ....но въпреки това падам най-много, ама най-много до 11 л/100.

Извън градско не знам как е...още не съм пробвал... :D

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

А ето го и доказателството, че този мотор е това което съм записал в заглавието:

1. http://new.skoda-auto.com/BGR/prices/Do%20...%20i_june.pdf

 

2. "Еуратек ООД - изключителен представител на Шкода Ауто за България, предлага на своите клиенти монтиране на газова уредба от вносителя със запазване на гаранцията на автомобила! За повече информация, моля, обърнете се към най-близкия дилър на Шкода! "

 

3. Тази екстра се предлага от производителя само да двигатели 1.4 MPI и 1.6 MPI

 

Цитиата е взет от:

1. Раздела "Всеки за всичко"

2. Страницата на официалния (и единствен) дистрибутор на Шкода за България

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.