Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

аларма-фелиция


SceVola_SICK

Recommended Posts

някой може ли да каже къде се намра алармата на фелция, защото се утрепах от търсене и не я намерих... и попринцп фелициите с 1 или с 2 ключа са??? А.. иии от къде се задеъства алармата, от ключа или от дистанционно...

Всичко това не ми е ясно, защото аз имам 2ключа- 1за вратите и 2рия за стартера и едно дистанционно, което не работи(електрониката си му е наред), а двата ключа светкат, но нищо не задействат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа еднозначно, защото по всяка вероятност не е оригинална, а допълнително монтираната може да е сложена на много места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ключовете мисля че заводско е един и за вратите и за паленето .

Моята също я взех с два различни ключа - предполагам, че е сменян патрона за паленето :roll: защото другия отваря вратите и капачката на резервоара. Това обаче мн ме дразни и мисля да я дам на един ключар да ми пренареди ключалките на вратите по другия ключ . А това дето светка ключа мисля, че няма нищо общо с алармата . Евентуално ако си с по-новия модел ключове вътре в тях има чип, без който би трябвало да не запали колата / нещо като заводски имобилайзер/ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз питам попринцип заводските аларм къде ги слагат.

а за ключовете под светят имам предвиид, че работят, а тва за имоблайзера , дано не е така и ми се струва че не е , защото той светка само като натиснеш копчето ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм на други коли и мисля, че и на твоята е така-тази лампичка, която свети е за да си уцелиш стартера в тъмното (ако разбира се щом насочиш ключа към стартера, лампичката свети в същата посока)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имах предвид, че копчето на ключа е само за да светва лампичката , а ако има чип в ключа - съответно има и някакъв ел. блок в таблото , който сработва при положение че ключа е на определено разстояние от него / поне така ми го обясниха /.

 

Ето за този вид ключ става дума:

006158170.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя ключ е с имобилайзер. От другата страна би трябвало да имаш нещо като малко черно кръгче в часта до пластмасата. Като го доближиш до стартера се задейства и имобилайзера се деактивира. Представлява една малка ампулка. Иначе нищо сложно в ключа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята аларма е заводска и е монтирана малко пред акумулатора. Върху нея има гумен маншон за кабелите и в първия момент може да не се види, но иначе не е скрита. Има едно калпаче, което закрива ключалката за активирането или изключването й /ключето е малко като от катинар/. Моята Фелиция е 96, на по-новите може да има и други решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят ключ е същият.Вътре има само една батерия и диод който свети като натиснеш копчето.Служи за това което писа van_persie Отвори ключа и виж какво има вътре

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам някой има ли някаква схема или инструкции за заводската аларма на фелиция 96год.като махна гумения маншон на алармата има един куплунг а до него 6 микро ключета. именно те ме интересуват какви точно са им функциите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам някой има ли някаква схема или инструкции за заводската аларма на фелиция 96год.като махна гумения маншон на алармата има един куплунг а до него 6 микро ключета. именно те ме интересуват какви точно са им функциите

 

 

Я пусни една снимка на дистанционното от алармата, както е направил колегата по-горе. А може и на микроключетата на самата сирена. Защо ли си мисля, че твоята може би не е оригинална шкодова??? (Не казвам, че колата не е излязла ОТ МАГАЗИНА с нея)

 

 

 

Моят ключ е същият.Вътре има само една батерия и диод

:!:

КРУШКА

:!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери под жабката....т'ва пласмасовото кошче в жабката се вади идиотите от анди там я бяха навряли та се утрепах да я търся ама я намерих де

 

ps.:мойта е enforcer и я изкормих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

suc30009um8.th.jpg това е според мен дистанционно на заводска аларма на шкода.Утре ще снимам и самата аларма suc30010mp7.th.jpg

 

 

Ти ме гръмна директно в десетката (човек винаги има какво да научи). Такова "животно" не съм виждал. 99% прилича на ENFORCER, обаче с тая емблема на Шкода... Не знам какво да кажа...

Освен това заводските аларми не са "All in One" - демек - всичко в един корпус - на сирената. Имат си вътрешен блок (заедно с централното) и отделно външна сирена. Да не би да е някаква "поръчкова" работа (модел за надграждане) с опция за кутийка с емблемата на колата...... :roll: :roll: :roll: :roll:

Знам ли??? Допитай се и до колегата Viktor_ да видим какво ще каже и той...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбрап колегата с проблема не си е снимал дистанционните и ключовете, а снимките на алармата и ключа са от друг колега и не хващам общото.

 

По принцип за стари аларми на които трябва за им се търси описание, инструкция и т.н., защото не работят направо препоръчвам да се сменят с нова аларма. Дори да разберем за каква точно аларма става дума и да намерим схема, няма гаранция че алармата ще тръгне щом и сега не работи. Затова направо иди някаде да ти сменят алармата с нова, за да можеш да си отключваш колата с дистанционно и така ти се решава проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

suc30002rg4.th.jpg това е алармата ми както виждате сирената и блока за управление е в един корпус suc30005pb4.th.jpg а това е вътре под маншона.Както се вижда има 6 микроключета.Въпросът ми е каква функция изпълняват? И защо номер 3 е в различно положение? Ще се радвам ако някой помогне с инфо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

suc30002rg4.th.jpg това е алармата ми както виждате сирената и блока за управление е в един корпус suc30005pb4.th.jpg а това е вътре под маншона.Както се вижда има 6 микроключета.Въпросът ми е каква функция изпълняват? И защо номер 3 е в различно положение? Ще се радвам ако някой помогне с инфо

 

 

 

Абе така кажи бе - това е GT - само че в някакво странно за мен изпълнение (откъм кутийка за дистанционно). На бас, че колата ти е от Италия :mrgreen: И този надпис "ACCESSORI ORIGINALI" ТОВА НЕ Е ЗАВОДСКА АЛАРМА НА ШКОДА! Нещо подобно е като например да си намериш на пазара капачки за джанти (CMS примерно), както направих аз, но не с надпис на CMS, а с емблемата на Шкода. Повярвай - с новите капачки джантите АБСОЛЮТНО си приличат на заводски. По въпроса за ключетата - правят различни неща - избират различни режими на работа. Зависи точно от модела. Например - дълъг или къс сигнал за заключване, двойно или единично отключване на шофьорската врата, автоматично самовключване, пасивно включване (след затваряне на последната врата), токов датчик (да/не), вграден имобилайзер (да/не), трети канал (вдигане на стъкла - да/не) и т.н. Щом така са ти я превключили - така трябва да си бъде. Друг вариант е да превключиш някое от ключетата и да гледаш разлики при включване/изключване/задействане. Ама малко рискуваш да предобриш някое от моторчетата на заключването например (ако е с къс сигнал - ти да му набиеш 15 сек.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно, братле. Това е модел на поне около 10 до 12 години. Потърси в нет-а. Търсиш модел алармена с-ма GT (или GT автоаксесоари) :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.