Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

New Fabia 1.4 или 1.2 бензин


vitanv

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да си купя нова кола и се спрях на skoda fabia 1.4 16V / 63kW / 86 к.с. или 1.2 12V / 51kW / 70 к.с. Интересувам се от впечатления за тези два двигателя, защото не мога да реша кой от тях да избера. Ако може някой който се е сблъсквал с някой от тях да ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакъв опит и с двата мотора, но все си мисля, че по-голям мотор винаги е по-добре. Пък и един цилиндър в повече никога не е излишен :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 16V/86 к.с. мисля че е правилния избор в случая (особено за комби). 1.2 си е по-слаб и на извънградско каране дори ще вдигне разхода. Незнам дали има идея ако автомобила ще е само градски...но не мисля че печелиш нещо от малкия мотор по принцип.

Аз имам едногодишен опит с 1.4 16V/86 к.с. и мисля че по-слаб мотор ще е незадоволителен.

 

Поздравления за избора на fabia и Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за 63Kw. Како вече имаше мнения, по-голямата мощност и 1 цилиндър в повече не са за пренебрегване. Особено ако я вземаш с климатик.

Впрочем моята кола е с такъв двигател и съм доволен от него.

Що се отнася до предложението 1,6MPI - естествено е по-добро, особено автоматик, но вече си в друга данъчна и застрахователна категория (ако това е важно за теб).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разликата в цената и малко по-високият разход на гориво при 1.4 не са ти проблем - не се колебай и взимай 1.4, това е моят съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.2 12V е НЕВЕРОЯТЕН МОТОР !!! ЗА МЕН ТОВА Е ПО ДОБРИЯ ИЗБОР !

разгръща въртящия момент при много по ниски обороти ! на градско дава по-малък разход а на извънградско дава колкото 1.4 ! като го караш по здраво ! аз имам такъв двигател на сеат ибиза правил съм с него 180 на магистрала по GPS ! нищо не му липсва ! виж 1,6 е друга бира ! но между 1,2 70 коня и 1,4 86 разлика няма ! само дето 1,2 е по пъргав ! пък и цената му е по изгодна !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам 1.4 от тези двата. Ако разполагаш с повечко пари си вземи 1.6. На мен 1.4 ми е малко двигателче. 4 човека и клима доста го тормозят по баирите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че 1.2 е по-добър избор. Не съм имал проблеми с баири, климатици и т.н., а и на новата Фабия е малко по-мощен от на моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че 1.2 е по-добър избор. Не съм имал проблеми с баири, климатици и т.н...

Това е доста субективно и е най-вече въпрос на предпочитания, свързани с динамиката на автомобила. Не казвам, че 1.2 не върви, но трябва да го държиш в обороти. А тези обороти носят много минуси, което обаче отново е въпрос на лична преценка. И за климатика е така - да, колата се движи, няма проблем, но я пробвай с включен климатик и фиксиран на някаква скорост педал на газта да изгасиш климатика. Дали няма да усетиш едно прилично доускорение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

***1.2

- нисък разход

- мисля, че е трицилиндров и след 100 000 (ако ще я караш колата и след това) двигателя почва да бръмчи неприятно

- колата едва тегли, и като я натовариш ще има да се ядосваш - не забеавяй, липсата на резервна мощност понякога те поставя в трудни ситуации

- може да сложиш ефтина газова уредба

- поговори с някой софийски бакшиш - те всички карат този модел - 1.2 на газ и ако си достатъчно учтив ще ти кажат за повечето дефекти и плюсове и минуси.

***1.4 МПИ

- тази има сериозен разход и на градско не пада под 10/100 (карам точно такава - 1.4 80 КС)

- пак не върви, и като пусна климатика нищо не остава за гумите :D:D:D

- изисква газов инжекцион ако искаш да караш на газ, а газовия е скъп

Съвет:

1/ Проучи и други марки автомобили

2/ Искай да ги караш, преди да купиш за да усетиш как се държи колата...нищо не може да замени това

3/ Увери се, че са ти дали точно кола с двигател, който смяташ да купиш. ...обикновено тези от продажби ти дават кола с по - мощен мотор с думите че нямало наличен такъв, но "Оная била същата". Не е така. Нарочно са избрали по як мотор...сещай се защо

4/ Мотора не е всички - виж спирачките какви са, какъв е сервиза, нивото на оборудването, питай с какви гуми ще ти сдадат колата, радиото включено ли е в цената

5/ Искай отстъпка. Ако видят че си сериозен всички дават

 

Тоава е! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

***1.4 МПИ

- тази има сериозен разход и на градско не пада под 10/100 (карам точно такава - 1.4 80 КС)

- пак не върви, и като пусна климатика нищо не остава за гумите

 

Двигателят на New Fabia е малко по различен - BXW - 86кс и лично аз не съм имал разход над 10л. По-скоро е между 8 и 9 -без климатик. С климатик още нямам достатъчно километри за да правя изводи, но определено не страдам от липса на мощност (поне в града).

Впрочем разхода в града много силно зависи от стила на каране. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Опита ми е със стария модел на Фабия, която си я купих нова в началато на тази година. Нямам опит с новия модел. Дано да има подобрение, макар че се съмнявам. Поздрави и успешни занимания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако се прежалиш няколко хилки отгоре за дизелов вариант бих ти препоръчал 1,4 TDI 80 к.с. - нисък разход ( в момента компа ми дава 4,6/100 при около 100 км. на седмица градско = извънградско), висок въртящ момент, няма пухтене по баирите и задъхване с пуснат климатик.

Все пак разликата в цената е сериозна, а и много зависи от това за какво ти трябва колата, къде ще я караш и колко хил. км. на година ще правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто погледни колко са оплакванията от 1.4 и си прецени. това че 1.2 е тройка няма защо да те притеснява. дотук повечето изказавания мога да ги опиша като смешни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дотук повечето изказавания мога да ги опиша като смешни.

 

19 мнения и повечето "смешни" :?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се започнаха споровете :D

 

1.2 си е супер двигател и има двама души във форума, които не го харесваха, но след като подкараха такива Фабии мнението им се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се започнаха споровете :D

 

1.2 си е супер двигател и има двама души във форума, които не го харесваха, но след като подкараха такива Фабии мнението им се промени.

аз съм карал 1,2-много приятно върви и си разгръща мощноста още и в ниските и средни обороти.Много е приятен за каране,но аз лично си бих взел 1,6даже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дотук повечето изказавания мога да ги опиша като смешни.

 

19 мнения и повечето "смешни" :?: :?: :?:

 

Поръзцъкай малко и прочети колко оплаквания има от 1.2 и кои пишат за 1.4. 1.2 си е чипнат фабрично и си върви перфектно. Като гледам няма жалвали се с проблеми като на 1.4. Като трябва сам да си поддържаш колата си направи сметка колко лв. ще набутваш. Климата е сметната както трябва и няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май безмислени спорове се заформят ... 1.2 се слага от скоро, а 1.4 от началото на производството на Фабия. Т.е. повечето коли с 1.2 са на 2-3 години и е нормално да са наред. Тия с проблемни 1.4 обикновенно са от първите Фабии. Следователно, нормално е да има повече оплаквания от 1.4. Ще видим като остареят 3 цилиндровите как ще са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.