Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли проблем с Румстър ?


iamphand

Recommended Posts

Здравейте,

Като нов, горд собственик на Румстър (на около 600 км) пътувах вчера по типичен български не много равен път с около 80-90 км. Щото бях пил една мастика, караше жена ми. По едно време на таблото светна жълта индикация за изключена или дефектна ESP, а шофьорката каза, че усеща колата различно. :-) Спряхме, изгасихме и отново запалихме - лампата си изгасна и повече не светна. Нормално ли е това ? Да не стане беля ? Благодяра предварително за всяко мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре се отбий до ЕТ за една бърза диагностика. Само така ще разбереш дали всичко по колата е ОК или има някакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма провлем,ако не светва пак.Може жената да е шашнала нещо мотора НЯКОИ НЯМАТ УСЕТ-НИЩО ЛИЧНО.Тази лампа значи-загуба на мошност поради ел причина

Честито за придобивката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е в ЕТ на диагностика.При мен примерно на 100-тина километракато ми беше колата ми светна лампата за неизправност на еърбека. Ходих в ЕТ - бърза диагностика на софтуер ми направиха и и изчистиха незнайно как натрупали се грешки. От тогава , вече вторагодина не съм имал проблеми.Според мен самоинициативи да се мъчиш сам да правиш нещо не са оправдани.Честита придобивка и хиляди безаварийни километри :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието и съветите. Обадих се в ЕТ, но ми казаха, че ако не се случи отново същото, няма смисъл от диагностика, защото компютърът нямало да отчете грешки (каквото и да значи това :mrgreen: ). Оттогава не е светвала лампата. Затова тържествено обвинявам жената, че не може да кара! :D Колата си е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато стандартните настройки на ESP-то не вършат работа, лампата мига, примерно ако въртиш гуми на пясък. Тогава ESP-то само си отнема газта, докато стабилизира колата.

Ако светне за постоянно, може и спирачките да са загрели и докато не се охладят, ESP-то няма да се включи, колкото и да натискаш бутона. Но това обикновено става при яко буксуване зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И на мен веднъж ми светна жълтия индикатор за изключен ASR, като времето беше слънчево, а колата беше до националния стадион. Спрях. Изгасих колата. После запалих и проблемът се реши. Точно както е при Windows ... влез-излез. От тогава минаха близо 2 безпроблемни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.