Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

При палене на нова Фабия се чува пукане от двигателя?


joana

Recommended Posts

Купих си чисто нова "нова Фабия" 1.2 бензин 60к.с. на 11.06.2008.

От 13.06.2008 до сега, всеки ден когато сутрин паля колата, тя започва да работи на 1100 оборота, след 30 сек. двигатела почва да се тресе и да се чува пукане като от гарне, но от двигателя. След 1 мин. колата сама се форсира до 1700 оборота и след това оборотите падат и двигателя вече започва да работи без да се тресе и с нормалния си звук.

Много ще съм ви благодарна ако някой може да ми каже от какво може да е този проблем, защото в сервиза на Шкода все още не знаят.

 

 

Blackpearl-редактирах заглавието и истрих повторно пусната тема.(използвай бутоните за да няма разводняване за в бъдеще) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "joana" - Как така в "Еура Тек" не знаят какво става с автомобила? Я иди пак и бъди по-настоятелна. Много неща може да са.. според мен някой датчик нещо се бъзика. Разбирам да падат оборотите, но да се вдигат сами.. сложен казус..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,(на прима виста) че колегата Боби Доктора имаше подобен проблем.

Може да се свържеш с него,чрез ЛС(лично съобщение-PM) да обмените мнения по въпроса?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой датчик, моторче за празен ход, нерегулиран аванс на запалването. В сервиза не я ли закачиха на ваг-ком за диагностика на компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за идеите, BlackPearl, tuningmania и PV!

 

:D

 

Аз ходих вече 2 пъти в Еуратек, праиха й комютърна диагостика, но нищо не се отчете. Смениха й свещите миналата седмица - но проблемът не се оправи. Не е и от гривото!

 

Днес пак ходих и ми поръчаха някаква помпа и още нещо, май за температурата, но те ще дойдат след 2 седмици и тогава ще видя дали ще ми се опвари колата. А и хората от сервиза не знаят дали ще се премахне този проблем. Затова съм изгубила надежда :(

 

Иначе в сервиза на Еуратек са много любезни и искат да ми помогнат, но явно докато не ми сменят всички части една по една на току-що излязлата от завода кола (на 14.05.2008) няма да се разбере какво й е на колата, а на мен не ми се иска да ми сменят частите и да ходя там всяка седмица.

 

Ще се опитам да се свържа с Боби Доктора, ако открия как :lol:

 

Аз преди си имах една пак нова Фабия от стария модел и 2.5 години нямах никакви проблеми - а сега... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са поръчали нова бензинова помпа и температурен датчик? Ако е второто, защо ще го сменят, ако ваг-кома не е показал нищо?

Друг вариант е да има механичен проблем с двигателя.

Ако ти се дават 25 лв. и ти се ходи до Княжево, мога да те пратя при добър диагностик да я погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "joana" - Не се шашкай.. хубава количка си си взела. Нека сменят в "Еура Тек" едно по едно нещата, който може да предизвикват въпросния проблем и ще видиш, че ще си доволна от автомобилчето. Май дефектна част е монтирана още в Чехия :) Нищо страшно - свиркай си и се радвай на новото бижу! Ииии.. пиши като сменят поредното нещо да видим дали се оправят нещата!

 

П.П.

Защо не направиш няколко снимки на колицата и да ги покажеш тук, във форума - всеки така прави - хвали се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще се опитам да се свържа с Боби Доктора, ако открия как :lol:

 

 

 

Докато откриеш как - Той го направи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Имаш ЛС!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато дам контакт на колата и първите секунди се чува много силен звук под предния капак на колата (при предишната ми Фабия този звук бе по-слаб, а и никоя от другите Фабии, които запалих в ЕТ нямаше чак толова силен звук при контакт - или както се казва там... ;) ).

Това дали е някакав сериозен проблем? :(

И от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук под предния капак издава дроселовата клапа. Може би тя ви играе по нервите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте! Благодаря на всички за подкрепата и за всичкото инфо, което ми дадохте. :-)

 

На 22 Август ми монтираха новите части.

2 ламбди сонди и 3 дюзи ми смениха.

Дюзите били за по-голям двигател. Не знам дали това няма да е зле за колата ми. Сега май е малко по-мощна, но и може би харчи повече.

 

Резултат: сутрин не ми се тресе двигателят и не ми пука от към двигателя (което го правеше само ако времето е студено) - тествах я вече на студеното време като я оставих през нощта навън и рано сутринта я запалих (като бях в Девин и Гоце Делчев, където е по-студено от София).

Т.е. за сега нямам проблеми с колата.

 

Но както вече може би съм писала, при палене сутрин (следобяд колата ми е нагрята от слънцето и си пали на 800 оборота), колата ми е на 1100 оборота за около 3-4мин и след като загрее двигателя е на 800 оборота, както е при всички нови Фабии, които са Евро 4 (нали пробвах в ЕТ много от фабиите как палят и видях едно и също при всички).

 

Отворена съм за вашите мнения. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Здравейте! Благодаря на всички за подкрепата и за всичкото инфо, което ми дадохте. :-)

 

На 22 Август ми монтираха новите части.

2 ламбди сонди и 3 дюзи ми смениха.

Дюзите били за по-голям двигател. Не знам дали това няма да е зле за колата ми. Сега май е малко по-мощна, но и може би харчи повече.

 

Резултат: сутрин не ми се тресе двигателят и не ми пука от към двигателя (което го правеше само ако времето е студено) - тествах я вече на студеното време като я оставих през нощта навън и рано сутринта я запалих (като бях в Девин и Гоце Делчев, където е по-студено от София).

Т.е. за сега нямам проблеми с колата.

 

Но както вече може би съм писала, при палене сутрин (следобяд колата ми е нагрята от слънцето и си пали на 800 оборота), колата ми е на 1100 оборота за около 3-4мин и след като загрее двигателя е на 800 оборота, както е при всички нови Фабии, които са Евро 4 (нали пробвах в ЕТ много от фабиите как палят и видях едно и също при всички).

 

Отворена съм за вашите мнения. :-)

 

това май е нещо като поредната "бебешка болест" на всеки нов модел....

жалко само че са ти загубили толова много време...

но какво стана с разхода....??? на гориво, че ти се притесняваше май за това...????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен.Ако някой има да изказва мнения,както помоли "колежката" до утре вечер има време,че тогава удрям катинара! :mrgreen:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.