Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Паркинг асистент нов Супърб


adrian_m

Recommended Posts

Знам че темите за новия Супърб са много, но тези две клипчета много ме зарадваха -

и

(те са един и същи случай но от различен ъгъл). Та идеята ми дали някой е изпробвал тази система на някой от другите модели на VW, т.е. дали казва например-тука не може да се спре или дали дава леки отклонения от това което ти искаш и дали има смисъл при положение че цената сигурно ще е доста повече от обикновен парктроник.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че имах удоволствието да бъда сред първите, изпробвали (макар и за кратко) възможностите на новия Superb по време на първите официални тестове на модела в Австрия, не успях да тествам точно тази система, но съм опитвал как работи при VW Tiguan. Накратко - системата специално при въпросния модел на Фолксваген е учудващо достъпна - около 1200 лева. Оттам нататък за мен лично това е по-скоро интересна играчка за любителите на електронните джаджи или пък помощник за онези, които са тотално скарани с паркирането - системата работи съвсем прилично, но за да регистрира наличието на място, което според електрониката е подходящо за паркиране, е необходимо да се премине покрай него на определено разстояние, с определена скорост и така нататък. Веднъж разпознала наличието на място, системата работи учудващо прецизно и на човека зад волана му остава единствено да борави с педалите на газта и спирачката. Неприятното е, че преценяването на възможно свободно място не винаги става с бързината и прецизността, която очакват повечето хора, свикнали да паркират сами :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много мерси за инфото, беше ми ужасно полезно. Аз нямам дори парктроник но без да се надувам си мисля преценката ми е много точна, тренирам доста по софийските улици и за момента мога да кажа че се паркирам доста добре (под това разбирам да е бързо, без да удрям колата в други или в бордюри и да оставам достатъчно място на останалите участници в движението, в това число и пешеходците). в крайна сметка цената не е никак висока, признавам очаквах нещо от типа над 2500лв. не искам да удължавам прекалено темата но нещо много се оглеждам точно в Тигуана. Не смея да направя тестдрайв защото се притеснявам че много ще ми хареса и ще ми пламне главата как да сменям октито а за момента нямам такава възможност. така че ако може съвсем малко повече инфо и за него няма да се разсърдя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парктроника е нещо супер полезно,а тази система за самопаркиране ще е перфектна за дамите,макар че няма да има много места където да се ползва,щото тука всеки паркира както му е кеф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз бях точно на този тест драйф на Superb , точно на този полигон от клипчетата и ги скъсахме от маневри и паркиране.По принцип има датчик който се намира отстрани на калника(по-скоро на края на бронята) и именно той отчита разстоянието което е между две коли.Как работи всъщност?Като решите да паркирате м/у два автомобила леко намалявате и включвате асистента за паркиране.Той взима данни от въпросните странични датчици и ги изчислява.Ако има достатъчно място за паркиране (м/у двата спрели един пред друг автомобила) изписва на Maxi-Dot дисплея , че паркирането е възможно.В този момент включвате на задна и кефа започва.Паркира си точно по учебник.Има ограничение на скоростта (т.е. системата е активна до определена скорост) при паркирането.

Според Мен системата е функционална но по-скоро има демонстративен характер ("я ела да видиш кво имам в колата").Но определено помага в някои ситуации (гр. София).

Това е от Мен като информация.Ако има интерес заповядайте да поръчваме от новия Супърб с Паркинг Асистент (но след около месец :cry: )

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

системата си работи много добре, на автомобила му трябва по 60см от 2-те брони и я намества на място. с-мата върти само волана има я на ръчна и на автомат. скор. кутия. Става и на зад и напред да се движи автомобила само датчика да прочете празно място и да се намести за успоредо паркиране. Помни последните 10м и може да се активира по всяко време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам повечето колеги са от София и за там ще им трябва специално изпълнение с възможност за паркиране по тротоари с високи бордюри!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.