Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia Edition 100 vs New Fabia


NightWalkeR

Recommended Posts

....Здрасти , мисля да си купувам Fabia Combi, чудя се само дали да е Fabia Combi Edition 100 или New Fabia Combi като съм се спрял на 1,9 TDI-PD двигател. Бихте ли ми дали съвет кое евентуално би било по-добре да се вземе от 2-те Fabii ? Предполагам , че като цена няма да имат голяма разлика. Благодаря предварително . ;)

 

...P.S> Незнам дали е я вярно , но съм чувал че е по-добре да си вземеш последната от предния модел , от колкото първата от новия ? Но тъй като разбирам от коли почти колкото от ядрена физика - се моля за съвет :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...P.S> Незнам дали е я вярно , но съм чувал че е по-добре да си вземеш последната от предния модел , от колкото първата от новия ? Но тъй като разбирам от коли почти колкото от ядрена физика - се моля за съвет :D

 

Вярно е до толкова до колкото в предишния модел са изчистени "детските болести" докато в новия тепърва ги чистят. Затова е препоръчително да се купуват след първия face lift. Но, както може би си забелязъл във форума, доста колеги си накупиха от новите серий пък не са се оплакали кой знае колко (с малки изключения де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много добре си се ориентирал за избор на марка и модел-хем компактен, хем с голям багажник...

Относно новата Фабия не мога да дам съвет, но относно старата мога- аз съм с такава комби -1,9 TDI-PD Edition100. За тези пари не можеш да вземеш толкова богато оборудване на тази цена при новата Фабия. Аз съм много доволен от моята, въпреки че в началото имах малко проблеми, които бяха отстранени гаранционно (късмет,какво да правиш...). Много е комфортна, икономична, бърза и удобна(лично мнение).

 

 

 

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата е с механиката на старата и по просторна от старата. От вътре е по добре обзаведена като седалки табло, кефи ме повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата и според мен е по-красива :mrgreen: ,но тези edition 100 не са ли с някакви по мощни двигатели,че аз така знам или нещо не съм в час :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата и според мен е по-красива :mrgreen: ,но тези edition 100 не са ли с някакви по мощни двигатели,че аз така знам или нещо не съм в час :roll:

юбилеен модел. визуални са разликите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо гласувам за старата генерация на фабията! Причините са няколко - основната - старата фабия ми харесва мноооогооо повече от новата, а това за децките болести не е никак маловажен факт според мен. Все пак те поздравявам и аз за избора! Успех!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вътре е по добре обзаведена като седалки табло,

По принцип да...

 

Но при ЕД.100 имаш разни кожени и хромирани глезотии, по-удобни седалки и още екстри. Аз съм за ЕД.100!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е така за дестките болести и за доизкусуряването. Въпреки, че доста от новите неща са добре скрити под корите и капака стари и изпитани технологии в по-нова и по-лъскава опаковка.

 

За дизайна - ЧЕСТНО. (при положение, че баща ми кара новото купе - вж. подписа ми) НОВИЯТ ДИЗАЙН ХИЧ НЕ МЕ КЕФИ. Отпред е тъжната муха Цеце с голееее-е-е-емите учудени очи, а отзад е скромна девица, която се свени да изглежда агресивно и широко. Да ме прощават колегите с нови Фабии, но както виждате - не долюбвам много-много БАЩИНАТА си кола - значи съм обективен и честен. ( :mrgreen: с право на лично мнение :mrgreen: )

 

 

П.П. Я погледнете BlackPearl-ката отпред и отзад (пък и отстрани) та и без тунинга дори. Без да правя излишни четки.......

Ехееее-е-е-е-е. Къде е това, къде е стършела от подписа ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е така за дестките болести и за доизкусуряването. Въпреки, че доста от новите неща са добре скрити под корите и капака стари и изпитани технологии в по-нова и по-лъскава опаковка.

 

За дизайна - ЧЕСТНО. (при положение, че баща ми кара новото купе - вж. подписа ми) НОВИЯТ ДИЗАЙН ХИЧ НЕ МЕ КЕФИ. Отпред е тъжната муха Цеце с голееее-е-е-емите учудени очи, а отзад е скромна девица, която се свени да изглежда агресивно и широко. Да ме прощават колегите с нови Фабии, но както виждате - не долюбвам много-много БАЩИНАТА си кола - значи съм обективен и честен. ( :mrgreen: с право на лично мнение :mrgreen: )

 

 

П.П. Я погледнете BlackPearl-ката отпред и отзад (пък и отстрани) та и без тунинга дори. Без да правя излишни четки.......

Ехееее-е-е-е-е. Къде е това, къде е стършела от подписа ми...

 

 

 

Боби- smile119

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях пред същата дилема, но след дълги проучвания(около 3месеца)се спрях на новият модел поради ред причини:

1. По-широка е.

2. Механиката е като на старата.

3. Екстрите които се предлагат са повече.

4. Разлика в парите почти няма* (говоря за елеганс на новата)

5. Можеш да си избереш цвят и интериор.

6. С по-нови двигатели се предлага, като възраст имам предвид, които са като старите само дето са произведени сега, а не преди 3години например

7. За дизайна нищо няма да кажа(и на мен ми харесва повече старата), защото всичко е въпрос на избор и лични предпочитания и компромиси...

8. Интериора на новата е доста по-добър на вид(за материали не смея да говоря, щот не се знае кое е по-добрият материал и кой ще живее повече във времето), поне на мен ми харесва повече.

 

Извод:

Една кола я гледаш повече отвътре, отколкото отвън!!!

Иначе за EDITION 100 частите са по-евтини.... и се е доказала във времето...

Успех!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И ние още не сме решили окончателно, но пък и не мога да намеря цени на Нова Фабия Комби в интернет, но като гледам цените на Хечбега - комбито май ще скочи доста :(. Явно като отидем тия дни до Еуротек ще се реши. Благодаря отново много на всички дали мнение по въпроса ;)

 

....До скоро и скоро ще имате още един член в клуба на Шкода (живот и здраве) :lol:

 

P.S> Е ако има оше мнеия по въпроса, нема да ги откажа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото....

Окачването на новата е по-различно от старата, повече наподобява окачването на Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И ние още не сме решили окончателно, но пък и не мога да намеря цени на Нова Фабия Комби в интернет, но като гледам цените на Хечбега - комбито май ще скочи доста :(. Явно като отидем тия дни до Еуротек ще се реши. Благодаря отново много на всички дали мнение по въпроса ;)

 

....До скоро и скоро ще имате още един член в клуба на Шкода (живот и здраве) :lol:

 

P.S> Е ако има оше мнеия по въпроса, нема да ги откажа ;)

 

Цените ги има тук :

http://www.skoda-auto.com/bgr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Убии ме, немаше цени за New Fabia Combi до преди 1-2 седмици :D (или поне аз ги бех проспуснал). И все пак Българския саит на Шкода не гъмжи от информация :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет и от мен.

една слънчева мартенска сутрин отидох надъхан за Едишън 100 - ма направо поръчвам :) 1.9 дизела беше ~ 27 000 лв. Влизам в шоурум-а с жена ми - гледаме една до друга старата и новата Фабиа. Влезохме и в двете с жена ми ... спогледахме се и поръчахме новата. Причини: 1) много по-ни хареса дизайн и интериор, 2) с излизането на новата, цената на старата пада главоломно, т.е. старата се обезценява (а след 5 години?). 3) на тема безопасност новата е много по-напред - повече възглавници, по-добри колани, ASR, ESP, прочее. 4) новия модел е с по-добри двигатели (според Автобилд, Еуратек, доста мнения и форуми съм изчел).

Мене лично новата ми харесва повече от вън и от вътре. Все пак дизайна е правен от същото бюро което е правило последното Бентли. Сега някой казват че отпред е на BMW 1 series, отзад е на Suzuki ... но какво от това?

Относно съпоставката на цените - Едишън 100 е по-евтина. По мое сравнение едишън 100 = новата Амбиенте с 1.4 ТDI + металик, касетофон, аларма.

Влез и в двете и която ти пошушне - това е твоята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.