Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

До колко са верни показанията на бордовия компютър.


yavor

Recommended Posts

Здравейте,

от известно време забелязвам следното спускам се по баир ако съм на свободна скорост временния ми разход варира от 1.0 до 2.0 понякога много рядко се случва ако натисна спирачката може да ми покаже и доста повече като разход виждал съм и примерно 8 на 100. Ако обаче съм на висока предавка в повечето случаи ми показва разход 0. Знаете ли на какво се дължи това?

Забелязах че с Шкодата километрите от вкъщи до работа са с около 2 км разлика спрямо километрите които ми показваше старата кола, но съм склонен да приема, че по скоро километража на голфа ми не е бил добре калибриран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от известно време забелязвам следното спускам се по баир ако съм на свободна скорост временния ми разход варира от 1.0 до 2.0 понякога много рядко се случва ако натисна спирачката може да ми покаже и доста повече като разход виждал съм и примерно 8 на 100. Ако обаче съм на висока предавка в повечето случаи ми показва разход 0. Знаете ли на какво се дължи това?

 

 

На това, че компютърът ти спира горивото към двигателя, когато усети, че "колата движи мотора", а не "мотора колата".

 

Ама толкова е писано по тоя въпрос (и за Фабия, и за Октавия), ама няма търсачка... :roll:

 

 

А по въпроса за меренето на километрите - засечи и с друг автомобил (по-нов, дето километража не е с жило) и сравни. Може пък и да има грешка в датчика (което ме съмнява). По-скоро старата ти кола не е мерила вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показанието на километрите страшно много зависи от гумите. Ако не си с предписаните от производителя като размер и вътрешно налягане, е нормално да има разлика. По-голяма гума, по-голям път на оборот, а показанието ще бъде според диаметъра на предписаната от производителя гума и ако тя е по-малка, то и показанието на км ще са по-малки от действителните.

По-отношението на каране на предавка без газ... Пробвай да спираш само с предавките, без спирачка и ще останеш приятно изненадан от икономията на гориво. Сваляш си разхода с повече от 1,5л и си пазиш спирачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.