Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със задно ляво електрическо стъкло :(


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Миналата седмица се сбогувах с работещото си задно ляво електрическо стъкло - сега вече е неработещо :? Счупи ми се ей това: Натисни точно тук. Някой да предложи решение, различно от "Еура Тек" :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Пластмасовият ограничител струва около 3 лв в ЕТ,но за съжаление не можеш да го подмениш,т.к. е друг модел. Необходимо е да се смени целият стъклоповдигач, след което при проблем се сменя само пластмасовия ограничител. В ЕТ стъклоповдигачът струваше 112л60в-2007г.август.ЕЛИНЕКС го предлагаше за 90. Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата има склад в гр.Варна и представителства в няколко града.Интернет адресът й е:http://www.elinexltd.eu/bg/auto.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не може? Всичко може, но си иска майстор. При мен на дясната предна врата стана същата работа (май му помогнахме де :P ) и бащата ерозира такова от стомана. Нека се счупи, ако може. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се беше счупила същата част на един от стъклоповдигачите, не помня и вече кои даже :roll: Дълго време се чудех как да го " побългаря" и го реших - купих нов повдигач, който вече е стоманен до колкото знам и няма да има подобен проблем вече, да се надяваме :lol:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "_v_" - От "Еура Тек" ми предложиха нови стъкло-повдигачи, но ми скъпят малко.. 180-ина лева. Били от "Face Lift"-овата "Octavia 1". Пак имат подобна (но не същата :( ) пластмаска, но тя вече се предлага като ревервна част за 2.80 лева. От къде си купил стоманен стъкло-повдигач? Май го закъсах..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааам, болежките на предифейслифтовите модели :oops: . Аз вече съм сменил 3 (от 4 както се досещате :mrgreen: )... с ЕураТешки (на които вече им се сменят пластмаските). Тъпа история, но за уйдурдисване не мога да помогна :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не може? Всичко може, но си иска майстор. При мен на дясната предна врата стана същата работа (май му помогнахме де :P ) и бащата ерозира такова от стомана. Нека се счупи, ако може. :D

 

Като има електрод защо не ерозира още няколко. Май това ще е проблем, който тепърва ще се проявява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук http://faq.skoda-club.ru/Jelektrika/Okt ... nika?v=ara. Само ползвай копи и пейст, за да отвориш линка.

При мен ремонта се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "skitnik" - Аууу.. нищо не мога да разбера на този език. Би ли казал накратко за какво иде реч? На стария модел стъкло-повдигачи се нагажда пластмаската от новия модел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "skitnik" - Кое ако е здраво? Само това ми се счупи.. което съм показал горе, в първия ми пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проволките(стоманени въжета) те също сдават багажа, надъвкват се ако не се хване проблема в на4алото. намери някои да ти преведе от руски материала . там вси4ко е описано. ДОБАВКА Само трябва да пъхнеш едното жило в гнездото преди да хванеш водача с винта за поставката на стъклото.

ако си около варна мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не може? Всичко може, но си иска майстор. При мен на дясната предна врата стана същата работа (май му помогнахме де :P ) и бащата ерозира такова от стомана. Нека се счупи, ако може. :D

 

Като има електрод защо не ерозира още няколко. Май това ще е проблем, който тепърва ще се проявява.

 

На нишковата стават тези работи. Но е малко проблем час-прома, защото машините са натоварени нон-стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги-късметлии(собственици на Октавии-за предпочитане-1). От месец влизам във форума и ми харесва.Имам Октавиа-1 - 20V TURBO -09.09.1999 -о/о 68000 км - не е без проблеми. 1.Смехях съединител+пр. диск (може и да е от начина на каране)

2.Датчик за температурата на двигатела(в който са два датчика-един за "часовничето"-той естествено работеше и другия за компютъра на запалването-показва каквото си иска и един път пали,друг път -чакаш)-тук нямам вина

3.Датчика за горивото-така го оставих(искаха 850лв.-благодаря)

4.ЗАДЕН ДЕСЕН СТЪКЛОПОВДИГАЧ - предложиха ми от "любимия сервиз" първо-180лв. , после -112 лв. Беше ми счупена същата "ШИ.... " пластмаса-тежи о/о 5-10 грама.

- Обиколих всички магазини в Бургас и... поръчах да ми донесат . Една торбичка с пластмаси-о/о 20 лв. Вероятно ги правят в някое цехче , но в торбичката с надпис -задно/дясно за Ш/О-1 , НЕ бяха същите пластмаси. В крайна сметка купих за Сеат-Ибиса , те не паснаха , малко ги преправях , но в крайна сметка сега стъклото е "пушка" за 20 лв. Магазина е с/у КАТ-Бургас и се казва -МАРТО .

Успех с "направи си сам" !

 

 

Bobi Doctora edit: Колега м/у д-то, пиши без да пр-йш толкова съкр. 'щото доста трудно се чете поста ти :mrgreen: Добре д-л във ф-ма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

До "ВСИЧКИ" - Вчера Успешно премодифицирах (или по-точно гледах как Баща ми го прави :oops: ) "Octavia"-та, точно по начина, който е посочен в Руския сайт, към който ме насочи Колегата "skitnik"! Официално трябва да го почерпя! Стести ми 150 лева :D Ако някой, някога, го закъса с този проблем - може да ми се обади спокойно - всичко вече знам как става и ще обясня подробно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.