Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

светлини на номера /октавия ТDi 2002 Combi/


SeVo

Recommended Posts

от скоро в семейството ни има нов член: Octavia TDi 2002 110hp

обаче имам две малки проблемчета, едното от които малко ме притесни преди регистрацията...: не ми светеше едната крушка на номера, а когато се опитах да я сменя, при постаянето на новата, цялата"фасунга" падня някъде в задния капак...въпросът ми е как се сваля кората на капака /колата е комби/ сигурно има някакви щипки , но ме е страх да не счупя някоя и затова питам.

 

другия е - не ми пръска пръскалката на задния капак, но по -притеснителното е , че май водата се губи някъде по трасето, което не е добре в случай , че се губи в купето, нали :)!

ако някой се е занимавал с сваляне на кората на капака...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "SeVо" - Аз няколко пъти съм си свалям кората на багажника. И на мен фасунгата два пъти ми пада в самия капак :) На 10-ина щипки се държи цялата кора. И да счупиш някоя, не е страшно - има ги в "Еура Тек" и са стотинки. Даже ТИ препоръчвам да си ги смениш всичките, за да не ТИ хлопчи, че се получава и това по някога, при здрави щипки, но огънати. Първо от едната страна повдигни кората и подложи нещо, което да я държи отдалечено от метала. Като отвориш няколко щипки, макар и с чупене, ще видиш на какъв принцип са, и ще си доотвориш останалите. Споко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "SeVo" - Няма значение от коя страна ще започнеш. Само 1-2 щипки да отвориш, и ще видиш на какъв принцип са. Помежду другото, не вчера - онзи ден, видях, че един от диодите ми на осветлението на регистрационната табела не свети. Много се учудих - нали диодите не горят? Та тези дни ще свалям пак да видя какво е станало и 99% при подмяната на диода пак ще ми паднат фасунгите и ще свалям кората :) Ако още не си я свалял ТВОЯТА, може да снимам моята в раглобено състояние и да ТИ покажа снимки да видиш, че няма нищо страшно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "PRR" - Знам, че не са вечни, но пък само месец-два изкара единия при мен :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за пренапрежение. Светодиодите са доста по-чувствителни от обикновената крушка. А може просто да си попаднал на дефектен ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "PRR" - Довечера, като захладнее, ще сляза пред блока да видя какво става ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "SeVo" - Добре. Утре, ако намеря време, ще я сваля да си сменя моя диод, и ще снимам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снимките станаха ли?> че малко е кофти да се кара вечер с не светещ номер, куките много се заяждат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.