Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"скърцащ" проблем със задна облегалка


joro_kem

Recommended Posts

здравейте, колеги! наскоро се наложи да транспортирам по-обемист багаж и свалих облегалките на задните седалки. свърших работа, но след обратното им изправяне, възникна изключително неприятно скърцане, придружено с потропване, при преминаване през неравности. установих, че звуците идват от заключалката на облегалката. при вдигнат механизъм за отключване (придържане с ръка по време на движение), проблемът изчезва. някой сблъсквал ли се е с нещо подобно и знае ли "лек" за проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знае, знае.... Купуваш си от ЕТ няколко тапи (от тия, дето са на винт и крепят тапицериите по багажника - с диаметър като на монета от 50 ст.) Внимателно отрязваш кръглата им част дето влиза болта с макетен нож и ги напълваш с хелметексово лепило. След като ги оставиш около 10 мин да не е толкова течливо лепилото отваряш седалката. На кората отзад има един тампон, дето може да се регулира с отвиване/завиване. Той контактува с гърба на седалката (отбелязало се е и е потънало малко :mrgreen: при теб - сигурно повечко) Точно там на седалката лепиш тапите, та да може като се затвори тампонът да контактува с тапата (която вече няма да потъва) Заедно с това отвиваш тампона половин оборот. Първите два - три пъти седалката ще "щраква" малко по-трудно, но след това всичко ще си дойде по местата. Така напрежението при ключалката е по-голямо, няма луфт и скърцане и тропане и най-важното - не се разхлопва след време :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за инфото, боби! аз вече успях да отвия тампона до максимум, така че да стои закрепен, даже увих изолирбанд около металната скоба (и постигнах частичен успех), но не ми е хрумнало, че тампона потъва в тапицерията и че е нужно да му "помогна".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия дерт, ще пробвам да го излекувам...

От самото начало ми тропа отзад в дясно при неравности (тихо и дискретно :D ). Качих преди няколко дена един колега отзад да слухти - казва от заключването на облегалката е, не било щракнато докрай.

Като щракна, веднага спря... за три дена :x .

Първо ще пробвам да отвия тампона, ако не става - както казва Боби smile162 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях в ЕТ по същия проблем.От един месец при неравности се чуваше неприятно потропване и скърцане отзад вдясно.Онзи ден установих,че има луфт между пластмасата и стъклото, като при удар с ръка дрънчеше.При другите врати няма такъв проблем.Колата я прие другият Стефан, не Хаджиев,досега няколко пъти ми е оправял подобни проблеми с разни шумове.Важното е,че тропането изчезна, не знам какво са и правили.Стефан ме посъветва да намажа гумените уплътнения с ТЕСТ (за миене на съдове),което и направих и колата в момента е супер,без никакво скърцане. smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.