Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматична скоростна кутия Октавия 2002


skunkcho

Recommended Posts

При превключване от спряло състояние на задна или на директна понякога имам мн рязко драпване като удар , ходих в сервиз на шкода и те ми казаха 4е е нормално но според мен не е защото понякога е мн плавно и въобще няма драпване или удар

Знаете ли нещо по този въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам в момента автоматик който прави точно твойте номера. Понеже ми се наложи да покарам и други мога да споделя че тия удари си ги има ... от време на време. Верно колите не са Шкоди, но все пак са автоматици от старото поколение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, карал съм Шкода Октавия ТДи 2003 автоматик и на никоя от предавките нито при превключване, нито при смяна в движение се усещаше нещо... Но от какво може да е проблема нямам идея :oops:... !

 

П.п.: Сменял ли си маслото в кутията ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "skunkcho" - Намирисва ми на неправилна експоатация на автоматичната скоростна кутия! Едно е сигурно - не трябва да има удряне. Нямам идея от какво обаче се поражда проблема в случая при ТЕБ. Може да минеш през няколко сервиза за такива скоростни кутии, и да питаш какво ли става! Ако на повече от едно място, менията на Майсторите съвпаднат - значи проблема е ясен. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам бе момчета аз не съм в България и ходих жв оторизиран сервиз които са представители на WV Audi i Skoda и там майстора след проверка на цялата кола каза че няма грешки в автоматика което и аз проверих сам с ВАГ компа

Колата е била за около 1 4ас в около 1 метър вода и се 4удя дали не е влязла вода в атоматика, ще сменя маслото но не ми се вярвя да се оправи :( освен това е само на 90 000 реални със сигурност километри а и това подрапване не е винаги понякога липсва

Карал съм мн автоматици слу4вало ми се е някой да драпва но при движение между скоростите ( Бора 1999 , мисля състата скоростна кутия) но никага от паркинг към директна

Направо незнам ко да правя из европа в сервизите им е пълно с некадърници

Знаят само да сменят с ново нищо не се ремонтира !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаят само да сменят с ново нищо не се ремонтира !!!!
To и в ЕТ са на тази система! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това и аз реших за утре имам записан 4ас ще сменя и филтъра на автоматика, така 4е с ново масло и нов филтър да да ми се размине ремонт на автоматик :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УТРЕ ВЕДНАГА ЩЕ ПИША КАТО СЕ ПРИБЕРА ДАЛИ СЕ Е ОПРАВИЛ ПРОБЛЕМА

САМО СЕ ЧУДЯ С КОЛКО ПАРИ ЩЕ СЕ РАЗДЕЛЯ ЗА СМЯНА МАСЛО НА ДВИГАТЕЛ И СКОРОСТНА КУТИЯ :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УТРЕ ВЕДНАГА ЩЕ ПИША КАТО СЕ ПРИБЕРА ДАЛИ СЕ Е ОПРАВИЛ ПРОБЛЕМА

САМО СЕ ЧУДЯ С КОЛКО ПАРИ ЩЕ СЕ РАЗДЕЛЯ ЗА СМЯНА МАСЛО НА ДВИГАТЕЛ И СКОРОСТНА КУТИЯ :roll:

да сложиш каквото масло трябва-без компромиси-за кутията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех,колега и да споделиш каккъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т така зна4и смених маслото и ко мислите се указа не масло момчета а бозичка, имало е вода в маслото на автоматика, но за съжаление с една смена на маслото няма да мина застото не може да се източи напълно ако не се свали цялата скоростна кутия

Майстора ми обясни че е успял да източи около 3 литра сложил е ново запалили са я и пак развартели са малото мако и пак са го източили и пак ново и нов филтър

Това упражнение трябва да го направимм още поне 2-3 пъти или обшо около 5 смени за да се поизчисти от водата. тук 4есто се слу4ва някоя кола да по скоро джип да е с подобен проблем

Направо се плаша кат ми връчат сметката другата седмица

Но поне удара при смяна изчезна ( почти не се забелязва)

Само едно леко прискърцване кат от гума или поне така звучи

Абе колко и да струва май ще е по ефтино от ремонт на автоматик :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т така зна4и смених маслото и ко мислите се указа не масло момчета а бозичка, имало е вода в маслото на автоматика, но за съжаление с една смена на маслото няма да мина застото не може да се източи напълно ако не се свали цялата скоростна кутия

Майстора ми обясни че е успял да източи около 3 литра сложил е ново запалили са я и пак развартели са малото мако и пак са го източили и пак ново и нов филтър

Това упражнение трябва да го направимм още поне 2-3 пъти или обшо около 5 смени за да се поизчисти от водата. тук 4есто се слу4ва някоя кола да по скоро джип да е с подобен проблем

Направо се плаша кат ми връчат сметката другата седмица

Но поне удара при смяна изчезна ( почти не се забелязва)

Само едно леко прискърцване кат от гума или поне така звучи

Абе колко и да струва май ще е по ефтино от ремонт на автоматик :lol:

ееееее 2 смени са достатъчни.иначе браво че вс.е ок-нали ти казах ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак сменихме маслото 2 пъти и пак същото те4е си бози4ка (масло смесенои с вода)от скоростната кутия и тва е, незнам още колко ли пъти трябва да го сменя до като се из4исти

Пак има удряне но поне не е при всяко превключване по рядко от преди

Има подобрение но майстора каза 4е трябват поне още 4 смени

Ужас ще ме разорят със сметката, дано само не се налага после и автоматик да сменям :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тва предложих ама можеш ли да дадеш акъл на майстор как мислиш

Ще се оправи каза и така до тук 6 смени :evil:

направо луднах ама нема начин дано поне се оправи :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.