Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мога само да се похваля...


faraona

Recommended Posts

Здравейте!

Онзи ден (сряда) закарах моята трътла на генерален ремонт на газовата...(нов изпарител и анализатор). Вчера тръгнах и тази вечер се прибрах...С пълна бутилка (25 литра) минах 490 километра

По груби сметки т'ва си е 5/100. Да не казвам голяма дума ама много ме изкефи тоя разход като имате напредвид че имам близо 150 км градско!!!много си я обичам моята Трътла...

 

Забравих да спомена че изпарителя ми вече не е ТУРСКИ БОКЛУК, а е чисто ново оригинално ЛОВАТО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не е тайна каква сума ти излезе великолепното начинание?

Честито иначе :) и аз на такива разходи ще се надявам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Честито!Автомобилът ти пълен инжекцион ли е?Спомена,че си подменил анализатор имаш предвит ламбда сондата?Аз съм с Ловато на карб. и ми направи 7/100 комбиниран разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид че след поставянето на новия изпарител ми направиха ГАЗ анализатор . с карбуратор съм(с вакуумен изпарител)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобила е фелиция 1,3 карбуратор '99г.цялото това удоволствие ми струваше 170 кинта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее това е отличен разход,за който само мога да мечтая.Сподели и от къде зареждаш,защото според мен 40-50% от разхода зависи и от качеството ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По груби сметки т'ва си е 5/100.

 

Това наистина е фантастичен разход за газова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това наистина си е ... невъзможно

Не е вярно - ако двама са бутали колата през половината път е постижимо :lol:

 

faraona, след като си имал 150 км градско, това означава, че за да получиш посоченият от теб общ разход, извън града е трябвало да харчиш под 5/100 газ. Което се изравнява с разхода на "средно голям" дизелов двигател. Което пък от своя страна няма как да стане... Да харчиш газ наравно с бензиновия аналог е постижимо макар за карбуратор това да ме съмнява, но да харчиш наравно с дизел...не е сериозно твърдение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя форман супер удушен ламда монитора с 3 дълги кабела на таблото оставен подтояно да го киризя с ламда контрол на супер настроики правени в движение не като онез гъз анализатори дето нищанеправят 7 литра на 100 с 100 110 км. в ч. (с нови сигменти и свещи ) това е истината кой невярва че над 7 му гори да си вярва мен не ми пречи :D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!По тази тема бих искал да споделя мойта тегоба.Когато монтираха АГУ-то на шкодичката(Ловато),ми казаха да отида за донастройка след 500км.,което и направих но наследващия ден имах изненада,колата започна да гасне на светофарите.Прибрах се криво ляво в къщи,вдигнах капака и както работеше колата врътнах надисно и наляво за 1-ва камера рег. винт на газта по 1/2оборот същият остана в ръката ми,наложи се по слух и усет да нстроя и двете камери,колата чувствително подобри работата си,така постигнах разход от 7/100 дълго и10,5 в града.Мисля си,че това не е всичко и че може още,бихте ли ми препоръчали някой съвестен Майстор,който да направи качествена настройка на АГУ-то.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме че отсъствах няколко дена, но имах основателна причина- компа се развали,ходих на почивка, купих си скутер...

 

Мишел, ако не вярваш ела, пълним бутилката, палиш и тръгваш!

ако не мине6 посочените от мен километри направо не ми я връщаш, ако минеш обаче- тичаш до наи близкия магазин и се връшащ с каса бира(шуменско) smile159 :D ! който не вярва да идва .......

Модела на изпарителя е: LOVATO Riduttore RGV090/E4-67-R0192006 1000 KPa

Цена 145 кинта

 

PS: Не съм я пришпорвал повече от 90-100-110

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Как бре колеги да му ........ката ги постигате тези резултати?

София - Велико Търново едвам успях да закрепя 6.5 / 100 на газ. При това с каране зад един камион повече от 60 км. Това ще стане като новата реклама на Пежо 308 HDi - почти 2000 км с един резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Няма да оспорвам разхода, карам от доста време на газ, вече 4 коли и си имам своя теория за разхода. Интересува ме колко и дават разход на такава шкода по заводски данни на бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фараоне май си цъквал копчето и на безин. тоя разход може да го даде ако е било само нанадолнище или не е отчело правилно количеството сипана газ smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фараоне май си цъквал копчето и на безин. тоя разход може да го даде ако е било само нанадолнище или не е отчело правилно количеството сипана газ smile126

Нали не говориш сериозно. Щото ако си сериозен явно не знаеш какво е под капака на The Best Forman (нищо различно от Фаворитов мотор. Е с минимални доработки де. Като например моно инжекция). Има го този разход. И не само. Въпреки това колата лети. Повярвай, тази кола не е виждала бензин от доста време, а също и не е пътувала към Благоевград.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.