Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензинов филтър Октавия 1


SaiLor

Recommended Posts

Здравейте. Тези дни съм се заел със смяната на консумативите по колата - маслото, масления филтър и въздушния смених сам. Предстои ми смяна на ангренажен ремък и ролки в сервис. Реших да си сменя и бензиновия филтър имам закупен такъв някой може ли да ме опъти къде стои той , как да стигна до него и как се сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни пред дясната задна гума. Аз лично не съм го сменял и не мога да ти помогна за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Тези дни съм се заел със смяната на консумативите по колата - маслото, масления филтър и въздушния смених сам. Предстои ми смяна на ангренажен ремък и ролки в сервис. Реших да си сменя и бензиновия филтър имам закупен такъв някой може ли да ме опъти къде стои той , как да стигна до него и как се сменя?

 

 

От долу, отзад, до резервоара, в дясно. Внимавай с щипките, че са малко кофти... излитат :) ... и внимавай да не ти пръсне бензин в очите.... М.д. всеки маслар ще ти го смени за 2-3 лв. Няма смисъл да се цапаш...

 

Успех..;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням - смяната беше съвсем проста, прави се за няколко минути. Може сам да си го смениш лесно, особено ако имаш канал. От маркучите почти не изтича бензин, но самия филтър е пълен и е добре да си подготвиш съд където да го изпразниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е тегаво (за първи път ако го правиш) и наистина е НАД задния мост откъм дясната гума. Тегаво излизат щипките - ама щом ти се мъчи сам - давай. И аз така като теб - първите две смени. После - при масларя го действам. Не е зле след като го смениш да подадеш 3-4 пъти на контакт (с паузи от 30 сек.) за да го напълни и да вдигне налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Щипките верно са си шантави. Така и неразбрах само се дърпат или се натискат отстрани пласмасата и се дърпат, ако се натискат задната щипка добре ама предната това за натискане се пада отгоре и няма стигане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щипките верно са си шантави. Така и неразбрах само се дърпат или се натискат отстрани пласмасата и се дърпат, ако се натискат задната щипка добре ама предната това за натискане се пада отгоре и няма стигане...

 

 

..........има, има, ама - при маслар :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден сменяхме с Жорката (синият Рапид) на неговата Октавия филтъра и стана точно за 5мин. (в което се включва изчакването да се източи бензина от филтъра). Октавия 1.6 SR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redline__ Моля обясни като на индиянец как се махат щипките от филтъра само ги дърпаш или ги натискаш отсрани, че почвам да им се плаша да не ги смеля моите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на въпросната Октавия филтърът се държеше само на 1 метална скоба, която се развива с +ова отвертка, после просто издърпахме маркучите на входа и изхода. Жилото за ръчната малко пречи, но ако има някой да ти го придържа е нищо работа. Руква бензин, така, че бъди готов да го събираш в нещо, абе най-добре да има да ти помага някой.

 

Чувал съм, че е хубаво преди да се монтира новият горивен филтър да се напълни (...с гориво). Но на Жорката го сложихме празен и след като си подкачи запали от четвърт.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АААААааа супер, ясно е мене точно маркучите на входа и изхода малко ме беше страх да ги дърпам, изглеждат крехки и при дърпане има една пластмаска странично в тях която законтря като е сложен да не се самоизвади.... Значи само им се плаша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

ЗА ЩИПКИТЕ :

 

Много маслари грешно вадят щипките с ОПЪН и евентуално ги чупят . Нужно е точно обратното ,

НАТИСКАТ се с върха на отвертка цветните ( мисля че бяха червени) квадратчета на щипките и същевременно се дърпа и маркучето. Излиза много лесно . При вкарване само се нахлузва маркуча и щипката се закопчава сама . Леко "щрак" . Пробваме накрая с леко опъване насам - натам дали стои здраво маркуча към филтъра. Правил съм го на VW BORA 1,6 SR-AKL , но трябва да е едно към едно с Октавия 1.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей,

 

в еуратек ми казаха че щипките са ми счупени и не могат ад ми сменят филтъра само след нови щипки които струват 160 лева за 2те тръби. Има ли начин да се смени този филтър след като в момента колата си работи и чвно предишният собственик го е сменил с счупени щипки? така и не намерих в интернет снимка какво точно представляват но като погледна отдолу виждам само 1та скоба млако по различна от другата?

Ще съм благодарен за всякакви съвети

 

 

ЗА ЩИПКИТЕ :

 

Много маслари грешно вадят щипките с ОПЪН и евентуално ги чупят . Нужно е точно обратното ,

НАТИСКАТ се с върха на отвертка цветните ( мисля че бяха червени) квадратчета на щипките и същевременно се дърпа и маркучето. Излиза много лесно . При вкарване само се нахлузва маркуча и щипката се закопчава сама . Леко "щрак" . Пробваме накрая с леко опъване насам - натам дали стои здраво маркуча към филтъра. Правил съм го на VW BORA 1,6 SR-AKL , но трябва да е едно към едно с Октавия 1.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор,

и на мен това ми беше идеята ще проверя ако може да стане и ще пиша!

 

Поздрави

 

 

може да се сложат червячни скоби , като на водните съединения , ако трябва и маркучите да се сменят дори
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.