Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Отписване" на продаден автомобил от общината?


Recommended Posts

Въпроса ми е, дали трябва да се "отпише" продаден автомобил от общината, за да не ми начисляват данък или със смяната на собствеността това става автоматично?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, автоматично... :mrgreen: надявай се. :D

Отиваш с копие от договора, попълваш едно заявление, дето го дават някъде, обикновено става в стаята дето се плащат данъците за коли ти унищожават партидата, в която ти се начислява данъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заявлението е същото като за придобиване, на едно място има отметка за какво се подава- една от три възможни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което най - много ме дразни е че могат да засекат че си я купил за да те глобят,че не си я обявил в срока, но не могат автоматично да ти я припишат. И оня чичко (в моя случай) дето вика каква е тая кола за 100лв, тя движи ли се ? Тоя според мене е голям загубеняк, спортна е каква да е не виждаш ли марка и модел ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите. Очевидно ще трябва да се разходя до общината да отпиша баба Шкода. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само, че за това има едномесечен срок и ако си го просорчил може да те сурвакат.

Аз не съм правил тази процедура и от 10.2006 до момента никой не ме е търсил, но спазих другата - 14 дн. срок в който трябва да се представи копие от договора в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едномесечния срок е минал доста отдавна :roll:. А сега нямам никакво време и очевидно ще се ходи чак началото на октомври :mrgreen: . Ще се подготвя за сурвакане значи :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срока е 2-месечен, и аз го изпуснах прееди 2 г. като прехвърлих Фелата, понеже си беше платен данъка в старата община и аз отидох в новата чак като дойде време да палщам следващия, т.е. с 9 месеца закъснение... тогава ме суровакаха 40 лв. сега не знам :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, когато отписваш колата ще получиш едно номерче. ПАЗИ го за всеки случай. Ама дълго време. Защото съм бил свидетел как един автомобил се отписва 3 (три) пъти... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Днес свърших най-после и тази работа. Глоба за просрочения срок за отписване не ми взеха. Относно номерчето, за което Юли пише по-горе - служителката се опита да мине с номера "Вие вече кола нямате, пък документ искате!" :evil: . В крайна сметка обаче, ми даде бележката с огромна доза нежелание :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.