Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ето какво си направих


esto

Recommended Posts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е! Но от снимките не мога да преценя "на живо" не те ли заслепяват малко? Примерно тази в купето особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко имформация за диодите защото аз опитах да сменя габаритите с бели но понеже имат малко консумация компютъра си мисли, че са изгорели и ги спира и показва грешка на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за задния номер минималния ток за да не дава грешка трябва да е по 0,1А на диод ,аз пробх два вида диоди:ето единияhttp:XREWHT.jpg

а го поръчах от тук:http://home.comet.bg/shop/index.html

модела на диода е:XREWHT-L1-WG-Q4-0-01

http://home.comet.bg/shop/datasheet1.html?ID=7671

http://www.cree.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега осветлението на номера ти е бяло, нали ??? Не лъже от снимката? Ако е така, моля разясни по-подробно как да направя и моето така, (като на новите BMW-та и Lexus). Какви диоди си ползвал, от къде да си купя и аз...?

 

Благодаря предваритлено!

 

П.п.: нищо не разбирам от електрики :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах ти, палавнико - лоши еретични мисли ми вкарваш в главата. Добре се е получило. Дай на ЛС тел. да обсъдим откъде напазарува тез ярки бели светулки и как точно ги пригаждаш в цоклите СУПЕР ИНТЕРЕСНО МИ Е!

 

 

П.С. А някой замислял ли се е какво ще стане ако на мястото на предния габарит (вместо крушката) по дължината на цялата елипса (или част от дъга - както и да го разбирате) се наредят 6-8 супер-ярки бели светодиоди. Дали няма да стане по-красиво и оригинално от новите аудита, например....????? Пък ако блесне и достатъчно силно аз ще имам грижата да го пригодя като дневно осветление (естествено като при аудитата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и заводски заместители но не знам как ще светят.

ето и някой от тях:

2902544243128080_1.jpg

3202891973568080_1.jpg

1902453909318080_1.jpg

2502844394528080_1.jpg

2602769386508080_1.jpg

http://cgi.ebay.com/White-1156-19-LED-Bulb-Light-corner-parking-tail_W0QQitemZ290254306679QQihZ019QQcategoryZ58019QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах ти, палавнико - лоши еретични мисли ми вкарваш в главата. Добре се е получило. Дай на ЛС тел. да обсъдим откъде напазарува тез ярки бели светулки и как точно ги пригаждаш в цоклите СУПЕР ИНТЕРЕСНО МИ Е!

 

 

П.С. А някой замислял ли се е какво ще стане ако на мястото на предния габарит (вместо крушката) по дължината на цялата елипса (или част от дъга - както и да го разбирате) се наредят 6-8 супер-ярки бели светодиоди. Дали няма да стане по-красиво и оригинално от новите аудита, например....????? Пък ако блесне и достатъчно силно аз ще имам грижата да го пригодя като дневно осветление (естествено като при аудитата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

 

Скоро очаквай включване от мен точно по тази тема. Петък ми доставиха точно такива светодиоди, светят невероятно силно и ярко и са с доста голям ъгъл на виждане - и си ги взех на невероятно ниска цена. Ето и снимка какво точно поръчах и дойде :

 

45e37ba8.jpg

 

 

Поне на снимки след монтажа би трябвало да изглежда - така :

 

91b15847.jpg

 

Много се зарадвах когато освен светодиодите ми пратиха и 10 .... и аз не знам как се казва точни - това е пластмасово гнездо което се слага там където евентуално ще се пробие дупката - и в това гнездо се слага вече светодиода. Всичко това струва 1 евро С ДОСТАВКАТА :-) Когато получих пратката - цената на пощенската марка беше 0,70 Евро - т.е. цената чисто остава около 0,30 евро - сами сметнате колко струват тези светодиоди - и за колко ги продават в БГ.

 

Знам ли, може и да стане добре може и нищо да не стане. Има и АУДИта които имат такива дневни фарове, които не са в нормалните фарове а са в решетките като на този пасат - и са доста интересни

 

07.audi.s6.front.160.jpg

 

Първо мисля да тествам без да дупча или да лепя как ще се вижда - но нещо много кичозно ми се струва ще стане и както се казва "циганско". Знам ли, първо го правя - поствам снимки - казвате си мнението и.....ако става става, като не - здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

simichoil,

 

Тая идея със слагането на диодите долу на бронята е супер! Много мислих как мога да ги вкарам във фара и все не го измислих... а сега си имам идея :mrgreen: Дано утре не забравя да мина през магазинчето да прослушам колко са диодчетата и .... smile047

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая идея със слагането на диодите долу на бронята е супер! Много мислих как мога да ги вкарам във фара и все не го измислих... а сега си имам идея :mrgreen:

Ти чакай първо да ти оправим фаровете, че ме е срам, ама срам.

 

 

Аз говоря за О2. Да, сигурно няма да е трудно да се надупчи някоя решетка и да се поставят там заедно с ...и аз не знам как да нарека тези пластмасовите... Може би вложки. Но при мен идеята (пак казвам О2) е да ги вградя в секцията на габарита. Първо тя отпред е с къдрава прозрачна пластмаса (което ще прикрие донякъде неточности при монтажа) и второ си е горе в самия фар (което до голяма степен прави по-заводски нещата). Щото и аз се притеснявам да не кача на "свинчето звънче..." Днеска ще "обмислям" (с фар в ръка) и ще докладвам за идеите!

 

П.С. Една от (отпадналите) идеите е (вж. черната лайстна на предната броня). Но и без експерименти се убедих някак си, че ТОВА ВЕЧЕ ще е голяма селяния...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти чакай първо да ти оправим фаровете, че ме е срам, ама срам.

 

Шът! Това ще го говорим нататък на бира :mrgreen: При това бирата от мен smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други варианти за правене на това нещо. Ето още какво може да се вземе - това е доста гъвкава "лента" и предполагам ще може да се закрепи някъде вътре из фара - за светенето свети доста силно и си е на 12 волта отново :

 

8570ad92.jpg

 

Ето как би трябвало да изглежда :

 

3cb3cc01.jpg

 

Това е варианта с 15 светодиода които са на СМД монтаж.

 

Има и друг вариант, пак със същата лента но 6 х 3 диода - ето :

 

Innenbeleuchtung1.JPG

 

Innenbeleuchtung.JPG

 

Ето го и резултата :

 

WEB7.JPG

 

 

 

Най добре би било ако може това нещо да се сложи вътре в самия фар - така хем няма да се вижда от вън - да се мокри или дори да се краде. Има една камара варианти и опции, само човек пари и време да има - въпреки че тези лайсни са много евтини - 2-3 лв бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре като идея, но нещо слабичко ми се вижда :( На дневна светлина това изобщо няма да го видят и си губи смисъла. Или поне така изглежда на снимката ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мания нямам - поръчах си тези светодиоди поради простата причина че са невероятно евтини и са 10 на цена около 2 лв. Мислех да си сложа по един на ръчката за отваряне на вратите - както на Л&К и затова търсих бели светодиоди и попаднах на това. Мисля обаче, че в твоя случай 1кВ ще е малко, и няма да има добра видимост - най добре ще е около 1мВ. ;-)

 

А и в крайна сметка всеки може да направи нещо което му харесва - Да няма да е като на АУДИ - оригиналното но смятам, че би могло да стане интересно, не много кичозно и много селско.

 

 

Добре като идея, но нещо слабичко ми се вижда :( На дневна светлина това изобщо няма да го видят и си губи смисъла. Или поне така изглежда на снимката ...

 

Това с лентата ДА - слабо е, все пак са много малки светодиодчета монтирани - докато тези 10те са големи и много ярки. Все пак са по 10мм широки - малко по малки са от 1 стотинка монета. И светят мнооого наистина мноооого ярко - ако се гледа отблизо много заслепява но да не забравяме, че тези не се гледат отблизо а и не се гледат точно насреща накъдето е насочен лъча а малко по от високо. В интерес на истината който и фар да се погледне точно отпред заслепява - дори и тези които са със ЛЕД светлините на АУДИтата ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и заводски заместители но не знам как ще светят.

ето и някой от тях:

2902544243128080_1.jpg

3202891973568080_1.jpg

1902453909318080_1.jpg

2502844394528080_1.jpg

2602769386508080_1.jpg

http://cgi.ebay.com/White-1156-19-LED-Bulb-Light-corner-parking-tail_W0QQitemZ290254306679QQihZ019QQcategoryZ58019QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

Първата и последната снимка май са точно за габарит във фара на О2 (по цокълчето си личи) :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбихте ме с тази идея. в бронята наистина май май ще е гадничко ако се монтират,въпреки че на А6 не стои никак зле :roll: но пък във фара,ако успеем да го измислим веднага бих си сложил,но нямам ясна представа как може да стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е толкова лошо все пак - изглеждат доста добре. Лошото обаче при О2 е, че под фара в случая има халоген и няма как под фара както на тези коли на снимките да се сложат тези светлини.....Хмммм май идеята така малко отпада - знам ли.

 

5408d1195632384-tagfahrlicht-nachruesten-232a_1.jpg

 

Mondeo-Tagfahrlicht.jpg

 

image2_1196433605.jpg

 

14705-audi_S6_LED-tagfahrlicht.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото обаче при О2 е.....

 

 

Аз съм с Октавия 1 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай на ЛС тел. да обсъдим откъде напазарува тез ярки бели светулки и как точно ги пригаждаш в цоклите СУПЕР ИНТЕРЕСНО МИ Е!

Дискутирайте във форума, щото и на мен са ми интересни тези неща, пък сигурно и на други :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много селяни ще започнат да си слагат такива и няма да е модерно-циганско е.Ще започнат да ги продават и на илиянци скоро.

Който разбира вижда че не е заводско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много селяни ще започнат да си слагат такива и няма да е модерно-циганско е.Ще започнат да ги продават и на илиянци скоро.

Който разбира вижда че не е заводско

 

Е точно това ме спира... Иначе - за направата - мога да си играя няколко дена и ще го докарам прилично си мисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно нещо ми се въртеше в главата и писах във "Всичко за всеки" - Дневни светлини.

Миналата седмица имах удоволствието smile020 ..... да се размина с два автомобила (Нисан Примера и Ситроен Ксара) с подобли екстри. Става въпрос за подобни ленти /маркучи/ на 12V, за които simichoil споменава с 15 и 18 диода.

Монтирани на автомобил са страаааааааааааашно нещо smile183 .

Светлината е много бледа и едвам забележима и стоят като много зле направена кръпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което аз показах си е баш лента - може би около 2 мм тънка и с двойно лепящо фолио се закрепва - това наистина си е смешно, но идеята е със 2 х 5 светодиода големи (10мм) с голям ъгъл и силни. Тези които аз имам светят дразнещо силно, погледна ли директно отпред след това няколко минути ми дразни на очите - но това разбира се от половин метър - както никога никой няма да гледа в тях - а и те са направени за да светят не на горе и да заслепяват а точно напред - на тази височина човек не би се навел или карал никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.