Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ето какво си направих


esto

Recommended Posts

Напълно съм съгласен с Теб smile162 .

Пусни снимки като ги направиш (вътре във фаровете) защото и аз имам огромно желание за нещо подобно.

 

Е аз вътре във фаровете няма как да ги сложа тези диоди, или поне не искам да отвавям фаровете. Мислех да е като на горните снимки но аз пропуснах подробноста, че под фаровете са халогените а не както на О1 - под фаровете - решетка пластмасова на която може да се закрепят. За момента не знам как ще стане - ще потърся и почета малко из интернет и ако се хвана да го правя - ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавия Тур и Октавия 2 изобщо не си мислете за фаровете. А съм пробвал да разпечатвам такива. На Тур-а успях, ама после не ставаше за нищо :lol: . Лепени са с нещо страшно и стъклата подхождат към основата на фара с чупка, т.е. не можеш да бръкнеш с нещо остро и да изрежеш заводското лепило.

 

Иначе и за мен са абсолютно излишни тия дневни светлини, освен ако не са заводско вградени (А5) ... След време ще станат като сините лампички на пръскачките на капака :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавия Тур и Октавия 2 изобщо не си мислете за фаровете. А съм пробвал да разпечатвам такива. На Тур-а успях, ама после не ставаше за нищо :lol: . Лепени са с нещо страшно и стъклата подхождат към основата на фара с чупка, т.е. не можеш да бръкнеш с нещо остро и да изрежеш заводското лепило.

 

Иначе и за мен са абсолютно излишни тия дневни светлини, освен ако не са заводско вградени (А5) ... След време ще станат като сините лампички на пръскачките на капака :mrgreen: .

 

 

Чакай сега. ЗАЩО никой не се вслуша в моята идея (говоря за О2). ВЪТРЕ във фара си има секция ОТДЕЛНА за габарита. Представлява елипса (куха), в чиято СРЕДА влиза фасунгата на крушката за габарита. Отзад е съвсем достъпна. (Да не говоря, че фарът се вади само с освобождаването на едно палче и една пластмасова гайка. Даже производителят така препоръчва смяната на крушка - сваляне на целия фар :mrgreen: ) Е, след като е достъпна отзад - след свалянето на защитния капак операцията може да е следната: Разпробиване по височина на ЧЕТЕН брой дупки (напр. 6) и напъхване и фиксиране отзад на 6 бр. суперярки светодиоди (напр. с гъвкаво лепило). Там нагряване няма кой знае какво - може да разсее от късия малко топлина. Понеже отпред пластмасата е оребрена - няма смисъл от гривни пред свтодиодите (да разсейват). Според мен ефектът би трябвало да е следният - от външната страна на късата секция би трябвало да се получи суперосветена и ярка секция (която да изпълнява примерно ролята на дневен фар). Всичко отвън ще си изглежда фабрично, защото е на ФАБРИЧНОТО място (а при по-голямо старание и внимание и отвътре може да стане ако не фабрично - то доста човешки). При това - без да се отлепя "стъклото" на фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе имате си хубави коли, ма се чудя, що зор требе да видите, докато заприличат на некоя мангалска каруца :mrgreen:

Аз, по-грозна гледка от тея лентички, диоди и квото е там не съм виждал... Даже и на новите А4 не ми харесват... Абсолютна "циганийка", пък била тя и оригинална - от АУДИ...

Лично мнение!!! Да не се обиди някой :roll:

Ето един линк за заинтересованите... http://www.passatplus.de/umbauteile/aud ... /index.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Въздържах се да се изкажа в тази тема, но поста на "zloQQ" ме нави :) Според мен тези диоди са голяма смехория. Излишно натруфено става. Интресно защо точно "Audi" решиха да се самоизложат..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом АУДИ са се "изложили", значи остава да не се излагаме и ние. Хм.....интересно......

 

Колега, ти какво хубаво виждаш в тези светлинки...или какво красиво? Може и да не са се изложили АУДИ /и кво като са АУДИ - всеки има право на лощ вкус/, но лично според мен, това е един безмислен кич, който обаче струва еди-колко-си! А честито ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята идея беше само да се подменят крушките с нажежаема жичка светятещи жълто със светодиоди да не се различават от ксеноните и в същото време да осветяват повече.на мен не ми допада идеята да добавям лампи на места различни от заводските,защото смятам,че ще стане грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, в Милотек пуснаха някакви диоди, които се монтират на бронята и не изглеждат никак зле.

 

Ето линк http://milotec.de/index.php?cat=c305_Sp ... 444cfe7891

 

Идеята ти за вградени диоди в секцията за габарит на фара е добра, но не знам като изпълнение как ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Колега, аз и по-горе те питах - какво виждаш в тези светлини? Не дали ще са хубави на О1 или О2... Какво според теб им е предназанчението във фаровете на АУДИ? Щот аз поразпитах в няколко магазина - казаха само това, което е и на сайта - просто да подобряват видимоста на колата - демек другите да те виждат! И за да се различава АУДИ от далеч! С което пък затвърдиха и моето убеждение, че спокойно са можели да минат и без тях! Т'ва е точно кат "англеските очи" на БМВ, които лично на мен са ми по-симпатични ;) Ма както и да е - всеки си има предпочитания! На мен ми харесват на АУДИ, но когато са "намалени" - т.е., когато са пуснати основните фарове или "day running lights". Но няма лошо да бъде разпознавана колата от далеч... Дали и МБ ще измислят някоя такава глезотийка у фаровете, за да се разпознават и отличават от километър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

 

Въпрос на вкус. Ако тръгна да изброявам колко неща има сложени по колите без които може - ще има доста за писане. И според мен единствената полза от тези фарове е наистина просто визуална. Нещо ново е, оригинално и най важното - интересно. Доколко ще пасне на Шкода това е друг въпрос. Факт е, че на АУДИтата стои много добре и грам не ме дразни да гледам едно такова АУДИ като минава покрай мен, напротив - заглеждам се и ми харесва. Стига да е правено с вкус и наистина както трябва.

В отдел Фабия - има един проект по една Фабия седан - вече като РС. Една камара неща излишни има сложени (вежди, лайсни, лепенки) които са наистина според мен кичозни и леко би ме дразнило мойта кола да е такава. ТОВА СИ Е МОЕ МНЕНИЕ И НЕ ИСКАМ ДА УМАЛОВАЖАВАМ ТРУДА НА КОЛЕГАТА...Евала - толкова се е старал и толкова много труд и средства е вложил, че само поклон мога да направя. Просто на мен ми идат малко в повече някой нещица. Та там никой не каза нищо лошо....никой една дума негативна не обели за разните там добавки (които пак казвам лично на мен някой не ми допадат и от които няма нужда и смисъл), а тук за едни дневни светлини вече се дискутира цяла страница колко са селски и т.н.

Както и да е .... пак казвам въпрос на вкус.... :-)

 

Офтопик:

 

Дяволчето и то си вървяло един ден ... било му скучно и какво какво да прави - събуло си гащите и седнало в копривата....Успокоил си и си казал : Ами въпрос на вкус :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mod Edit: Боби Доктора:

Позачистих ТЕМАТА ЗА СВЕТЛИНИТЕ от мненията за PDA-та и МОНИТОРИ! Освен това - тонът нещо не ми допадна - като мерене на пи**и ми заприлича...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мисля за черен фон на фаровете на октавията и евнтуално ако се слагат светлини да с по върешната част на фара откъм решетката семблемата но йа на окти 2 няма да и отиват особено ако си с халогени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка консумация, малка маса, по дълъг живот на диодите сравнени с нажежаемата жица. Останалото е сутиен с подплънки, голата истина е....smile010

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.