Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да почистим филтъра на купето в О2 !


димон

Recommended Posts

Здравейте! Днес реших да проверя дали има прах във филтъра на климатика , който се намира под жабката. Преди това бях проверявал въздушния филтър на мотора просто от любопитство , но той си беше като нов. След като свалих въпросния филтър на купето не можете да си представите какво се изсипа от него...бедна ви е фантазията...Около килограм липов цвят , листа и други непознати образования... :o:o:o Беше буквално задръстен.

Съветвам всички колеги да си го свалят изтупат и "изпрахосмучат" прилежно на всеки 5,6 хил км.

Свалянето е лесно и го може всяко едно хлапе. Развиват се двете пластмасови врътки под жабкатаи се издърпва черната дунапренена кора . Под нея се вижда правоъгълен оребрен пластмасов държач, който се премества по посока дясното странично огледало. В крайно дясно положение той пада надолу и се освобождава хартиения филтър , който измъкваме внимателно надолу и внимаваме да не правим много боклук. ....Тупане , смукане и обратно. Има и нови за 15 лв. Кой както иска , но при мен за 12 хил км се беше задръстил яката...

Поздрави ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз стигнах до извода,че оптималното е на около 7500 км да се сменят въздушните филтри на купето и двигателя

не става да се тупат или смучат,защото не могат да се почистят в дълбочина и на практика си слагаш същия задръстен филтър,а и цената е напълно нормална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес реших да проверя дали има прах във филтъра на климатика , който се намира под жабката. Преди това бях проверявал въздушния филтър на мотора просто от любопитство , но той си беше като нов. След като свалих въпросния филтър на купето не можете да си представите какво се изсипа от него...бедна ви е фантазията...Около килограм липов цвят , листа и други непознати образования... :o:o:o Беше буквално задръстен.

Съветвам всички колеги да си го свалят изтупат и "изпрахосмучат" прилежно на всеки 5,6 хил км.

Свалянето е лесно и го може всяко едно хлапе. Развиват се двете пластмасови врътки под жабкатаи се издърпва черната дунапренена кора . Под нея се вижда правоъгълен оребрен пластмасов държач, който се премества по посока дясното странично огледало. В крайно дясно положение той пада надолу и се освобождава хартиения филтър , който измъкваме внимателно надолу и внимаваме да не правим много боклук. ....Тупане , смукане и обратно. Има и нови за 15 лв. Кой както иска , но при мен за 12 хил км се беше задръстил яката...

Поздрави ! :)

 

Благодаря колега, много полезен съвет, никога не съм го отварял :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз стигнах до извода,че оптималното е на около 7500 км да се сменят въздушните филтри на купето и двигателя...

 

Ето с това мнение съм съгласен 100%

 

И аз ги подменям на същия интервал. А пък за около двайсетина лева поленовия филтър вече е с активен въглен smile152

 

Колеги димон и nicolas, а и всички останали - съветвам ви да ги поглеждате по-често тези филтри и да ги подменяте... 30 000км официален сервизен интервал е направо несериозно... не и за нашата мила, прашна и мръсна Родина... за съжаление :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знаете ли дали при Фабия (старата) дали е на същото място? И още - къде е поленовия, освен ако не е този :oops:

 

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... B%F2%FA%F0

 

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... B%F2%FA%F0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.