Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса за Skoda


Frederik

Recommended Posts

Здравейте нов съм тук и имам няколко въпроса за Шкода 105..

 

1.Колко коня е колата?

2.Какви са най-честите проблеми по колата?

3.Наистина ли загрява бързо?

4.Колко km/h може да дигне шкодата на прав път?

5.0/100 km/h за колко секунди ги дига?

 

Това са ми въпросите..Скоро може да си взема една Шкода 105 а не знам нищо за тия коли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 - 105L e 46 к.с.

2 - има достатъчно изписано по форума, порови се :)

3 - ако охладителната система е ОК не прегрява. За това как се подържа охладителната система също има не малко изписано.

4 - колкото е попътния вятър :mrgreen: . Сериозно - повече от 100-120 е рисковано според мен. Иначе по наклон може и повече да вдигне.

 

И добре дошъл! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте нов съм тук и имам няколко въпроса за Шкода 105..

 

1.Колко коня е колата?

2.Какви са най-честите проблеми по колата?

3.Наистина ли загрява бързо?

4.Колко km/h може да дигне шкодата на прав път?

5.0/100 km/h за колко секунди ги дига?

 

Това са ми въпросите..Скоро може да си взема една Шкода 105 а не знам нищо за тия коли :)

 

1. Гогата ти го е написал. А при какви обороти ги праи тия коне по-добре да не знаеш...

2. Проблемите са много и различни - като за всеки над 20 годишен автомобил.

3. Зависи от гледната точка. Лятото загрява прекалено бързо..зимата прекалено бавно. Прегряването е друг въпрос...

4. Зависи колко ти стиска. По книжка беше 145км/ч ако не греша (ако греша е там някъде).

5. За около една седмица :) Сега сериозно - 0-100 км/ч. вдига ги за много по-малко време отколкото ти се иска. Може и по-бързо, но си има цена, която предполагам няма да ти се иска да платиш...при положение че има такива хубави голфове на пазара.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня-цената си струва да и сложиш 1.3 двигател.Стига да имаш желание и да си ФЕН!

 

(допълнение:До Докси-с Яската и Петър Гардемайстер карахме 120-130 постоянно и нямаха колите никакви проблеми-умрях си от кеф:а на самата обиколка със Шкодите около 40км-2,3 чужди Шкоди сдадоха багажа-а Ние отидохме и се върнахме 4хилки км без проблеми-евала-направо ми напълни душата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 105 максималната скорост по сервизна книжка е 130 км/ч, бих казал че на практика не може да я достигне тая скорост, а и да може, не го препоръчвам.

До 100 км/ч ускорява за около 20 секунди или повече.

Охладителната система с тия 11 л антифриз няма проблеми - рядко може да прегрее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прегряват само, ако се образува въздушна "тапа" някъде по километричните водни съединения, или пък има изтичане отнякъде, или неизправност на помпата....затова все пак не е лошо да следиш термометъра с крайчеца на окото, за да не се налага после да шлайфаш глава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления. Много да те радва и да имаш само хубави моменти с нея. Заповядай на някоя среща да се запознаем и с теб и с колата.

 

Успех с поддръжката и експлоатацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ейде честито, и да знаеш че Шкодата е като мадама - нежно и с любов трябва да се отнасяш с нея и тя ще ти е вярна и ще те слуша :D

неслучайно повечето коли в клуба имат имена :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги и за поканата но се още нямам книжка ето и малко инфо за мен :) На 16 години съм и преди 2 години със спестяванята ми си купих Трабант за 100 лева всичко си му беше екстра и до сега го карам но искам малко по бързо и с задно,поне съм фен на дрифта ^^ Сега съм събрал пари а една баба на село мъжа и починал 2004 година..той има шкода но от както починал стои в гаража а бабата неможе да кара и гледа да я разкара :) Когато я взема ще пусна снимки пък ако някой е от Благоевград и може да ме вземе за срещите с удоволствие ще присъствам на всяка среща. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте нов съм тук и имам няколко въпроса за Шкода 105..

 

1.Колко коня е колата?

2.Какви са най-честите проблеми по колата?

3.Наистина ли загрява бързо?

4.Колко km/h може да дигне шкодата на прав път?

5.0/100 km/h за колко секунди ги дига?

 

Това са ми въпросите..Скоро може да си взема една Шкода 105 а не знам нищо за тия коли :)

Значи и аз да се включа за 120 Л да ти кажа

1. 52 к.с.

2. не мога да кажа

3. ако е добре подържана не може мойта в големите задръствания сега прави 90

4. дават им 145 км/ч

5. и това незнам но на свтофара като наще бегачки трудно има ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми 120 по добре ли е?И ако да пасват ли двигателите :) Прочетох тук в форума че от Фабя също пасва вярно ли е?Благодаря и за останалите отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фреди:P , 105/120 са нежни автомобили и не понасят много издевателства. Отнасяй се добре с нея и тя ще ти се отплати подобаващо. Ако искаш да издевателстваш над нещо, по-добре си вземи лада.

 

П.П. Френдли съм, не се заяждам, ако си останал с такова впечатление :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми 120 по добре ли е?И ако да пасват ли двигателите :) Прочетох тук в форума че от Фабя също пасва вярно ли е?Благодаря и за останалите отговори.

мотора е отзад и сцеплението е мн.голамо-задното предаване и трансмисията са доста натоварено,за разлика от 1 лада например,както ти е написъл колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една лада доде почне да дрифти ще ти "изгният ракавите" смисъл че иска много работа ;) примири се че за малко пари дрижачки нема слушаи бат анастас той е врял и кипял вземи си едно шкоде караи го пази го и събираи пари за нещо таквоз в дясно :D

koliiiiiii.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, а аз като по прост ще си взема тва от ляво червеното, и до него ръждиво - кафеникавото за части. А това зеленото до тях какво се е случило с покрива му ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една лада доде почне да дрифти ще ти "изгният ракавите" смисъл че иска много работа ;) примири се че за малко пари дрижачки нема слушаи бат анастас той е врял и кипял вземи си едно шкоде караи го пази го и събираи пари за нещо таквоз в дясно :D

koliiiiiii.jpg

то и бмв-то ако не е поне 23-ка ,пак е малко мъчен дрифта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и за останалите отговори,Гоше(gogata) няма проблем братле съвсем приятелски го приех този пост мислех лада да взимам но нямам толкова $ Атанасе(anastas) за това в дясно E30-ката ми е мечтата :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Моята не загрява повече от 90 в напечените варненски задръствания

4.Веднъж си позволих да вдигна малко/много безумна скорост с моята 120ка(около 150км/ч).Горещо НЕ ти препоръчвам.И аз не повторих повече.При тая скорост нито спирането е спиране,нито стабилността стабилност.

Иначе добре си се насочил към кола за купуване.Нелош автомобил,удобен с добра возия,не е харчлив,поддържа се лесно...абе взимай я,ако не си го направил още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Моята не загрява повече от 90 в напечените варненски задръствания

4.Веднъж си позволих да вдигна малко/много безумна скорост с моята 120ка(около 150км/ч).

Аз пък повторих, потретих и почетвъртих. Ако ти е минала предницата реглаж е много яко и въобще не мърда колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.