Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И замириса на... бакелит


mastylo

Recommended Posts

Като новобранец в разработването на нова кола искам да попитам нещичко. През уикенда ми се наложи да карам по един ужасен коларски път, абе направо си беше офроуд - до Дяволския мост край Ардино. 500 м преди самия мост установих, че дупките са прекалено големи за Фабиана и реших да обърна колата на единственото възможно място, 100 м по-нагоре ("пътят" представлява стръмно спускане, от едната страна е бая страшничко дере, от другата - високи скали). Та включих на задна и с повечко газ взех да катеря с дупето нагоре. О, ужас! Само след 2 минути замириса ужасно на бакелит или там някаква друга пластмаса :? Дръпнах ръчната веднага и вдигнаха капака, за да проверя. Двигателят беше яко загрял. Според мен миризмата идваше от загряването на два маркуча, които минават точно над него, даже може и леко да се допират в двигателя. По обратния път се случваше всеки път същото, когато се налагаше да карам на първа, защото на втора просто нямаше как да изкатеря баира с тези дупки. Та лаишкото ми питане е, възможно ли е да съм прецакал някак двигателя (или нещо друго), който е на 4 хил. км. (брех, преди изминавах по толкова за година, а сега ги навъртях за 2 месеца :lol: ). Да уточня - не се появи никаква сигнализация на таблото, за висока температура например или нещо друго. Благодаря предварително за мненията ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркуч, дори и да се топи, не мирише така. Това, което на тебе ти е замирисало най-вероятно е от съединителя. Не че той мирише на бакелит - мирише си на запалено феродо, но остротата на миризмите е сходна, за това давам и това свое предположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Не мога да се закълна, че миризмата е на бакелит, просто на някакъв вид пластмаса или гума беше. Сега се напъвам да се сетя дали съм карал и на съединител, което си е много възможно при тези условия. Т.е. според теб точно това е възможната причина - ниска предавка, повечко газ и леко натиснат съединител, който е "изпушил"? Извинявам се, ако питането ми е наистина идиотско, нищо не разбирам от автомобили и знам само как се налива бензин :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, съединител е било. Миризмата е доста остра и наистина прилича на бакелит. Според мен нямаш поводи за притеснения. И моя се е размирисвал няколко пъти, но без последствия :). Просто избягвай дългото каране на полусъединител :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя е. Не се притеснявай. И ние газихме едни огромни дупки на полусъединител и то на асфалтов път съвсем скоро, но поне не се замириса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.