Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се обжалва АКТ???


nik84

Recommended Posts

Значи.....

Ситуацията е следната - на 10.08 /неделя/ на главния път Варна-София /през Търново/ на разклона за Лясковец където завоя е почти обратен, та на излизане от него гледам насреща ми едно Мондео половината в моита лента /пича сече завоя да се включи на главния път при него е нещо като S-ка/ при което аз свих по рязко и понейе валеше задницата на Фела-та се хлузна леко и се остъргахме странично. Понеже другата кола изхвърча от пътя и се заби в един храст - отидох да видя как са хората, оня ми вика "добре сме нищо ни няма" поразговорихме се малко тои каза че знае телефона и ще извика КАТ аз викам ОК и понеже валеше викам "Май имам моще един чадър " да му дам на човека да не се мокри и като доиде КАТ стой та гледай ЦИРК така ме натропа, че се познаваше и с катаджията УЖАС, стоя и гледам и не вярвам на ушите си!!! Опитх се да кажа нещо на полицая, а той ми отвърна, че нямало какво да му обяснявам, понеже от 17г. се занимавал с това и му било ясно какво е станало. Написа протокол и АКТ на мен и аз се опитах да го оппитам какви са ми шансовете да се боря с АКТ-а и ако не го подпиша лошо ли е, той извика на оня жена му да се подписва за свидетел.(в мойта кола имаше още 3-ма души очевидци). В крайна сметка подписах акта и си тръгнахме, понеже останахме да нощуваме в Лясковец вечерта звъннах на няколко колеги да ги питам ко да прая. Казаха ми на другия ден да ходя да пускам възражения. Колегата ми от търново се оказа познат с прецедателя на общинския съвет в Горна Оряховица и му се обади, който пък се обади на шефа на КАТ-ГО да му обясни ситуацията,В понеделник сутринта оня каза да му занеса възраженията си и свидетелски показания от другите очевидци. Следобяда към 15ч. цъфнах там с един топ бумаги, както и снимки, които аз бях направил и му ги дадох. Питах за нещо като входящ номер а той ми каза че ще ги придвижи, трябвало да направят проверка на място и да съм се обадел следващата седмица да проверя кво е станало. Дотук ОК!!! Като звъннах следващата седмиза на телефона който ми даде - дежурният ми каза че всички са в отпуска и развитие до 08.09 няма да има. Днес звъня и ми казват края на другата седмица, демек 18-19.09 и да отида да си заверя акта. Кажете ко да правя пълен кошмар, ще си видя ли талона отново? :cry: , трябва ли да завеждам някакви съдебни искове? ПРедварително благодаря за помощта!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти подал ли си допълнителни възражения към акта писмен вид в КАТ в определения от закона срок? Кой е ония дето си му занесал бумагите? Талона няма как да не си го видиш след като си платиш глобата която ще ти бъде наложена с НП. Според това какво ще е паричното наказание ако е над 50 лв. имаш правото да обжалваш НП в съд ако е под 50 лв. имаш права да подадеш жалба срещу АКТ-а в съда за неговото невярно съдържание и чрез съда да бъде отменен АКТ-а с което да отпадне и НП. Това което си направил за мен е меко казано глупаво. Първото нещо което си можел да направиш е да впишеш твойте хора като свидетели в самия АКТ-а. Извикали са жена му защото тя е свидетел на случая само че по българските закони роднина до какво си беше там не може да свидетелсва така че това че тя е вписана като свидетел едвали ще важи в съда защото едно че тя е потърпевша а и се засягат лични интереси. Второто което е АКТ-а задължително се вписва с двама свидетели много АКТ-ове отпадат точно заради това че тъпите куки вписват по един свой колега като свидетел. Това че не си подписал или си подписал АКТ-а не означава нищо за теб а това е само да се удостовери че на дадената дата са ти го връчили от нея дата текът всички срокове за каквото и да е. Много малко вероятно е да ти отменят АКТ-а но ще ти бъде издадено НП след което може да си обжалваш в съда. Ако смяташ че си невинен и може да го докажеш се подава жалба чрез КАТ до районния съд и т.н. ЗА МЕН ЛИЧНО е трябвало да потърсиш компитентна адвокатска помощ след като имаш трима независими свидетеля. Не виждам как на ония жена му ще бъде свидетел или кой съд ще се опове на нейните свидетелски показания. Отиди и се консултирай с адвокат който е навътре в тази материя КАТ :) това което си направил там с познати и т.н. си е пълна глупост за мен лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи сега по ред:

1. Подадох писмени възражения и свидетелски показания още на следващия ден (понеделник), доколкото ми казаха срока е 3 - дневен

2. Възраженията ги пуснах при (доколкото знам) шефа на КАТ Горна Оряховица

3. Относно свидетелите куката викаше жената за втори свидетел (първи беше другата кука)

4. Колкото до адвокатската помощ, аз съм от Варна, това нещо се случва някаде м/у Търново, Лясковец и Горна, никаква идея каде да търся адвокати,а и аз бях тръгнал на почивка с маршрут Варна - Лясковец - Габрово - Триград - Варна, като Лясковец и Габрово са транзитни спирки, заради роднини и исках да се изстрелям за триград по най-бързия начин.

Все пак ти благодаря за съвета ако пишеш още нещо след допълнителното инфо пак благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега след като си стигнал до тук.

1. Чакаш да ти излезе наказателно постановлние на основание Акт-а НО НЕ ПЛАЩАШ НИЩО ЗА НАРУШЕНИЯТА СИ защото ако платиш наложените с НП глоби ти един вид вече си се съгласил с него. Просто отиваш да ти го връчат НП и след това си подаваш една жалба чрез КАТ до Съда.

2. Тия писмени възражения я ги прочете някой я не. Никой Полицай няма да тръгне да вади окото на друг за това и на 99,99% тия писмени въражения към акта които се разглеждат от някой по висш служител на КАТ който ще ти състави и НП не се уважават.

Караш си с акта 1 месец след което отиваш да си търсиш НП ако не са ти издали все още ти удължават срока на акта.

3. След като си получиш НП ти се подписваш за това и от тази дата ти тече ако се не лъжа 7 дневен срок в който може да обжалваш НП.

4. Прочети закона и виж по какъв начин къде и как се подава жалба срещу НП или АКТ.

5. В повечето случай се търси порок в акта за да може да отпадне и НП

6. В случая със свидетелите. Полицая я си спомни я не какво е станало или какво е било относно това ПТП. Жената ако има роднинска връзка с човека от другата кола ще ти е по лесно ако е била само спътничка кофти. Но ти имаш трима свидетели и трябало е още на място докато са ти писали АКТА в графата възражения да си впишел данните им и да допълниш че са оцевидци на всичко.

7. Намери си свестен адвокат който да знае какво и как да прави.

8. Виж накрая НП какво ще пише в него. Може да ти сложат някаква глоба 50-100 лева и няколко точки а може и да не е кой знае какво. Ако не си струва да трошиш нерви по съдилища и т.н. си плащаш вземат ти точките и всичко си е ок. Ако ти се струва че може да спечелиш в съда и наказанието е сурово за тебе си завеждаш дело със съответните свидетели и спориш задължително с компитентен адвокат. В 80% от случайте когато не става дума за алкохол скорост или пострадал човек НП биват отменени от съда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи сега по ред:

1. Подадох писмени възражения и свидетелски показания още на следващия ден (понеделник), доколкото ми казаха срока е 3 - дневен

2. Възраженията ги пуснах при (доколкото знам) шефа на КАТ Горна Оряховица

3. Относно свидетелите куката викаше жената за втори свидетел (първи беше другата кука)

4. Колкото до адвокатската помощ, аз съм от Варна, това нещо се случва някаде м/у Търново, Лясковец и Горна, никаква идея каде да търся адвокати,а и аз бях тръгнал на почивка с маршрут Варна - Лясковец - Габрово - Триград - Варна, като Лясковец и Габрово са транзитни спирки, заради роднини и исках да се изстрелям за триград по най-бързия начин.

Все пак ти благодаря за съвета ако пишеш още нещо след допълнителното инфо пак благодаря

 

1. информирай се от шефа дали е отменен акта.

2. при наличието му пусни жалба до админ. съд в търново/чрез кат/ срещу полицаите за неправомерни действия и неспазване на зкона искане да обявят деиствията за нищожни/консултация с адвокат/

3. при доказване на винивноста на пол. акта пада

4. всичко това ако не се споразумееш с шефа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.