Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Страничен мигач О1


Боби Доктора

Recommended Posts

Колеги, ВСЕ НЯКОЙ от вас сигурно знае какъв е чалъма за смяна на крушката на страничния мигач на калника на О1... Питам, защото още не мога да спра да се ядосвам как снощи счупих десния мигач на Васко (vasilisa) след като той упорито настояваше да сменим крушката. Верно, че в книжката пише "поверете операцията на специализиран сервиз", ама с'а ние тъпи ли сме или к'во?... Е - не може човек да знае всичко. Сега съм "вътрешно" с един страничен мигач (колкото и Васко да упорства и да иска да го залепи без да го сменя) и бих желал при следващата смяна да не нанасям повече щети по чужди коли :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с избутване напред или назад не си спомням посоката и после издърпваш най-напред единия и после другия край

не съм най добрия в обясненията но дано си успял да разбереш идеята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с избутване напред или назад не си спомням посоката и после издърпваш най-напред единия и после другия край

не съм най добрия в обясненията но дано си успял да разбереш идеята

 

Говоря за малкия мигач отстрани на калника... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях крушка, но много отдавна беше. Мисля, че развих болтовете на подкалника отдолу и бръкнах от там. Натиснах го навън леко по диагонал - да излезе предния край, а след това го обръщаш точно обратно за да излезе другия. Има две противоположни чопченца, май. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази тема, но леко в страни, ако не се лъжа в сервизната книжка на Супърб ако изгори крушката на фара знаете ли какво пише за смяна - потърсете оторизиран сервиз ;). Хората в чужбина май наистина за всяко нещо са свикнали да ходят на сервиз, не мога да преценя дали е правилно или не, само казвам факт :roll: :D

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с избутване напред или назад не си спомням посоката и после издърпваш най-напред единия и после другия край

не съм най добрия в обясненията но дано си успял да разбереш идеята

 

Говоря за малкия мигач отстрани на калника... :roll:

надигаш леко с отверка - плоска от страната на гумата (предния край)

. натискаш към мигача страничния му чоп - той е плосък , но леко да не го счупиш и издърпваш внимателно мигача , първо да се освободи от пред , а после го освобождаваш от задния чоп ,който е по малък той не се притиска с отверката.Като си смениш крушката операцията по поставяне на мигача е по обратния ред.

Надявам се да съм бил полезен. Успех!

РС : На ФАБИЯ е същия страничния мигач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.