Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Два въпроса (проблема)?


octi

Recommended Posts

Здравейте,

 

колата е О2 1.9TDI на 14к км. Имам две притеснения и се надявам, че ще ми помогнете с мнение:

 

1) Скоро забелязах, че на празен ход от време на време колата се поразтърсва (слабо), но не играят оборотите или нещо подобно. Подобно нещо ми се е случвало на бензинова, когато и заминават кабели или свещи... дали има нещо общо?

 

2) Когато пусна климатроника (или по-точно когато компресора не е изключен) чувам един доста странен шум, който много трудно мога да опиша - прилича на триене на едно тяло в друго (не ме разбирайте погрешно :D ). Излязох от колата и открих, че звука идва от областта зад предния десен фар (там доколкото видях има ремъци). Имате ли идея от какво е? Между другото шума зад фара се чува и при спян компресор. но шума в купето се чува само при включен компресор.

 

Ходих в ЕТ, ама ме пратиха да си ходя по живо по здраво... :(

 

Дано имате някакви идеи по въпросите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен просто трябва да си увеличиш музиката и да не се вслушваш толкова в колата

 

и двете ми шкоди притрисат на място от време на време, а второто - звучи ми доста недобре дефинирано, за да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам Octavia I 1.9TDI но такова нещо с "разтърсване" на двигателя нямам...според мен това не е нормално, но нека колегите с Octavia II да си кажат думата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с притрисането го нямаше, появи се прединяколко седмици...

 

Второто е наистина трудно за обяснение и затова отидох до ЕТ, но те ме отпратиха. Възм. ли е шума да е от въртенето на ремъците? Не поискаха да ми запалят и автомобил с такъв двигател, за да го чуя дали има такъв шум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно втория проблем - шума при включен климатик:

 

В руския форум на Шкода много реват по тоя повод. Дори се говори за масова болест. :mrgreen: Явлението се забелязва само при включен климатик и "воя" е толкова по-силен колкото е по-горещо времето . Съмненията падат въху ремък, шайба или компресор. Все още обаче няма диагнози , защото там вече се е застудило и звука почти не се чува... :D Там обаче се карат само бензинки ( с малки изключения) .

Приятелю octi, сигурен ли си , че не чуваш вентилатора на охладителната система , понеже при включен климатик на място и каране с малка скорост той си бръмчи !!!...

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

димон, благодаря за разяснението. Не е вентилатора - прилича на триене на нещо въртащо сев ламарина (от време на време). Дали все пак не е центробежната шайба?

 

Иначе ти като застанеш пред колата чуваш ли нещо откъм предния десен фар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Иначе ти като застанеш пред колата чуваш ли нещо откъм предния десен фар?

 

 

Чува се естествено , но при отворен капак . Ами точно там е пистовия ремък който върти Ънджакламите. Чува се съвкупност от звуци като леко стържене и виене. Аз го отдавам на ремъка , шайбите ...самия алтернатор и компресора . Нали навсякъде има лагери , шумове и т.н.

Не съм забелязал обаче при включване на климатика вътре в купето да се чува стържене както пишеш..... Дано не го чуя скоро!!!! :)

Между другото ми се струва , че е много трудно да се определи даден звук идващ от двигателя точно при Нашия тип мотори , които не се славят с безшумността си .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

много лекото претрисане на празен ход е нормално има го и на климатик и без него.За шума -неопределен :?: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.