Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

контролната лампа за управление на двигателя свети?


nox

Recommended Posts

Привет, колеги

 

Имам следния проблем - като стане малко по-хладно и мокро навън и ми светва контролната лампа за управление на двигателя ( "онова многоъгълното с кранчетата"). За втори път ми се случва и все при такива атмосферни условия. Но като изключим дразнещата оранжева лампа други видими и осезаеми проблеми по колата няма ?? Не падат обороти, не се променя звука на двигателя - машината се държи съвсем нормално. Освен това като я покарам малко по-дълго лампата угасва. Ходих на диагностика - казаха, че давала някакъв проблем с ламбда сондата ама не бил нещо страшно.

При това положение най-лесния ремонт е малко черен изолирбанд в/ху лампата...ама е малко грозно и, подозирам, неефективно:))

Ако някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем ще се радвам да сподели решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с изолир банда не е много ефективно-понеже могат самия индикатор светва и при наличието на други нередности по автомобила,не само ламбда сондата?

Фабията ти е бензин нали?Понеже дизеловите са без сонда(1.9 тди със сигурност)!

 

Иди в ЕТ да ти я прегледат,може би датчика е за смяна!

Тя лампата добре свети и гасне,но се трупат грешки по този начин на компа!(не че е фатално......)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти графика на изправна ламбда, онова зеленичкото: http://skodaoctavia.hit.bg/grafika.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.