Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

реглаж на газова уредба.


shotik

Recommended Posts

Днес имах проблем-отведнъж Формана загасна и неможеше да запали.Изпарителя се заледи и независимо че го заливах с гореща вода не запалваше а когато по -късно запали не държи обороти.Охладителната течност от както съм я сипал преди около 2 седмици си е на нивото до което съм я налял.От две години е уредбата и не съм имал особени непориятности особено след като направих настройка по съвет на наш колега от форума и мисля ,че беше от Враца.Повече от 2 часа търсих написаното/а си го бях принтирал,но не го намирам у дома/ но не го намерих .Също и книжката за газови уредби ми я няма у дома ,може да съм ги дал на някого.Ако този колега прочете да напише къде да го прочета или да напише пак.Разбира се приемам и други съвети.

 

Да допълня ,че последните два пъти заредих от различми газстанции-на ОМВ и Лукоил и усетих ,че нещо придърпваше,но не съм мислил дали може газта да е по лоша от там където си зареждам постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в какви обстоятелства загасна? Колата беше ли в работна температура? Ако да - предполагам, че имаш въздух в системата. Ако изпарителят ти е както беше на моята кола - най-високата точка на охл. система, отдясно разположен, можеш да я обезвъздушиш като качиш лявата страна на някой по-висок бордюр и я оставиш да работи 10-тина минути с включено парно. Също можеш да помиришеш казанчето дали не намирисва на газ, ако имаш скъсана мембрана мисля, че ефектът е същият. Другото което съм виждал - при малък изпарител и повече настъпване изпарителят се обледява и колата гасне (макар че при мотор 1.3 едва ли ситуацията ще е тази). Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгасна 3 мин след начално стартиране на мотора..За охл.течност съм писал че няма промяна в нивото от около 2 седмици,тъй че не вярвам да има въздух.002671303.jpg

Ето снимка-най -високо е казанчето и радиаторчето на парното.002671321.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като твърдиш че няма въздух в системата е възможно мембраната эа високото налягане да е сдала багажа. Съветвам те да я запалиш на бензин и да погледнеш испарителя дали се загрява.При този варянт с мембраната част от налягането отива в охладителната система и е много вероятно да се получи въздушна въэглавница . :idea: Провери също и за мирис на гас в казанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата се оправиха!!!Първо се наложи да разглобя и извадя сондата от бутилката,защото поплавъка /материал като фибран/се беше разчупил по дължина на две части,защо -незнам!?Почистих всичко,,по български с тел свързах двете части около тела на сондата,смених уплътняващата гума и сглобих.Второто беше изпарителя-развих долна тапа ,но нищо не протече и я завих,свалих и продухах маркуча и тройника ,филтъра за въздуха е нов, на две седмици.Трето свалих бензиновата помпа,която имаше скъсано платно/колата съм я купил с помпа от 120 л,с ръчно помпане/и я замених с неразглобяема.

Запалих мотора на бензин,отидох и заредих където си зареждам,минах на газ и регулирах с болта за празен ход и болтовете на тройника до стабилни обороти около 850 об/м.Минах около 6-8 км ,като на два пъти спирах да бутна по малко настройките.Сега има и ускорение и работи със стабилни обороти.

За мнението за регулиране на АГУ /за което писах първия път/ го намерих ,но като разглеждам форумите ми се струва че е било от форум на VW,защото там фона на мненията е в светло-зелено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.