Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

new Skoda Fabia 1.2 htp/51 kw/ климатроник-тук е Фиби


Recommended Posts

Привет на всички !

Харесъл съм Си new Fabia 1.2 htp/ 51 kW/ модел-Елеганс с климатроник и допълнителни екстри, но......Притесняваме дали мощноста на колата ще е достатъчна за климатика? Моля, хора с опит със съответния(подобен) автомибил да дадът мнение.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да 1.4 е по-добре от 1.2 ама колко ли в повече ще харчи ,сигурно поне литър на 100 км.имай впредвид че имам кола с климатик на 0.8 кубика и на дълъг път с 120 км/ч с вкл.климатик намалява скоростта с 5 км ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е Шкода Фабия -> харесай си 1.6 автомат

ако няма да е шкода харесай си Seat Ibiza FR 1.9 TDI - 131hp 6 speed излиза след нова година със цвят Lime направо е трепач. Много арогантен дизайн и спортна натура на цена около 35 000 с ДДС!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за харчлък, но моята до момента показва 16000км и среден разход за този пробег 5.9л/100км.

Имам приятел каращ 1.2 70кончета и му дава 6.3л/100км. И двамата караме повече извън градско, а пък моята е и комби.

Зависи за какво ще се ползва колицата, ако е за извън града 1.4, ако е за града 1.2!

Надявам се да съм дал насока!

Успех в избора и задължително ESP. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за харчлък, но моята до момента показва 16000км и среден разход за този пробег 5.9л/100км.

Имам приятел каращ 1.2 70кончета и му дава 6.3л/100км. И двамата караме повече извън градско, а пък моята е и комби.

Зависи за какво ще се ползва колицата, ако е за извън града 1.4, ако е за града 1.2!

Надявам се да съм дал насока!

Успех в избора и задължително ESP. ;)

Само лека поправка. Все си мисля, че средния разход който ти показва е за макс. до 2000 км. и след това се нулира. Иначе би било твърде добре както сочи сега при мене среден разход 4.1 за 15к км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е Шкода Фабия -> харесай си 1.6 автомат

ако няма да е шкода харесай си Seat Ibiza FR 1.9 TDI - 131hp 6 speed излиза след нова година със цвят Lime направо е трепач. Много арогантен дизайн и спортна натура на цена около 35 000 с ДДС!

И аз бих избрал 1.6 автомат.Само се чудя,какво още се бавят и не сложат един 1.6 FSI на Фабията?!!!Мисля,че ще и пасне перфектно!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията по темата.

Крайният резултат е 1.2 HTP/ 70 кончета.

Модел-Фабиа/спорт :roll: . Сега се почва голямото чакане. Според ЕТ преди коледа. Дали е грешка или не.....времето ще покаже. Ще пиша впечетления когато му дойде времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайният резултат е 1.2 HTP/ 70 кончета.

Модел-Фабиа/спорт :roll: .

 

Добър избор. Точно този вариант на НТР мотора, върви като доста прилично(както казва един приятел "Като оса е!" :mrgreen:). В това успях да се убедя наскоро. Леко чакане ти пожелавам и да се похвалиш, когато я вземеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само лека поправка. Все си мисля, че средния разход който ти показва е за макс. до 2000 км. и след това се нулира. Иначе би било твърде добре както сочи сега при мене среден разход 4.1 за 15к км...

Това се отнася само за трипа. На компа имаш две показания 1- дневен разход(нулира се след всеки 2часа покой) и 2 - постоянен(с натрупване, той се нулира на 10 000 км НО продължава да си изчислява и да натрупва просто не отчита 11000км а 1000км). Поне при мен е така.

 

А на собственика на новата Фабийка ще пожелая:

Със удоволствие да сяда всеки път в колата си и много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само лека поправка. Все си мисля, че средния разход който ти показва е за макс. до 2000 км. и след това се нулира. Иначе би било твърде добре както сочи сега при мене среден разход 4.1 за 15к км...

Това се отнася само за трипа. На компа имаш две показания 1- дневен разход(нулира се след всеки 2часа покой) и 2 - постоянен(с натрупване, той се нулира на 10 000 км НО продължава да си изчислява и да натрупва просто не отчита 11000км а 1000км). Поне при мен е така.

 

А на собственика на новата Фабийка ще пожелая:

Със удоволствие да сяда всеки път в колата си и много безаварийни километри!

 

Пожелавам леко чакане аз!

 

А относно разход 2 си прав, трупа до 10к. км, но после мисля се нулира, а не продулжава да трупа. При теб явно средния разход е горе-долу постоянна величина и затова може да си помислил, че продължавва да трупа, понеже след нулиране ти е показвало сходен с предния разход. Но при мен средния разход доста варира, според настроението ми най-вече и сега си спомням че като направих 10-те к. се учудих как така разход 2 изведъж стана 6.5 от 5.5 някъде. Тогава забелезах и че разход 2 съвпада моментно с разход 1. В тоя ред на мисли почвам да се чудя откъде са е взело сега тва 4 и нещо за среден разход2 при мене. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Винаги съм твърдял че 1.2 НТР трицилиндровката, е идеалният "Градски" двигател. Бързо те изстрелва когато светне зеленото, лесно се пристрояваш, и от 0 до 70 км/ч има просто уникална динамика и пътно поведение . Обаче излезеш ли извън града очаквай малко разочарования. и най вече МНОГО Е ТИХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Колата ще се ползва комбинирано както в градски условия (София), така и извънградски. Принципно не съм любител на високите скорости така, че......извънградското надявам се да не е чак такъв проблем.

 

пп: колега "filipkarolev" МНОГО Е ТИХ не е в кавички нали? В смисъл е плюс? Или минус?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Колата ще се ползва комбинирано както в градски условия (София), така и извънградски. Принципно не съм любител на високите скорости така, че......извънградското надявам се да не е чак такъв проблем.

 

пп: колега "filipkarolev" МНОГО Е ТИХ не е във кавички нали? В смисъл е плюс? Или минус?

 

Аз с такъв двигател правя 180 км/ч по спидометъра и 175км/ч по ГПС така че двигателчето е доста сносно ! Не се притесняваи и за климатика няма да има проблеми ! При мен е на сеат ибиза , но принципно те са еднакви за VAG !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.