Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

UPdate на софтуера на двигателя


simichoil

Recommended Posts

Земи се концентрирай и пиши така,че да мога да те разбирам-всички ПД ПДФ мотори след 2007 ,а май и изобщо са 8клапана с изключение на 170коня.Не съм се задълбочавал във фактите,но едновалките са по тихи ,харчат незначително повече и вървят по-малко(слухове).Вървят слухове и ,че разликата между 140 8клапана и 170 16 са само глава и инжектори и след стандартен ремап 8клапанките ставали 210-220 коня,като и вървят слухове,че БКД и БМН са с еднаква глава,а БММ и БНН били еднакви по всичко останало.Но естествено във Варна има човек,който може да питаш за 2,0лтди

аз знам кой колко става и какви са разликите,но за това че с филтрите са само 8 клапана/140/ -не знаех

мерси за инфото

но друго мога да ти кажа,че мотор с филтър за твърди частици не става за тунинг,да го набоцаш хубаво

филтъра има 4 датчика ,не може да се махне и игнорира в компа

не можеш и да му направиш генерация на ауспуха-най малкото

бкд с турбо от 170 става нещо страшно-само още известно време и smile153

турбото на 140 е като на 110-примерно като големина

а на 170 като на 130 -примерно

но да не издавам по-подробна информация

на една алтея 170 преди месец и махнаха филтъра и мига светка и накрая гръмна турбото-точно при този човек дето сигурно имаш в предвид,че мога да го питам за 20л тди

преди няколко дни последно с него пихме кафе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да издаваш и да не издаваш, информацията я има, стига да я потърсиш. В интерес на истината 8клапановите мотори са по здрави от 16клапановите 140конки защото долнището им е като на 170ките-имат си друго мазане,друго количество масло-4,3 литра.Сега си спомних за онази тема на маслото дето спорехте за 2 различни двигателя и бая се посмях.Пък и леко се съмнявам,че май въпреки различните номера турбото е еднакво и разликата е глава инжектори и софт. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се бъркаш сериозно.BK. и BM. са различни поколения двигатели-като има разлика в теглото на двигателя с 15кг.А при тони ще дойда когато му дойде диното да ми направи автомобила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо-здраве да е

smile159

май пак не можем да се разберем за какви мотори говорим

няма значение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

werz-на 20тди 8 клапана-от коя страна на мотора са смукателните колектори :?:

щото сега проверявах в 1 сайт за турбини и са различни :!: :!: :!: :!:

не съм се интересувалдо сега ,но ще отида до ет да погледна мотора на скаута в шоурума,че този май бил 8 клапана-поне според тях де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти не четеш - в секция д2 на малкия талон-5,6,7 знак!Още информация-турбото на 8кл-GT1646V,на старите 16ки-GT1749V,170 кс помпа дюза GTB1749VM
ми да де :!: :!: :!: :!:

 

takew-и в големия го пише, с малко по големи буквички е там ;) по-лесно да го видиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин да си проверя текущата версия на софтуера на Еку - то, и може ли някъде да проверя коя е последната ?

Разполагам с кабел за Ваг Ком 704.1, както и с ВагКом де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти не четеш - в секция д2 на малкия талон-5,6,7 знак!Още информация-турбото на 8кл-GT1646V,на старите 16ки-GT1749V,170 кс помпа дюза GTB1749VM
ми да де :!: :!: :!: :!:

 

takew-и в големия го пише, с малко по големи буквички е там ;) по-лесно да го видиш :)

 

Аз чета но не виждам - при мен секция Д2 - има следния надпис : ***ХЕТЧБЕК***, същото е и на големия талон. Къде точно ги виждате тези неща ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти не четеш - в секция д2 на малкия талон-5,6,7 знак!Още информация-турбото на 8кл-GT1646V,на старите 16ки-GT1749V,170 кс помпа дюза GTB1749VM
ми да де :!: :!: :!: :!:

 

takew-и в големия го пише, с малко по големи буквички е там ;) по-лесно да го видиш :)

 

Аз чета но не виждам - при мен секция Д2 - има следния надпис : ***ХЕТЧБЕК***, същото е и на големия талон. Къде точно ги виждате тези неща ????

да сега погледнах талона на другата си кола и на секция д2 пише хечбек :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.