Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

Как 4.2 по завой бе човек? Това да не е продължение, на темата за накладките?

 

 

Що какъв е проблема, че е по завой. Колата е 1.6 tdi O3 за дизел кво те впечатлява.Добре,че и жената кара 70+-80км. че щяха ти паднат очите тогава.Хах Поздрави

 

Извинявайте за офтопика, но за какъв завой говорите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

Извинявайте за офтопика, но за какъв завой говорите?

 

Частично-неволна-"неграмотност", колега :) "Завои" трябва да е... /ясно е, че знаеш/ :D/ Това е същото като "кой са в отбора", "някой хора не разбират от нищо" и т.н. :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата, предполагам говорят за "завоИ" /множествено число/, не за конкретен такъв /иначе се губи смисълът/.

В днешно време, недей да търсиш граматика, счита се за отживелица.

Иначе, разходът е чуден, благородно завиждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

В днешно време, недей да търсиш граматика, счита се за отживелица.

...

Особено много се “радвам“, когато видя нещо такова, без смисъл, написано на някой голям плакат или нещо рекламно... Веднага разбирам колко хора са го прочели и са решили, че е правилно написано... и никой не го е предотвратил, преди да стигне до публичното пространство... Ужас. :)

Скоро ще има други правила, друг език, друга азбука и т.н.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дублиран...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив - Враца - Видин - Бран - Брашов - Букурещ - Русе - Шумен - Разград - Пловдив или по просто казано 1700 км със 133 литра газ което е около 7.8 при средна скорост от 64 км. / ч. Точно 100 лв.

 

Зимния разход на бензин докато загрява за да прехвърли на газ ми беше 1 резервоар за 6000 км. (от пълно до светване на лампа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на прибиране от Павел баня бях решил да карам стриктно по правилата. Почти ми се получи, през повечето време съм карал на темпомат с 95 км/ч и после със 148 км/ч на магистралата, с някои много малки изключения, а на Вакарел ме пра такъв дъжд, че няколко километра карах с 40. Резултата е почти никаква разлика във времето за пристигане - 2 часа и 15 минути от палене до гасене, разход 5,4л/100 км. Мисля, че Пепи написа малко по-горе, че колкото и бързо да караш в България, няма да постигнеш някаква съществена разлика във времето за пристигане и явно си е точно така. Разлика имаше в трафика - беше доста по-празно, от колкото в обратната посока. Може би ще трябва да започна да засичам от табела до табела, че иначе едно влизане/излизане от София може да окаже доста голяма разлика във времето. Не снимах показанията на борда, че децата трябваше да лягат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж засякох октавияна 1,9 ТДИ 90к.с ALH  1305 км със 65л нафта /и обезвъздушаване на резервоара/ при средна скорост 72 км/ч. Пловдив-АМ Тракия-Петолъчката-Ришки проход-Шумен-АМ Хемус-Варна-Каварна-Дуранкулак-Констанца и обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

апа моята когато Сф е празна гори 8,5 газ градско, ама тва е 3 пъти в годината, през останалото време съм си на 12+.

Разхода на бензин, ако всичко по газовото е ок, е около 2-3 резервоара на година т.е. за около 15000 км.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кака Шкода - 1,9 TDI, AGR мотор. (90к.с.) смесен - 5,5. Разделено - 4.2, София-Варна при 90-110км/ч. София градско - 6.5 таван, зимно време. Ползвам горивата на Go Petrolium и Gazprom.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 195 000км, ама ако някой ти ги е сменял, без да разбереш. Аз кола с ръчни я карам с минимално натискане на спирачките, повече спирам с мотора, и накладки на повече от 55 000км не съм виждал досега да изкарат... Ако караш само магистрали, не 100%, а 1000% може да се постигне това което казваш, но караш ли градско и главни пътища... Няма такива накладки, просто. :)

Поздрави

Октавия 2 2.0 TDI -175+ps в момента е на 145 000 км и мисля че още 40 , 50 000 ще изкарат оригиналните накладки.За сравнение-старата ми Октавия 1 1.8Т 150 ps 165 000 с оригинални накладки.Поздрави! Редактирано от takew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30% магистрала.Маршрутът ми е предимно Пещера,Пазарджик,Пловдив и 3-4 ходения до морето през годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, дълъг път. Нормално. За 1000км отиване и връщане до Варна натискам спирачката по-малко отколкото едно отиване и връщане до работа (25км)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз такива накладки !!!

И дискове!!!

Иииии, някой да ме научи да шофирам, защото проблемът явно е в мен...

Вярно, че често го засилвам хипопотама, съответно - трябва и да спирам, ама накладки на повече от 40-50 хиляди и то с друг автомобил, не съм сменял!

145000 и живот за още 40-50 хиляди - искам и аз!!!

Вярно, че навъртам 13-15 градско в София и 4-5 извънградско, амааа...

Явно причината е в мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Takew, излизаш извън нормите за смяна на накладките от 40-60 хиляди.Ся ще има да ти разправят как караш, на коя смяна трябва да си на тея километри. Карай и си свиркай, а по кви пътища магистрали,между селски - градски ти си знаеш. Тва на който и да го покажа за накладките, че на тея км ги сменят колегите,хората се хващат за главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не ,няма проблем, тук във форума просто споделяме опита с нашите автомобили , за да имаме по-голяма база за сравнение. Нито моите накладки са по-качествени , нито на колегите са по-некачествени . Всичко е до стила на каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес постигнах най-високия си разход досега.

Ямбол (тръгване в 01,20) - София(Терминал 2) - Ямбол (пристигане в 06.30), 4 човека - 7,52 / 100км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

За да съм сигурен, че двг е ок,  реших при следващото пълнене на резервоара да шофирам нормално / спокойно и ето резултата:

855 км ( 635 извънградско нормално каране (90-110) и 220 км градско) - 42,08 лтр - 4,92 / 100. Успокоих се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.