Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

Днес имах работа до Скопие. От Гео Милев, през Люлин, по магистралата до Благоевград, Кюстендил, Скопие (из Скопие се въртях общо над час, защото имах да ходя до няколко различни места), на връщане по късия път през Радомир, пак през Люлин и до Гео Милев. На отиване карах кротко, по ограниченията и до центъра на Скопие стигнах за 3:40. На връщане натисках повече и се прибрах за 3 часа. Разход по борд 4,9 л/100, 496 км, 62 км/ч средна скорост, 7:53 време. На връщане в Крива Паланка сипах 16,76 литра за 800 денара (само толкова имах в мен) или 25 лева, но резервоара не се напълни. Утре сутрин ще я заредя до изключване на пистолета и ще видя колко е разхода и по колонка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

Колата от подписа ,вече навъртени 12000 км .Среден разход 10.1/100.Извънградско 10000.Много върви впечатлен съм от мотора и возията.Зреждам от най-скъпия бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, направихме едно пътешествие с колата. След сватбата до Добровник, Котор, Будва, Св.Стефан.Разхода който съм направил е по направление Пловдив- Ниш- Чачак-Доброеник-Котор-Будва-Добровник-Плиткишкит Езера-Загреб- София -Пловфив. Магистрала каране 140-160, междуградски 100-110. http://prikachi.com/images.php?images/883/8915883U.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Магистрала каране 140-160, междуградски 100-110. http://prikachi.com/images.php?images/883/8915883U.jpg

 

....... и накрая средна скорост 72 км/ч. по борд, което виждам на снимката???

Да не би аз да бъркам нещо?

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала!

Аз със подобно темпо постигнах втория си най-нисък разход 6,37/100.

 

Виж предния ми пост.

Ти с кое точно темпо имаш предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж предния ми пост.

Ти с кое точно темпо имаш предвид?

Напълно нормална е средната скорост, в петък когато се прибирах 400км съм карал 120-160км/ч едно спиране на тол кабинка и на границата общо 5 минути, при слизанто от магистралата средната скорост беше 100км.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам пробега и часовете, определено е на long trip, Жоро, а и си го пише... Уикенда ходих до Банско. На връщане реших да го покарам по-леко. Изненада ме разхода, това е с климатик и 15км градско.

post-7686-0-24526000-1474400033_thumb.jpg

post-7686-0-81961700-1474400142_thumb.jpg

post-7686-0-85709500-1474400329_thumb.jpg

post-7686-0-57774300-1474400578_thumb.jpg

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Legaltk, хмм относно средната скорост предполагам през септември предполагаш какъв е трафика до Добровник, Котор, Будва(вътре в градовете а и пътя до тях, който минава покрай морето), Св. Стефан, Плиткишките езера и като включим и толпунктовете на връщане по магистралата и нощното каране  май средната скорост от 72км/ч става напълно приемлива. 

Карах си нормално, на места с бая гонене разтоянието от Плиткишките Езера до Пловдив е 1070км. го взех за 10ч. 50 мин. (като София-Пловдив за 50-55мин. между диапазона от 3;30 до 4:20 през ноща).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо от написаното от теб не оспорвам! Ти изнасяш факти!

Само напомних, че като се говори за среден разход би било добре да се посочва и средната скорост.

Това много пъти е обсъждано тук във форума и преди се правеше по подразбиране, но от 1-2 години нещо практиката се промени.

Иначе, поздрави за теб за постигнатия разход! Дай боже всекиму!

:hello:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес малко бързах за Бургас не по мое желание ... 150-160км/ч 370км 3 часа,средна скорост по борд 126км/ч, 5.8л/100

 

П.п. обикновено карам 120км/ч магистралата,поствам само за статистиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес малко бързах за Бургас не по мое желание ... 150-160км/ч 370км 3 часа,средна скорост по борд 126км/ч, 5.8л/100

 

П.п. обикновено карам 120км/ч магистралата,поствам само за статистиката

О2 2.0 TDI с това темпо дава точно същия разход!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Като гледам пробега и часовете, определено е на long trip, Жоро, а и си го пише... Уикенда ходих до Банско. На връщане реших да го покарам по-леко. Изненада ме разхода, това е с климатик и 15км градско.

 

...хахаха абсолютно същата случка на връщане от Банско даже същата средна скорост, точно и ние решихме да го караме леко. Колата си беше с 4 човека и не много багаж. Признавам, че и условията бяха може би перфектни без климатик, сухо, дори спокойно като за неделя следобед и от разхода бях приятно изненадан  ;) . 10-15 мин преди снимката разхода беше 4.9, но реших да не "чийтвам" и да си го снимам като спрем в къщи :sorry: 

 

  

post-2088-0-97154700-1477230875_thumb.jpg

post-2088-0-66158500-1477230884_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О3 2.0 TDI 150к.с - двама + дете, много багаж.

Скорости: Германия, Австрия и Унгария 130км/ч на темпомат, а Сърбия 120км/ч на темпомат.

Разход: Касел/Германия - София 2000км (100/1900 градско/магистрала): 4.8 по борд, реален +0.2л

 

О2 SCOUT 2.0 TDI-PD  - двама + дете, много багаж.

Скорости: Германия, Австрия, Унгария 120км/ч без темпомат, а Сърбия 120км/ч на темпомат.

Разход: Дюселдорф/Германия -София 2100км (100/2000 градско/магистрала): 5.8 по борд, реален +0.5л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък по обяд пътувах до Велико Търново. От Шел Бояна до табелата на Велико Търново приблизително 230 км, средна скорост 90 км/ч, разход 5,3/100. Вчера на връщане с отбиване до Лесичери, после през Младост, Парадайс център и да Гео Милев, общо към 270 километра, разхода беше 5,6/100. Въобще не погледнах средната скорост и за колко съм се прибрал, че бях бая "сутрешен", но средната скорост трябва да е била приблизително същата, защото тръгнах в 11:30, поне половин час бях в Лесичери и още толкова отидоха на Български извор за така необходимите ми бира и шкембе, в Гео Милев бях в 15:45

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте. Чудя се дали да не взема една Октавия 1,9tdi 90к.с., автоматик - около 2002 година ( 4 скоростния автомат ). Гледах, че разхода го дават 6,6 по каталог градско, но ми интересно колко ще е реалното градско. Пропуснах да кажа, че е комби :P ( ако има значение ).

Редактирано от Mendeleev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с разхода на колите е толкова относително, че не е истина /колата харчи колкото и сипеш/. софия градско 1.9 тди/101 фабия комби - имал съм градско и 15 имал съм и 7. Друго важно нещо което съм забелязал:

1. Ако ти е стар дебитомерът /и съответно зацапан датчик/  компютърът не отчита правилно въздуха и си взима някаква фабрична таблица и впръсква повече гориво. След смяна можеш да паднеш с 1-2 литра надолу.

2. При влажно време също се качва разхода с около 0,5 на сто. А аз сменям въздушният филтър на всеки 7-8 хиляди.

 

Та относно въпроса колко харчи 1,9 октавия градско - Виждам че си от Стара Загора може и да го постигнеш този разход.

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Наясно съм, че е супер относително, но не съм срещал отзиви за автомат на Шкода с 90 коня дизел. Аз карам Рапид 1,6tdi - 105 коня и естествено разхода ми е различен, но върви все пак в някакви граници, които естественно знам и ако някой има нужда ще му кажа. Именно затова търся от човек инфо за ориентировъчен градски разход, за да си направя сметка дали да скачам към такъв автомат или да си взема Ауди 116 коня темпомат, за който разбрах, че има долу-горе 11-12 градско ( ако ми е вярна информацията ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=1&vehicletype=1&power_s=90&power_e=95&gearing=2&powerunit=2това е среден според мен е постижим,но градски зависи от разстоянията може би ще е около 8-10л особено зимата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ауто-дата го дават 8,9 ( градско ), което за този двигател ми се струва много, ама автомата си е автомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да се изфукам с един екстремно нисък разход по маршрута Княжево - завод Електроника. Денят е днес, петък, часът се вижда на снимката

post-235-0-58399100-1486136417_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, като карам о2ката лекичко, все ми е под 6 в града на по-дълги разстояния. Като паднеш под 5 в София, денем, през седмицата, ще те призная!

 

Уж КРите като излязоха на пазара обещаваха по-нисък разход от ПДтата, ама на... Едно е на теория, друго на практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, само дето не съм карал лекичко. По околовръстното преди и след след камерата бях със 120 с движението, по Черни Връх също натисках до колкото ми позволяваха другите коли. От Хладилника до Токуда се гонехме с един Пасат, а от там до кулата пак 120. Просто хванах всички светофари зелени. Средната скорост беше 38 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ония дни карах на майка Ф2 1.6кр 90кс и градско харчи повече от 2.0ПД... За извънградско ми е ясно отдавна. Искаш ли да си направим експеримент, зануляваме 2те о2ки и караме по един и същ маршрут, да видим коя харчи повече? За последните 2200км, 50 на 50 градско извънградско съм на 6.3 на 100 по борд!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 1.6tdi 90k.c. oт аватара последния месец е с разход 5.8-6.0л/100км. Половината градско, другата половина извънградско почти на трета и четвърта скорост, много рядко пета. Отдавам го на лошото време и ниските температури. Лятото бях с разход най-нисък 3.8 до най-висок 4.5. Все още смятам автомобила за много икономичен. Не е възможно да преминеш 20км за един час и да се очакваш чудеса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.